Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem bántad meg, hogy nem szültél?

Nem bántad meg, hogy nem szültél?

Figyelt kérdés

van itt olyan nő aki nem szült, és már nem is fog? aki tutira nem fog!? kora miatt például.

én 25 éves vagyok, volt egy hosszabb kapcsolatom, terveztünk babát, de máshogy alakult, azóta vége a kapcsolatnak is. végig úgy gondoltam, akarok gyereket, pontosabban kettőt. azóta egyedül vagyok, nincs párom több mint másfél éve. úgy gondolom nem akarok már gyereket. ennek több oka is van: mindig is fiatalon akartam szülni, kb 25 évesen az elsőt. tehát kb most.

úgy gondolom mire találnék valakit és oda jutnék, már öreg lennék hozzá. viszont attól félek, előbb utóbb meghülyülök, és mégis szeretnék, de akkor már késő lenne. tehát arra gondoltam, orvoshoz megyek és megbeszélem vele, találjuk ki valamit, hogy később ne is lehessek terhes. tehát van itt olyan aki nem szült és nem bánta meg? és azzal ne jöjjön senki, hogy nem nyitja majd rám az ajtót a kutya se....más is van akire nem néz senki hiába vannak gyerekei



#nem szül
2017. febr. 7. 00:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%

26 évesen ismertem meg a férjem, 32 évesen szültem a lányom. A szülői értekezleteken majdhogynem én vagyok a legfiatalabb. Manapság egyáltalán nem ritka, hogy a nők 30 körül szülnek, tök általános.

De amúgy sincs Mo-on legális lehetőség művi meddővé tételre, csak 40 felett, vagy 3 gyerek után. Max. külföldön tudnád megoldani.

2017. febr. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%

Meg elotted az elet!

En 25 evesen meg szuz voltam ( tudom ritka, de vartam az igazit ) .

34 evesen szultem, most 36 vagyok es meg szeretnek gyereket.


Ugyhogy varj, meg van 15 eved szulni ...

2017. febr. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%
Ja, olyat viszont ismerek, aki megcsináltatta a műtétet (amikor még legális volt), aztán egy év múlva megiamerte élete szerelmét és mindketten vágytak közös gyermekre. Mehetett sok százezerért helyreállító műtétre (ez egyszerűbb és olcsóbb volt számukra, mint lombikozni). Nem tudhatod, mit hoz a jövő! Van olyan ismerősöm, aki 40 évesen szülte az első gyermekét és tök boldog azóta a párjával.
2017. febr. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!!

én nem szeretnék 40 évesen szülni!

2017. febr. 7. 00:41
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Idén betöltöm a negyvenet, nem szültem, nem bántam meg. De veled ellentétben én sosem akartam gyereket, egy pillanatig sem. 16 évesen mondtam ki először, akkor persze még rámlegyintgettek, de én azóta érzem kristálytisztán, hogy nem akarom. Ha te alapból babáznál, csak nem úgy jött össze, akkor valószínűleg előbb-utóbb rád fog törni a pánik, hogy neked azonnal gyerek kell, mindegy kitől, hova, hány évesen..
2017. febr. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

ettől félek én is, de nem akarok felelőtlenül babát vállalni.

egyébként imádom a gyerekeket, mindig "összeszedem" őket. ha van a környezetemben mindig babázok, és ők is szeretnek, mindig megtaláljuk a közös nevezőt.

2017. febr. 7. 00:57
 7/25 anonim ***** válasza:
68%

Én sem akarok gyereket, és ezt egész életemben tudtam. A kérdező komolytalan, azt sem tudja, mit akar...25 évesen már öreg a gyerekvállaláshoz....vicc.

Na, az ilyenek miatt megértem, hogy nem engedélyezik a művi meddővé tételt, amit amúgy sem érdemes megcsináltatni, csupa horrorsztorit hallottam azoktól, akik megcsináltatták, arról meg nem is beszélve, hogy sokan teherbe esnek mellette.

2017. febr. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez azért van mert az igazi anyai érzéseid még nincsenek. Aranyosak a babák, meg szereted, de nem anya akartál lenni, hanem annak a pasinak akartál szülni, ami szakítás után elmúlt.
2017. febr. 7. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

7es!

nem tartom magam komolytalannak, ha elolvastad volna értenéd. nem 25 évesen vagyok öreg, hanem mire odajutok (találok pasit, megismerem, összeköltözünk, próbálkozunk...és mire összejön)na akkor már lehet öregnek érezném magam

2017. febr. 7. 01:31
 10/25 anonim ***** válasza:
70%

Azon kívül, hogy az életkor előrehaladtával növekszik az esélye az egyes betegségek előfordulási gyakoriságának, mégis mivel magyarázod azt, hogy 40 évesen egy nő már öreg a szüléshez?

Láttál te már 40 éves nőt egyáltalán? Többségük fiatalosan néz ki, gondolom ezt úgy, hogy én még nálad is fiatalabb vagyok.

Egy 40 éves nő teste abszolút alkalmas még a szülésre.

Az meg rossz indok, hogy te még a dédunokáidat is látni akarod, vagy, hogy nem akarod, hogy a gyerekeid korán elveszítsenek, hogy bármelyik nap bármelyik percében kiderülhet rólad, hogy egy nagyon komoly betegségben szenvedsz, vagy baleset érhet. Az átlagéletkor meg amúgy is nő, jelenleg a nőknél Magyarországon 77 év, ami azért nem olyan rossz.

2017. febr. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!