Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen szülőkről?

Figyelt kérdés

Manapság olyan neveteket találnak ki (főleg az anyák), hogy Rikárdó, Radiátor, Csenge, Eperke stb.. Ezeket hallva komoly kétségek merülnek fel az embernek a szülők értelmi képességei felől, de talán még rosszabb, hogy nem gondolnak ilyenkor arra, hogy az a gyerek majd felnő és mi lesz.


Hogy néz ki már egy igazgató Eperke névvel? Közröhej tárgya lesz már az iskolában is, nem beszélve a munkahelyéről...



2017. febr. 14. 10:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Ha te úgysem adsz ilyen nevet a gyerekednek téged nem érint a dolog, mással meg mit foglalkozol?
2017. febr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

Simán elképzelhető,hogy mire Eperke felnől és igazgató lesz már iszonyat sok Eperke lesz...

Nézd azt,hogy a mai divatnevekről anno ugyan ez lehetett a vélemény.

Amúgy a Csenge egy régi magyar személynévből származik... Ha azt nézed (Wikipédia),hogy a 90 éves elején ritka volt majd a 2000-es évekbe már a 18-21.ik leggyakoribb.

A Radiátor talán az egyik legidiótább azokból amit írtál,de lehet 15 év múlva már az első 20 leggyakoribb között fog szerepelni.

2017. febr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

Rikárdó: Ezt az a réteg adja, amelyikből viszonylag kevés igazgató kerül ki, így az általad felvázolt probléma őket kevésbé érinti.

Radiátor: Ilyen nevet nem lehet adni, nincs rajta az MTA által engedélyezett nevek listáján.

Csenge: 2015-ben a 12. leggyakrabban adott lánynév volt, kétlem, hogy egy ilyen gyakori névvel bárki "közröhej tárgya lenne".

Eperke: Ebben az egyben talán igazad is van, de kívánom, hogy ez legyen életed legfőbb problémája.

2017. febr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Jah és ha rákeresel ősi magyar nevekre, fix elborzadnál,hogy akkor mik voltak. Pedig akkoriba azok voltak a természetes nevek
2017. febr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

Ilyen szülők nincsenek egy kalap alatt, mivel pl. a Radiátor NEM anyakönyvezhető név, így senki nem adott ilyen nevet, a Rikárdót inkább a kisebbség adja és szíve joga hozzá, a Csnge ősi magyar név, semmi köze a "manapság"-hoz, az Eperke meg egy sima becéző forma, ami más neveknél is megvan külön anyakönyvezhető névként, pl. Kati, Orsika és hasonlók.

Rólad viszont az a véleményem, hogy mások dolgával foglalkozol a sajátod helyett, miközben fogalmad sincs a témáról.

2017. febr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%

a Csenge valóban rossz példa volt,mert bár nekem sem tetszik,ettől függetlenül ez ma már átlagos névnek számít.


Én értem a kérdésedet hogy mire irányul,és sok szülő megfelejtkezik róla hogy a gyereke egyszer felnő..

pl van olyan ismerősöm akit Fényes Napsugárnak hivnak,vagy Cserepes Virágnak,Vad Málnának.

ez is az a kategória,amit egyszerűen nem értek!! miért szúr ki egy szülő ennyire a saját gyerekével?

2017. febr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm, valóban erre gondoltam, hogy furcsa, nehezen érthető ez a fajta névadási gyakorlat. Ment is a zöld kéz neked.


Az Eperke név pedig valóban szomorú, egyrészt becézni sem lehet (Epi?), másrészt nevetséges, ha már nem gyerekről van szó.

2017. febr. 14. 11:19
 8/21 anonim ***** válasza:
37%

Ezek nem "manapság" vannak, Rikárdó szerintem már gyerekkoromban volt, Eperkét is legalább 10 éve lehet adni, szerintem a CSenge is minimum 20 éves név. A RAdiátorban nem vagyok biztos, de szerintem nem adható (megnéztem, tényleg nem).


Azért adnak ilyen neveket, mert feltűnési viszketegségben szenvednek, a saját sivár életüket azzal próbálják feldobni, hogy egy olyan nevet adnak a gyereküknek, amire minimum egy ember visszakérdez naponta, így saját magukat is érdekesebb embernek érzik.


Egy pontig nincs baj azzal, ha az ember különlegesebb, szokatlanabb nevet akar adni a gyerekének, mert mindig van rengeteg olyan, teljesen vállalható név, ami éppen nem divatos.

2017. febr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

Most te az Eperke név miatt odabiggyesztettél még 3 nevet csak úgy random..

Egyébként a szülők (és úgy általában az emberek) számos már esetben is képesek megkérdőjelezni a vélt értelmi képességi szintet. Csepp a tengerben a problémád.

2017. febr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Igaz, a Radiátort valóban nem lehet szerencsére, de volt olyan szülő, aki akarta. Tehát már gondolkodtak rajta. :o(


A feltűnési viszketegség magyarázat lehet, csak a gyerekeket sajnálom, rossz lesz ilyen nevekkel felnőniük.

2017. febr. 14. 11:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!