Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Leukémia és terhesség? (bővebb...

Leukémia és terhesség? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm ma tudta meg hogy terhes de pár hete azt is megtudta, hogy leukémiás. Így maradhat nekik a baba vagy abortuszra lesz szükségük? Valami kezeléssel nem megoldható?

Régóta babát terveztek most jött össze nekik de teljesen maguk alatt vannak a betegség miatt.



2017. jan. 7. 11:20
1 2
 1/14 anonim válasza:
89%
Gondolom kemót fog kapni, így pedig muszáj lesz elvetetnie a babát.
2017. jan. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

Veszelyes lenne megtartania, azzal a sajat babajanak art. Vetesse el.. mert nem tesz jot.

Remenykedjunk a mihamarabbi gyogyulasaban es utana mehet ujra a baba tervezes. Sok szerencset es miharabbi gyogyulast kivanok neki! Eros legyen!!!

2017. jan. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez epp nem a gyakorikerdesekre valo tema es neked nem kellene ezzel foglalkoznod.

Diplomas apolokent voltak rakos betegeim, es valtozo, lehet varni, de lehet eloszor kihordja a babat. De ez az orvosra es a csaladra tartozik.

2017. jan. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem egyszerű, de valószínűleg nem lesz lehetősége kihordani, mint a kemoterápia, mind a sugár erősen teratogén hatású. Ha már s terhesség vége felé járna, akkor meg lehetne próbálni az időhúzást, de így szerintem esélytelen. Mindenesetre beszéljen onkológussal, keressen olyat aki jártas az adott helyzetben.
2017. jan. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%

"azzal a sajat babajanak art. Vetesse el.."


Mert az abortusz nem "árt" a babának, mi? Ennyi észt.

2017. jan. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Vagy var a kemoval es kihordja a babat, de ezzel lehet azt eri el hogy elfajul a betegsege, vagy megszakitja es elkezdi a kempt, de lehet nem lehet tobb gyereke utana. Meg kene beszelnie az orvosaval (en tobb helyrol is velemenyt kernek), hogy mik a lehetosegei. Nem vagyok orvos, es szerencsere semmit nen diagnosztizaltak nalam (ami nem jelenti azt hogy makk egeszseges vagyok), csak leirtam mit gondolok. Eleg kenyes kerdes, es egyik dontes sem 100%ig jo:( Azt is szamitasba kell venni (akafmennyire is abszurd), hogy ha ugy dont var a kezelessel es kihordja a babat, lehet apukanak egyedul kell majd felnevelnie. Mindent szamitasba kell venni sajnos

Sajnos erre a kerdesre nincs jo valasz:(

2017. jan. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem gondolom, hogy itt bárki kompetens, hogy válaszoljon. Konzultálniuk kell több orvossal is.
2017. jan. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok orvos, de szerintem választania kell, hogy a babát vagy a gyógyulást választja. Még ha 7. hónapban kiszedik a babát, akkor is 7 hónappal halasztani a kemót = öngyilkosság. Ki fogja felnevelni?

Ha nem halasztja, vagy elmegy magától vagy elveteti, vagy esetleg betegen születik a baba - nem lehet tudni... Bár én is hallottam olyanról, hogy egészségesen megszülettek ilyen babák. De gondolom, az ritka, pont azért írnak róluk.

Ami viszont szívás, hogy kemó után sokszor már nem is lehet gyereke a nőnek.

2017. jan. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
De azért annyira igazságtalan az élet, nem? :(
2017. jan. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Rettenetes, így ismeretlenül is csorbul a szívem értük :(

Érdemben nem tudok hozzádzólni, nyilván ezt az orvosokkal kell egyeztetnie, csak épp nemrég láttam egy műsort a tlc-n, extrém terhességek, vagy valami ilyesmi volt a címe, és ott emlőrákot diagn. az anyukánál, amikor terhes lett a harmadik babával. Ő a babát választotta a kezelés helyett, 7.hónapig vihette a terhrsséget, az eredmények miatt tovább nem engedte a dokija. Császárral kivették a kicsit, aki pár nap után elhunyt, anyuka meg durva agresszív kezelésen kellett részt vegyen, mert áttétes lett. Eddig mutatták őket, hogy kigyógyult e, nem tudom, de a hölgy blogot vezet, biztos utána lehet nézni.

Ezzel nem rémsztorit akartam, csak keressen barátnőd nagyon jó orvost és próbáljon meg nem szívvel, hanem ésszel dönteni.


A legjobbakat kívánom nekik!

2017. jan. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!