Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az újszülött kezdő gyógyszertá...

Katpolg kérdése:

Az újszülött kezdő gyógyszertári csomag ára körülbelül mennyi?

Figyelt kérdés
Érdekelne mennyire fog kijönni, mert hallotam ismerőstől számomra elég elrugaszkodott árakat is. Nem hiszem h a popsi kenőcs, lázcsillapító stb 30 ezerbe kerülne.Aki mostanába fizette mennyire jött ki? Ķöszönöm a választ előre is. 37hkm

2017. febr. 1. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem akkor kb. 5-6 ezer Ft volt. Benne volt a popsikrém, a testápoló, Konakion, lázcsillapító kúp, a fürdetőkrém és a D-vitamin.

Nem tudom pontosan, fél éve volt.

2017. febr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pár ezer ft.5-10 ezer között van.
2017. febr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
5-6 ezer ft, júliusban szültem.
2017. febr. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Orvostól is függ, hogy mit is mennyit ír fel egyszerre. Az első gyereknél még csak 1 tubus fürdetőkrémet írtak fel, a másodiknál kettőt (tavaly februárban szültem, azóta is bontatlanul áll, hülyeség volt kiváltani is, ha egyszer nem használjuk, bár tény, nem nagy tétel). Az elsőnél írtak fel tápszert (pedig akkor még tudtam szoptatni), a másodiknál nem. Szóval változó lehet eléggé.


Mi ezeket kaptuk receptre:

Mosdókenőcs (Unguentum hydrophilicum nonionicum Ph.Hg. VII. Naturland) 171 ft/tubus (ebből kettőt írtak fel, tehát 342 ft)


Szalicilalkohol (Spiritus salicylatus FoNo VII. Naturland) 238 ft


K-vitamin (KONAKION 2 mg/0,2 ml paediatric oldatos injekció) 364 ft


D-vitamin (VIGANTOL 20 000 NE/ml belsőleges oldatos cseppek) 312 ft


Popsikrém (Unguentum infantum FoNo VII. Naturland) 286 ft


Lázcsillapító (GERMICID végbélkúp) 774 ft


Nekünk ezeket írták fel tavaly februárban, az árak viszont frissek, most néztem meg az online patikákban. Persze az orvos felírhat másik fürdetőkrémet is, vagy más popsikrémet, mi is használtunk már legalább három különböző gyógyszertári, ott kikevert krémet. De elsőre ezeket kaptuk. Tápszert, olajat nem írt fel most a gyerekorvos, tápszerre nem is volt szükség, babaolaj helyett olívaolajat használtunk.



Ez összesen 2316 forint.

2017. febr. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat én is ilyesmi összeggel gondolkodtam.
2017. febr. 2. 09:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is ilyesmi összeg volt, mint az utolsónak. Gyógyszertári tégelyes fürdető és popsikrém, D vitamin, K vitamin, köldökre alkohol. Annyi, hogy nekünk nem írt fel lázcsillapítót. De hintőport és olajat se, ami nem baj, mert nem is használtunk.
2017. febr. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!