Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan vállaljak gyereket, ha...

Hogyan vállaljak gyereket, ha úgy érzem nem fogom szeretni, és hogy borzalmas anya lennék?

Figyelt kérdés
A párom már szeretne, de megérti, hogy én még nem. Viszont a környezetünkben mindenki folyamatosan arról beszél, hogy na, mikor jön már a gyerek? Főleg a szülei, akiktől egyenesen kikészülök. Bírálnak engem, mint nőt, hogy milyen ember vagyok, ha nem akarok gyereket (26 évesen lakáshitellel a fejünk fölött). És hiába mondom azt, hogy majd ha lejárt a hitel, nekik az nem elég, ráadásul úgy érzem, hogy talán akkor sem akarom majd. Talán soha sem akarok gyereket. Ettől én rossz ember vagyok? Vagy lehet, hogy ez változni fog, lehet hogy a saját gyerekemet szeretni fogom?
2017. febr. 14. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz ember akkor se, ha soha nem akarsz gyereket. Viszont akkor ne vedd el a párod lehetőségét attól, hogy apa legyen valaki mástól. A gyerek "legyen-ne legyen" kérdés annyira sarokköve egy párkapcsolatnak hosszútávon, hogy nem fér bele gyökeres ellentét a felek között.


Lehet, hogy ez változni fog, de lehet, hogy nem, ezt nem lehet így megmondani. Nem mindenki változik szerető anyává a szüléstől sem, ez 50-50%, egyáltalán nem automatikus.

2017. febr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Legyen már saját elképzelésed a saját életedről. Miért törődsz anyósékkal? Gyerekvállalás kérdésben csak a pároddal kell megegyeznetek. Ha pedig nem akarsz gyereket, ne szülj, ennyi, senkinek semmi köze hozzá.
2017. febr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

rokonoktól el kell határolodni, először csesztetnek, hogy legyen párod, aztán eljegyzés, aztán esküvő, aztán gyerek,aztán tesó, aztán menjünk a csok.ra...


te döntsd el, hogy akarsz e egyáltalán. ha nem, akkor viszont a pároddal kell megbeszélned, hogy neki a gyerek fontosabb e mint te

2017. febr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Hülyeség a hitelre fogni, hiszen nagyon sok család vagy lakbért, vagy hiteltörlesztést fizet jóformán egész életében. Ha arra várnának, hogy ezek ne legyenek, akkor várhatnának 50 éves korukig is.


Ha nem akarsz gyereket, mert úgy érzed, hogy neked ez nem való, akkor mondd ki, ne mentegetőzz! Nem vagy tőle rossz ember. Nem mindenkinek ugyanaz a fontos az életben, mások vagyunk, más vágyakkal, más célokkal. Anyósodéknak fontos volt, lett is gyerekük, ebben ők dönthettek. Neked nem ez a fontos, és ebben meg TE döntesz, nem ők.

2017. febr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy, ez változhst még.

Velem 36 évesen fordult meg a világ, azóta van egy gyönyörű 3,5 hónapos babám, akit imádok és szerintem jó anya lettem, minden aggódásom ellenére.

Ki tudja mit hoz még a jövő?

2017. febr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos egyáltalán nem biztos, hogy a sajátodhoz több türelmed lesz, vagy szeretni fogod, vagy egyáltalán: nem bánod meg. A rosszabb hír az, hogy ha megvan a gyerek, onnantól kezdve még csak ki se mondhatod ezeket, mert közellenség leszel, és a népítélet kizsigerel.

Volt nekem is egy ilyen kapcsolatom... amikor nem bírtam tovább, szakítottam. Leírhatatlan az a megkönnyebbülés, ami pár nap után eltöltött. Életem legjobb döntése volt.

Gondold át, hogy erőszakot akarsz-e tenni magadon MÁSOK elvárása miatt úgy, hogy még a végeredményének kötelezően örülnöd is kell majd?

Úgy, hogy ha megvan a gyerek, jönni fognak a gyerekkel kapcsolatos TOVÁBBI elvárások! Ne hidd azt, hogy akik egy ilyen kérdésben ennyire semmibe veszik az érzéseidet, azok más témában kussolnak... ja, s ismerősöm példáján: ha megvan a gyerek, már fogod is kapni az ívet, hogy "mikor lesz kistestvér???" Ha lányt szültél "mikor lesz végre fiú?". Miért így szoptatod, miért úgy altatod, te egy s***r anya vagy mert nem adsz neki cumit/adsz neki cumit...... 15 évesen hallgatod, hogy "megszólnak" meg "szajhát" vagy "mulyát" neveltél a lányodból...

Menekülj innen, amíg teheted.

Üdvözlettel: egy hajdani sorstársad.

2017. febr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!