Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Merjek-e így gyermeket vállalni?

Merjek-e így gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés
Az van, hogy a barátommal két éve vagyunk együtt, és néha beszélgetünk arról, hogy pár éven belül gyereket szeretnénk. Eddig nincs is baj, viszont neki már van kettő, két különböző nőtől. Mindkettővel a gyerek 1 éves kora körül szakítottak, az elsővel még túl fiatalok voltak(18 alatt), a másodikkal meg becsúszott(30on túl). Nagyon szereti a gyermekeit, ez látszik, biztos a 3.at is szeretné. Jogos a félelmem, hogy vajon velem mi lesz a helyzet? Ti mit szólnátok, ha azzal nyugtatna, hogy legalább nem fiatalon kerültünk össze, amikor hülyeségeket csinálnak a fiúk, hanem most, mikor már érett. Én ennek örülnék is, ha nem minden heti láthatásra menne rá a hétvégénk, meg ő már túl van azon, hogy felelőtlen volt korábban. Szerintetek?
2010. máj. 8. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az esküvőt várd meg. csak egy papír, de nála meg egy elhatározás, hátha segít. ha nem akar elvenni, akkor ne vállalj gyereket, mert nem gondolja komolyan.
2010. máj. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze, az alap hogy előbb esküvő (második gyermeke anyjával nem is volt házas). Meg tudja is, hogy én csak házasságba szeretnék gyereket. Viszont nem tudom meddig várjak majd, mert 2-3 éven belül jó lenne. Azt nem is írtam, hogy gyakran azon is gondolkodom, én CSAK a 3. gyereke anyja lennék, meg hogy úgy hiányzik, hogy sose volt a kapcsolatunkban a TE vagy a legfontosabb érzés, mert elsők ugye a gyerekek. Illetve egyszer beszélgettünk, hogy mi lenne ha nekem nem lehetne vér szerinti gyerekem valami okból, akkor örökbe fogadnánk-e(meg egyébként is foglalkoztat a gondolat, hogy így kéne), de ettől elzárkózott, mert ha nem lehet hát nem lehet, neki már úgyis van, másét nem nevelné.
2010. máj. 8. 16:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Tőle semmiképp.
2010. máj. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Attól tartok,hogy mindkét esetben csak kifogás volt (hogy korán jött a gyerek és hogy csak becsúszott), valójában szerintem a gyermek körüli teendők és a sok fáradtság riasztotta el.Esetleg úgy értezte,hogy az akkori párjai nem adnak magukból eleget neki a gyerek miatt. Stb...

Nem beszélgettetek erről többet?

Így elég nehéz megítélni,hogy nem ismerjük őt, és nem látjuk/halljuk a hozzáállását.

2010. máj. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Engem az riasztana el benne hogy már két helyre fizet gyerektartást, amire a fizuja fele rámegy.
2010. máj. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szia, lehet hogy így volt, az emberek változnak...te tudod, hogy most jelen állapotában mennyire megbízható. el tudod képzelni, hogy nmem hagy ott téged is a kicsi gyerekkel? ha igen, és ő az, akitől gyereket szeretnél, akkor legyen. Bár elmondok egy személyes példát: apukám, 56 éves, és tavaly és tavalyelőtt születtek a legújabb kistesóim....a nemtudomhányadik nőtől, aki fiatalabb nálam. még ugyan együtt vannak. de . apukámnak anykám előt volt egy felesége, akit kétszer vett el. ott nem lett gyerek, aztán lett anyukám, ott két gyerek lett, 13 év után elváltak, felélnk se nézett, állítólag az új asszony terrorizálta, haha, apámat, aki egy díjbirkózó egy 156 cm-s nő... anyukámat közben jópárszor megcsalta. aztán lett ugye az új nő, ott egy gyerek, majd válás, 16 év utén, közben az új asszonyt is mindig csalta, ezt ugyan nem csodálom, mert az a nő borzadály, aztán ett ez a mostani nő, akitől két újabb kölök....apukám nem egy rossz ember amúgy, de egyszerűen nem bír a vérével, alkalmatlan a monogámiára. már sokszor volt halálosan szerelmes, minden esetben komyolan, és ha kitették, akkor egy ideig meg akart halni, aztán jött egy újabb halálos szerelem. ő ilyen, csak ügyelj, hogy a te barátod ne ilyen legeyn....
2010. máj. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha nagyon szereted és bízol benne, akkor tedd meg. Láthatás mindig lesz, sajnos ezt nem lehet elkerülni, kérdés az, hogy tudod-e megfelelően kezelni. Én akkor is várnék még a helyedben egy picit, ha másért nem is, azért, hogy önmagammal tisztába jöjjek.
2010. máj. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem addig NE, amíg ennyi kétely van benned. Várj még egy ideig! Egyenlőre túl sok a kérdésed. Jobban kell bízni egy férfiben ahhoz, hogy gyermeket hozz a világra. Ez csak abban az esetben nem igaz, ha úgy indulsz neki a baba tervezésnek, hogy akár egyedül is felneveled.
2010. máj. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nehéz, de én megvárnám, h igazából ő szeressen gyereket, nem csak úgy rábólint......azért két gyerek már rossz ómen, tudom, becsúszott, de ezt bárki mondhatja, azért gyerek nem csúszik be csak úgy
2010. máj. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!