Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon nem passzol keresztelőr...

Nagyon nem passzol keresztelőre piros ruha a kicsinek?

Figyelt kérdés
Van egy gyönyörű, tüllös aljú piros ruhája. Vennék én neki, nem találok olyat, ami tetszene :( ami tetszik, az meg nagy :/ ez a piros pedig oooolyan szép... szerintetek? a harisnya, kiscsizma, kiskabát mid fehér
2017. jan. 14. 00:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem igazán, de taln felekezetfüggő is. A katolikusoknál minden színnek saját jelentése van. Míg a fehér az ártatlanság, és az ünnep színe, a piros a vértanúké, a lila a bűnbánaté, és így tovább. Valószínű, hogy a pap/lelkész nem csinál ügyet belől, de szebb ha fehérben van. Amúgy régen a frissen kereszteltek egy egász héten át fehér ruhát viseltek.
2017. jan. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én fehérben vinném (vittem).
2017. jan. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
A keresztelő nem divatbemutató. Félve kérdem meg, hogy egyáltalán vallásosak vagytok ? Vagy ti is csak ajándékot akartok rokonoktól, közösségi oldalon majomkodni a képekkel.
2017. jan. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Divatkeresztelkedők lehettek...
2017. jan. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen fehér kell ,tehát én nem venék pirosat ha tudom hogy keresztelö ruha fehér kell legyen.
2017. jan. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
már miért lennénk divatkeresztelkedők???? igen, vallásosak vagyunk, de valahogy a Bibliában nem találtam olyan kitételt, hogy a keresztelőruha minden körülmények közt fehér kell, hogy legyen. De ha te megtaláltad, mutasd már meg.
2017. jan. 14. 11:12
 7/14 anonim ***** válasza:
Piros tullos? Kizart. Nem oda valo.
2017. jan. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ne mond már, hogy nem találsz olyan ruhát, ami tetszik is, meg illik is egy keresztelőhöz...

Ha nem is hófehér, de valami lágyabb, halványabb árnyalatú ruha kellene. A piros tüllös ruha nagyon nem keresztelőre való.

2017. jan. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyébként se csinálnék bohócot egy kislányból piros tüllös ruhában, keresztelőn meg pláne nincs helye. Elég gáz, hogy ezt magyarázni kell egy állítólag vallásosnak.
2017. jan. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A piros tüllös nagyon nem templomi keresztelőre való.

Vegye fel szülinap/névnap/karácsony/Mikulás/gyereknap/húsvét otthon vagy bármikor, de templomba ne menjen ebbe.


Ha annyira rá akarod adni, add rá utána, ha tartotok valamilyen ebédet a rokonságnak. Ott már villoghatsz vele.

2017. jan. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!