Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor bevállaltátok a második...

Mikor bevállaltátok a második gyereket, biztosak voltatok benne?

Figyelt kérdés
Eredetileg az volt a terv, hogy lassan elkezdünk próbálkozni tesó-ügyben, a fiam 1 éves múlt. De nem vagyok teljesen biztos benne, úgy érzem vele is teljes az életünk, boldogok vaygunk, nyugi van, anyagilag is jól kijövünk. Félek még egy gyerektől, mi van ha extrém sírós, nyűgös lesz, és tönkremegy a mostani nyugodt életünk? Mi van ha nem fogom bírni egyedül a két gyerekkel? Benne vagyok babás csoportokban a fiam miatt, és elszörnyülködök, hogy miket olvasok, hogy vannak babák, akik még mindig 10x felébrednek egy éjszaka, anyukák kikészülve, házasságok romokban stb. Másrészt persze vágyok nagyon még egy gyerekre, de nem olyan kétség nélkül, mint az elsőre. Ez változni fog? Érdemes várni, hogy változzon? Vagy majd mikor úton lesz és megszületik, akkor úgyis minden megy a maga útján?
2017. jan. 8. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ha akartok meg egy gyereket, akkor jobb ha vartok vele egy kicsit. Abbol amit leirtal, az jon le, hogy meg nagyon a kisfiad van a kozeppontban. Ez teljesen normalis is, hisz meg csak 1 eves mult. Nalunk eredetileg 2-3 ev korkulonbseget terveztunk, de en nem ereztem meg ugy hogy most kell hogy jojjon a teso. Ezert (es mas dolgok miatt is) vartunk. Aztan a kislanyom 3 eves mult mikor kezdetm ugy erezni, hogy kell megegy baba.. hianyzott mar a babazas, es valahogy egyre erosebb volt a kesztetes egy ujabb gyerekre. 4 eves volt a lanyom amikor 100%-ban ereztem hogy muszaj. 3 honap mulva terhes is voltam a picurral. Koztuk 5 ev korkulonbseg van. A nagy sokmindenben tud mar segiteni, az elejen nyilvan csak apro dolgokban, pl ha elmentem zuhanyozni, vagy foztem, szolt hogy sir a pici, vagy visszatette a szajaba a cumit, hozta a pelust ha kellett stb. Most pedig mar egyutt jatszanak, imadjak egymast. A kis, 1-2 ev korkulonbsegnel az eleje nagyon nehez, de aztan nagyon hamar osszeszoknak. Mindkettonek van elonye es hatranya is szerintem.

Azt meg hozzateszem, hogy nekem sem volt, es most sincs semmi segitsegem, ferjem rengeteget dolgozik. Kis korkulonbsegnel (magamat ismerve) kb megbolondultam volna az elso 1-2 evben.

2017. jan. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen, teljesen. Viszont több év különbséggel.
2017. jan. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
2, max 3 év korkülönbséget akartunk, úgyhogy biztosak voltunk benne hogy most kell jönnie! 2,5 év lett közöttük. A kicsit kb észre sem lehet venni, a nagy egy tornádó jó adag hisztivel
2017. jan. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen. Félelem az volt és van is de teljesen biztos voltam/vagyok benne, hogy szeretnék kistesót. Júniusra várjuk és 21 hónap lesz köztük.

A próbálkozás előtti hónapokban egyébként is így éreztem magam de elmúlt. Szóval nálam változott.

2017. jan. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen biztos voltam. 11 hós volt a fiam, amikor teherbe estem a húgával. Nem bánom egy percig sem a kus korkülönbséget.
2017. jan. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen biztosan tudtuk hogy akarunk kistesót, ezért is az első gyereknek a nagyobb dolgokat (Pl babakocsi) uniszex színben vettük, hogy jó legyen a picinek is.

Szerintem addig ne kezdjetek el próbálkozni, amíg ennyire félsz tőle. Csak akkor jöjjön a baba, ha úgy gondolod hogy vágysz egy tesóra, akkor is ha az első 1-2 év az éjszakázásról fog szólni. SZóval szerintem érdemes várni. Nagyobb korkülömbséggel biztos könnyebb, mert a nagy már okosabb, nem hisztizik annyit, megérti hogy most várnia kell stb.

SZóval lehet hogy ez még nálad változni fog, de az is lehet hogy nem, mert ha már 2-3 éves lesz a fiad, úgy gondolod hogy hú már sokkal könnyebb vele, nem vágyok még egy újszülöttre, nem lehet tudni, neked kell érezned.

2017. jan. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!