Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valakinek hasonló tapasztalat,...

Valakinek hasonló tapasztalat, amit megosztana velem? Ötlet, tanács esetleg?

Figyelt kérdés
Kisfiamat nemsokára, másfél éves korában meg kell műteni. Egy hetes bent tartózkodás, másfél órás műtét, és le is lesz szíjazva. Első gyermekem, nem nagyon van tapasztalatom, nem tudom, mire számíthatok? Másfél éves örökmozgó, még azt sem tudom, hogy a kórházban majd mivel kössem le a figyelmét? Itthon szinte csak rohangál egész nap...Lelkileg nagy trauma lesz ez neki? Ha valakinek hasonló korú gyermeke hasonló nagyságú műtéten ment keresztül (neki a nemi szervét műtik, de más is válaszolhat)Leírná, hogy náluk hogy volt? Hogy viselte a gyerek a kórházat, hazatérés után mennyire látszott meg rajta mindez, ha igen miben nyilvánult meg ez (rémálmok, stb). Jó tanácsokat is elfogadok, ha vannak itt tapasztaltabb szülők. Őszinte és normális válaszokat kérnék. Köszönöm.
2017. jan. 3. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én picim meg szerencsére nem volt, viszont gyerekápolóként, van tapasztalatom, emelett műtőben is dolgoztam.


A legfontosabb, hogy a szülők sokkal nehezebben viselik ezt, mint a gyerekek, tehát ne aggódj nagyon.

Gondolom nem kell napokkal előtte bemenni, aztán amikor az altatásra kerül a sor, téged úgyis kiküldenek, legközelebb akkor látod a gyereket, Miután kihozták az örzőből.

Ez ilyenkor kicsit ijesztő szokott lenni, mert ilyenkor még kábák, össze-vissza dobálják magukat, kiabálhatnak, de ez mind tudat alatt van. Ez csak nekünk kívülállónak ijesztő, főleg a szülőnek. De neki ebből semmi rossz nem származik.

Gondolom utána mehettek is haza, nemsokára, nem tudom milyen műtét lesz, de nem tűnik nagynak abból amit írtál.

Mikor ébren lesz, tudsz vele játszani vigyél olyan játékot amit szeret, meg ilyenkor nyugodtan nézhet valamit a telefonon is. Ilyenkor még úgy sem olyan éberek, elég nyugodtak szoktak lenni.

2017. jan. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, most olvasom egy hetet kell bent lennettek, nekem ez soknak tűnik, de nem tudjuk milyen műtét.

Majd látod, hogy az állapota engedi, úgy tudsz majd vele játszani, meg nyugodtan lehet sétálgatni, a folyosón , szoktak lenni játszó szobák is. Egyáltalán nem olyan vészes.

Gondolj arra hogy vannak olyan kis betegek akik éveket töltenek bent :(

2017. jan. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Engem anno 5 és fél évesen műtöttek, de így sem volt nagy lelki trauma. Fülműtétem volt, 10 napot kellett töltenem a kórházban anyukámmal. Nem viselt meg annyira, tetszett a pólya a fejemen :D rajzolgattunk, színezgettünk, legóztunk, meséket hallgattam, néha sétálgattunk.

Csak azt akartam ezzel mondani, hogy szerintem a gyereked is jól fogja érezni magát, nem lesz szörnyű emlék.

2017. jan. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hypospadiasis miatt műtik...
2017. jan. 4. 09:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Tablet-ra töltsetek le iszonyat sok videós gyerekdalokat jutyubról, ne legyen gond a net hozzáférés. Gyerek kortermekben meleg szokott lenni, könnyebb öltözéket is pakolj. Te hol tudsz majd aludni? Mert ha csak egy szék van a szülőknek berakva, akkor éjszakára vigyél poliform matracot (foldre leteszed), parnat es takarót magadnak.
2017. jan. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!