Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valakitől több gyermeket...

Ha valakitől több gyermeket elvettek, állami gondozásba vettek és újra terhes lesz, annak a gyereknek mi lesz a sorsa?

Figyelt kérdés
Azt a gyereket is elveszik?
2017. jan. 26. 19:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Ha nem rendezettek a körülmények, akkor igen. Fokozottan ellenőrzik.
2017. jan. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Na ja, a több gyerekkel se törődött, miért törödne ezzel? De persze miért ne, ebből (ellésből) élnek, csak dolgozni se kelljen. Van óvszer, van tabletta, de ezeknek nem kell. Akkor mire vennék fel a sok családi pótlékot és minden mást a gyerek után? Ha elveszik, nevelje fel az állam. Ezek felelős szülők????
2017. jan. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hát ezeknek tablettára nem telik,mert még víz sincs a lakásban.

Annyira szegény körülmények között élnek.

3 gyereket már elvettek tőlük,és most újra terhes a nő.


Ezért kérdezem,hogy ilyenkor figyelembe veszik-e,vagy megtarthatja,vagy ilyenkor egyből nevelőintézetbe kerül e a gyerek.

2017. jan. 26. 20:07
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Figyelembe veszik, ha tudja biztosítani a megfelelő körülményeket. Szóval alapból haza se viheti majd a gyereket, ha nem látják megfelelőnek a környezetet. De olyankor felajánlják az anyaotthon lehetőségét.


Víz sincs.. régen sem volt sok családnál, de gondolom cigi van, és minden hülyeség.

Nem kell bemutatni..

Persze nehéz az ösztönnek nemet mondani, főleg arra rávenni magunkat, hogy a nő legalább szedjen tablettát..

2017. jan. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Őszintén,az előzőeket sem vették el egyből.

Kb 3-4 éves volt a legnagyobb,amikor elvették őket tavaly.


Tüzelni sem nagyon tudnak.

2017. jan. 26. 20:22
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

sajnos nem ez a gyakorlat, pedig így kellene :(


gyejós

2017. jan. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat, akinek 5 v 6 gyerekét elvették. Terhes lett új pasitól és azt a gyereket nem vették el. Nem értem az ilyeneket...Nem az lenne a normális, hogy a már meglévőkért küzdene?? 14 éves korától potyogtatta őket és szerintem nem áll le...(Nem kisebbségiek)
2017. jan. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Szerintem ez a pénzről szól.

Amiket elvettek,abból már nincs haszon.


Gondolom kezdi elölről ilyenkor a mechanizmust.


Szerintem az lenne a helyes,ha ilyenkor egyből elvennék.

Így megint kezdődik majd elölről,lehet elmegy majd 6-ig is.

Az élettársának ez mellett még 2 másik gyereke is van,tehát ez a gyerek neki már a 6.lesz.


Nem tudom,szerintem nem vall egészséges gondolkodásra,ha valakinek elveszik a gyerekeit,és újra terhes lesz,az olyan,mintha nem fogta volna fel,hogy min mentek át a gyerekek is,és ő is.

2017. jan. 27. 13:17
 9/14 anonim ***** válasza:
63%

Az is eléggé probléma, hogy ilyen kényes témát tapogatsz, közben alap dolgokkal nem vagy tisztában.

Egyetlen ilyen több gyermekkel "rendelkező" szülőnél sem az a szempont, hogy több pénzt fognak kapni. Ugyanúgy emberek, csak más élethelyzetekben szocializálódtak, ahol ez a normális.

Nem tanultak, nem fejlődött ki a látókörük, és megragadtak abban a korlázotott helyzetben, amiben vannak. Ezt az utat ismerik, ezt látták, ezért ezt is követik.

Miért van mégis sok gyermek?


Egyszerű.. az ösztönök miatt!

Vegyünk két nagy szegénységben élő, nem felvilágosult!! fiatalt, akik világéletükben azt látták, hogy a sok gyermek nem rossz. Nem gondolkoznak az élet dolgain, nem akarnak tanulni, csak túlélni akarnak!!!!

Gondolom nem kell nagy diploma ahhoz, hogy ha este lekapcsolódik a villany, akkor az a két fiatal mit fog csinálni.

Nem törődnek a következményekkel, mert az ösztön erősebb. Nem fizetnek a megelőzésre, mert nem tudnak a pénzzel bánni, és a védekezés nem egy kötelező dolog.

Ennyire egyszerű, hogy miért van sok gyermek...


A pénz, mint ok egy ősrégi, téves feltételezés. Amit inkább az irigykedő lakosok terjesztettek, amikor meglátták, vagy megtudták, hogy 8 gyerekre mennyi családi jár.


Azonban valljuk be, 8 gyerek eszik is, még akkor is ha alig jut valami az asztalra.

8 gyereknél nem elég 2 kiló kenyér, és az azért eléggé túlzás, hogy ne ragaszkodnának a gyerekeikhez az anyák. Persze van kivétel, de a legtöbb a rossz helyzet ellenére, sem akarná beadni a gyermeket. Ha meg bent van, akkor úgyis újra előjön az ösztön, és nem tudja kivenni, mert ahhoz tenni kéne, célokat, terveket kitűzni, ami az iskolázatlanság hiányában, illetve segítséget sem kapnak, szinte lehetetlen.

2017. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom,én ha terhes lennék a 4.gyerekkel,akkor biztosan sírva fakadnék,hogy abortuszra sincs pénz,3 gyerek az intézetben van.


"Túlélési ösztön"-És mégis miben jelent neki hasznot?

Mert az a gyerek,aki intézetben nőtt fel nem nagyon fog törődni a szüleivel,ha idősek lesznek.

2017. jan. 27. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!