Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6 évesen molesztáltak, ezért...

6 évesen molesztáltak, ezért ne vállaljak felnőttként gyereket?

Figyelt kérdés
A férfi babysitter-es kérdés apropóján merült fel az egyik válaszolóban ez.Nem gondolom, hogy azon túl, hogy a gyerekemet féltem a saját élményeim miatt idegen férfiakra bízni,ilyen következtetést lehetne levonni.Érdekel mások véleménye, mert bennem és a férjemben fel sem merült, hogy emiatt ne lennék teljes értékű anya.
2017. jan. 17. 18:17
 1/9 A kérdező kommentje:
2017. jan. 17. 18:19
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

De vállaljál. Szerintem fel lehet dolgozni segítséggel és teljes életet élhet, aki ilyet átélt. Az biztos, hogy jobban fog figyelni az ilyen dolgokra, ha lesz gyereke.

Én egyébként nem alkalmaznék férfi bébiszittert. Nekem is vannak negatív tapasztaltaim.

2017. jan. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Bocs, nem értem, mi a gond. Te vagy a válaszoló? Teljesen megértem, hogy így érez, joga van hozzá. Nem mindenki tudja feldolgozni. És nem kötelező férfi sittert alkalmazni, ha akar, válasszon nőt, ha ettől neki könnyebb. Az anyasághoz meg ennek egyáltalán semmi köze, természetesen lehet teljes érzékű nő, anya, attól még, hogy egy traumát nem tud feldolgozni. Ez butaság. Senki sem tökéletes, szinte mindenkinek vannak fóbiái, félelmei, rossz szokásai, azok sem befolyásolják kevésbé a napi létet.
2017. jan. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint joga van félteni a gyerekét az élménye miatt, talán nem voltam egyértelmű.
2017. jan. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én vagyok az a válaszadó, akit molesztáltak,igen.Megdöbbentett a reakció,ami egy másik válaszolótól érkezett,mert én is veletek értek egyet.Szerintem normális a viszonyom a férfiakkal,a párkapcsolatom stabil, és nem érzem magam ettől ez "élményemtől" kevésbé jó anyának.
2017. jan. 17. 18:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha te női bébiszittert alkalmaznál akkor az szíved joga. Sajnálom ami veled történt de annyit hozzátennék hogy a nők is tudnak molesztálni a pedofilság nem nemhez kötött.


Nyugodtan válallj gyereket és ha vállalsz arra bízd akivel szerinted biztonságban van.

2017. jan. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Engem is molesztáltak gyerekként 2 alkalommal 4-5 éves koromban.Konkrétan a nemi szervemet dörzsölgették.Akkor nem is tudtam, hogy ez mi, meg hogy nem szabad.Nem is mondtam el senkinek. Később is zaklattak párszor, de az nem volt ennyire durva. Persze sokszor eszembe jut, de nem okozott nekem kifejezett törést. Csak annyi hatása lett, hogy a lányomat jobban féltem, és jobban megnézem, kit engedek a közelébe, kire bízom rá. Bár az "ördög" bárkiben lehet.Éppen ezért mindig az ő szintjén, de egész pici kora óta elkezdtem a felvilágosítását megelőzésképpen.

Férfi babysitter.re én sem bíztam volna. Bár igaz, hogy nők is lehetnek pedofilok, de az én esetemben minden zaklató férfi volt.

Én a gyermekkori élményeimtől függetlenül mindig is teljes értékű embernek, nőnek és anyának éreztem magam.

2017. jan. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem erről saját tapasztalatom van!

Engem is molesztáltak,méghozzá én is 6-7 éves voltam.

Egy undorító állat volt. elővette, kiverte hozzám ért! Nem akarok részletekbe belemenni! A Mai napig az utolsó másodpercre is emlékszem,mindaddig míg el nem tűnt a kis biciklijével! Onnantól soha mostanáig nem láttam. De ha velem szembe jönne tuti megismerném. Ennek 20 éve. Most töltöm idén a 26.életévemet és a második kisbabámat várom hatalmas nagy szeretettel:)

Eszembe sem jutott emiatt nem vállalni gyereket. Valahogy a kettőnek semmi köze egymáshoz. Legalábbis számomra.

2017. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
2 utolsó válaszoló,nagyon sajnálom, hogy veletek is megtörtént.Csak az én családomban még 2 esetről tudok.Fontos a gyerekeinket úgy nevelni,hogy tisztában legyenek azzal, hogy senki nem érhet hozzájuk az engedélyük nélkül sehol,intim területeken esetleg csak az orvos.Plusz a szüleiknek bármit elmondhatnak.Nekem legalább annyira elkeserítő volt megtapasztalni azt, hogy nem hittek nekem eleinte.Aztán meg kiderült, hogy a sokadik áldozat voltam... De ezeken túl is van teljes élet szerencsére,amibe beletartozik a boldog párkapcsolat,és az anyaság is.
2017. jan. 18. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!