Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 honapos terhes vagyok...

8 honapos terhes vagyok angliában vagyok most megyek Vissza magyarba de sajnos nincs lakás és egyedül vagyok a babával. Kaphatok valamilyen segitséget lakás ügyben vagy valamilyen pénzt szűlés elött?

Figyelt kérdés
Fèlek h elveszik tölem a picit.
2017. jan. 25. 21:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%

Anyaotthont kell keresned. Maximum keresetpótló segélyt kapsz (22ezer) de mire átfut a rendszeren, már szülsz.

utána gyes és emelt családi jár majd, kb 40ezer.

Illetve ott a kelengyepénz, 52ezer, egy alkalommal.

Az anyaotthon várólistás, már kintről intézd.

Ha szülésig nem rendezed a körülményeid, a kórházból se engedik ki a kicsit.

2017. jan. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Miert mesz haza?

Dolgoztal kint legalisan ? Mennyit ?

Hatha tudok segiteni, en is Angliaban vagyok egyedulallo szulo.

2017. jan. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha Magyarországon fogsz szülni, akkor rendezd az itteni Tb-det is.

Aztán fogsz kapbi Gyest és csp-t.

Anyaotthonban kérhetsz helyet, de nagyon hosszú a várólista.

Azthiszem a Máltai Szeretetszolgálatnak van Pesten egy Anyaháza, ahova újszülöttel mehetsz ha nincs hova menned, de max hat hétre és ha van hely.

Ha nincs a kórházból sem viheted el a babát, hisz hova is vinnéd.

2017. jan. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
52%
Kiveszel alberletet.
2017. jan. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha kint élsz akkor miért nen maradsz ott, ha itt senkid és semmid nincs?
2017. jan. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
95%

"Magyarban" sokkal kevesebb segítséget tud adni az állam/önkormányzat, mint Angliában. Itt nem igazán van olyan, hogy gyerekem születik, de nincs hol laknom, tessék itt egy lakás.

Albérlet, ismerőshöz költözés, végső esetben családok átmeneti otthona (aka. anyaotthon), ezek a lehetőségek vannak.

Miért jössz amúgy vissza? Kint több segítséget kaphatnál, persze természetesen minél előbb (újra) dolgoznod kellene, de ez itthon is igaz, mert a gyes meg a családi pótlék még lakbérre sem elég, nemám, hogy rezsire meg ételre.


Itthon eleve rohadt nehéz önkormányzati lakáshoz jutni, tekintve, hogy sokan egymásnak passzolgatják át családon belül, miközben már rég nincsenek is rászorulva, meg hát kevés is az önkormányzati lakás, és sokat kell rá várni. A babára való tekintettel meg csak szülés után lehet pénzbeli ellátást kapni, de a te esetedben az sem lesz túl sok, gyes, családi pótlék, egyszeri anyasági támogatás, ezeknek mind fix az összege.

2017. jan. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
70%
Csalad, baratok, rokonok.
2017. jan. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Sajnos nem dolgoztam itt mert terhesen nem alkalmaznak Sehol plusz nem bessèlek angolul.èn nagyon szeretem a babàmat nem aka rom hogy elvegyèk.
2017. jan. 25. 22:01
 9/31 A kérdező kommentje:
Szolnokon esetleg nincs Anya otthon?
2017. jan. 25. 22:03
 10/31 anonim ***** válasza:
85%
Apuka nem segit?!
2017. jan. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!