Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén, való nekem gyerek?

Őszintén, való nekem gyerek?

Figyelt kérdés

Ez volnék én, felsorolom előbb a rosszat aztán a jót.

Rossz: -kissé lusta, kényelmes vagyok

-nem annyira érdekelnek a hétköznapi dolgok mint pl főzés, takaritás. Jobban érdekel pl a tanulás, a művészetek.

-szétszórt vagyok, néha felejtek dolgokat

-szorgalmas vagyok csak az a baj hogy nem mindig vagyok motivált

Jó: -Intelligensnek, okosnak tartanak, sokoldalú vagyok, találékony, kreativ és vonz a művészet

-a férfiasabb, kicsit keményebb munkától sem riadok vissza, dolgosnak tartanak

-lelkiismeretes vagyok

-odaadó, sok, talán az átlagnál több mindent megteszek azért aki fontos.

Összegezném: meg tudok csinálni és tanulni mindent, amit, és, ha akarok de itt beleront a kényelmességem, félek hosszú távon ez jobban kiütközne. Értsd lehetséges, hogy az átlagnál előbb elfogyna a türelmem. Mit gondoltok? Szeretnék gyereket, és az örökbefogadásban is gondolkodtam.


2017. jan. 21. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem szelsoseged tulajdonsagok. Ezek egyiken sem mulik a gyerekneveles, a legtobbje az emberek legnagyobb szazalekaban megvan (a muveszetek persze kevesebb szazalekban de annak aztan plane semmi koze ahhoz valo-e gyerek.)
2017. jan. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Akaraterővel gyerek mellett lehet sok türelmet tanulni, mert értük megéri, meg máshogy amúgy sem megy.

Én is lusta vagyok, változik az ember, ma reggel 8-kor már főtt az ebéd. Kihasználom a reggeli lendületet, rájöttem, hogy mínél előbb nekiesek, annál könnyebb. Nem így volt ez a gyerek előtt..

Nekem 1,5 évesem van és azt gondolom jópár dologban változtam ez a 1,5 év alatt.

2017. jan. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hasonló jellem vagyok, mint te, csak lustább és kényelmesebb :D Én vállaltam gyereket, most másfél éves, és saját magamat lepem meg, hogy miatta igenis erőt tudok magamon venni, nem döglök állandóan, mint régen (esélytelen lenne), sőt, felpörögtem, csomó babás programra járunk stb. A kényelmes természetem ellenére pedig a lányommal olyan hihetetlenül türelmes vagyok, hogy sosem gondoltam volna, hogy én erre képes leszek. Akkor is, amikor hajnalban egyszercsak kitalálja, hogy ő kialudta magát, és menne játszani, én meg azt se tudom, merre az előre, meg akkor is, mikor ledobálja a kaját az etetőszékből a 20. rászólás után is stb. A gyerek nagyon megváltoztatja az embert, szerintem nyugodtan vállalj.
2017. jan. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, most egy kicsit jobban érzem magam :). Ami azt illeti én is kényelmesebb voltam most meg azért eléggé aktív lettem. Dolgozom, magánórákra járok, rendszeres tornára is szakítok időt, de pl takarítani sokszor most sem szívesen takaritok. Nem tudom miért pedig nem elhanyagolandó dolog a tiszta környezet fenntartása sem.
2017. jan. 21. 12:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Való :)

Ezek a tulajdonságaid a jelenlegi életedre vannak szabva, hidd el, más élethelyzetben másabbak lesznek ezek a tulajdonságok.

Én baromi türelmetlen ember vagyok, de a férjem sokszor elmondja, hogy pozitívan csalódott bennem, mert sokkal több türelmem van a gyerekhez, mint gondolta volna. Persze vannak nehéz napok, időszakok, de akit szeretsz-és egy gyereket feltétel nélkül- azzal hidd el, fogsz eléggé türelmes lenni, fogsz neki elég szeretetet adni :)

2017. jan. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 babyboom567 ***** válasza:

Kedves kérdező!

A leírásoddal kb engem jellemeztél,szóval nyugodtan vállalj,főleg olyan társsal,akivel kiegészítitek egymást.Ezen azt értem,hogy pl az én férjem háziasabb mint én.nekem meg a főállásom mellett van még 3 másik maszek munkám,tehát pl tavatól őszig kb havi 1-2 szabadnapom van, férjem meg itthon megcsinál a vasaláson kívűl mindent.

Nekünk a férjemmel most született meg a babánk, holnap lesz 6 hetes.És nagyon jó babázni,és ahogy az előttem válaszolók mondták, ha képes vagy tanulni,akkor menni fog.

2017. jan. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha lesz gyereked akkor változni fog a hozzá állásod a dolgokban, akár ösztönösen is.

A nővérem is ilyen jellem volt mint te, de ő nagyon elhanyagolt rengeteg mindent, tipikus egy lusta ember, semmi több. Mióta gyereke lett már lassan 6 éve azóta gyökeresen megváltozott. Igaz ennek a férje keze is benne van, de sokkal háziasabb, összeszedett, rend van a házban, a kislányát nagyon jól neveli. Igaz hogy sokszor hamar elfárad, de még fáradtan is ritka türelmes a gyerekkel szemben. A gyerek nagyon hisztis volt egy időben, de ezt a korszakot olyan türelemmel vészelte át az anyja hogy mindenki csodálkozott.


Idővel változni fogsz, ismerek olyat is aki a gyerek mellett kezdett el hanyagolni dolgokat, azóta egy káosz van a lakásukba.

2017. jan. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem ettől csak rosszabb tulajdonságaim voltak és családot alapítottam. Elképesztően sokat tud egyébként változtatni egy szülőn a gyermeke, már pusztán a létrejöttével, születésével is. Való neked, hogyne lenne az!
2017. jan. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez egy az egyben én vagyok, csak annyi az eltérés, hogy én szeretem a rendet és mondhatni, hogy takarítani is szeretek. Viszont baromi lusta is vagyok és így nagyon nehéz elkezdeni. Ha nem kényszeríteném magam arra, hogy elinduljak rendet rakni, akkor itt rohadnék meg a kanapén... :) Főzni túlzottan én sem szeretek, csak akkor élmény, ha én találok ki valami receptet. Türelmetlen vagyok és nehezen alkalmazkodom másokhoz. Ha eldöntöm, hogy mi lesz a napirendem, akkor utálom, ha valaki felborítja.

Nos, ez tartott 30 évig, most pedig kénytelen leszek változtatni, mert babát várok. Örülök neki, hogy ezeket a rossz tulajdonságaimat fel kell számolnom! :)

Nem gondolom, hogy alkalmatlan lennél az anyaságra :)

2017. jan. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!