Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisiskolás gyerekeknél,...

Kisiskolás gyerekeknél, osztálytárs szülinapjára milyen értékben szoktatok ajándékozni?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból kérdezem, mert nálunk most szinte minden hétvégére esik egy szülinapi zsúr, és ahogy elnézem, eléggé elszállt az ajándékok értéke az utóbbi időben... Nem versengeni szeretnék, csak ugye amit az én gyerekem kap, azt illik nagyjából viszonozni...

2017. febr. 15. 18:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
2000-3000 Ft. Én is morgok olykor, mert ennyi a minimum, ezalatt nem nagyon lehet értelmes dolgot venni, a zsúr meg gyakori kicsit.
2017. febr. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
Semmenyiért. Nálunk nem szokás szerencsére. Nem is hallottam még ilyenről, hogy osztálytársnak is vegyen a szülő szülinapra. Sokan örülnek, ha a saját gyereknek jut.
2017. febr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Nálam a lélektani határ kis barát esetén 2 ezer, legjobb barát esetén 3-4 ezer. Beszélek a gyerek szüleivel, mi az aminek örülne ebben az értékben, persze ha a vágyott dolog 4-500 forinttal több, nem problémázok. 8 éves fiam van. Mondjuk nálunk nem annyira divat a zsúrozás, évi 4-5 ilyen esemény van.
2017. febr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

Legjobb barátoknál 4-5 ezer,nem annyira jó barátoknál és egyáltalán nem barátoknál 3-4 ezer.

Nálunk kb. kéthavonta vannak ilyen események.

Az osztályból nagyjából mindenki ennyiért vesz ajándékot.

2017. febr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

# 2: Itt arról van szó, amikor a gyerek meghívja az osztálytársait a szülinapi zsúrjára. Ilyenkor azért illik ajándékot vinni...


# 4: Nálunk is ekörül van, sőt... azért lepődtem meg, mert pár éve még úgy 2-3000 Ft körüli összegű ajándékozás ment, most meg, amikor a lányom szülinapja volt, 4-5 ezer körüli ajándékokat kapott (nem a legjobb barátnőjétől, hanem kb. mindenkitől). Aztán jöttek sorra a többi szülinapok, így havi 15-20 ezerből jön ki az ajándékok "viszonzása".

2017. febr. 15. 19:47
 6/11 A kérdező kommentje:
Jó, most nagyon összejött, sok a január-februári gyerek az osztályban. Összesen 11 lány van, szinte mindenki tart zsúrt és meg is hívják egymást oda-vissza, szóval azért lesz még idén várhatóan...
2017. febr. 15. 19:49
 7/11 anonim ***** válasza:
39%

Igen,sajnos a jó ajándékok 4-5 ezernél kezdődnek...

És üres kézzel meg azért mégsem megyünk sehová

2017. febr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
3 gyerekünk van,iskolások,ovis.Én 5000 ft-ért szoktam vásárolni(attól függetlenül,hogy barát,jó barát,vagy nagyon jó barát-e az illető).Nálunk is gyerekzsúr-gyerekzsúr hátán,de úgy vagyok vele,ezek jó emlékek lesznek mindháromnak.Szerencsére egyikőjüknél se divat(és ezelőtt sem volt),hogy hobbiból hívjanak meg boldog-boldogtalant.Tényleg csak azok,akikkel jó kapcsolatban vannak.Egyszer volt csak rá példa-a középső gyerekemnél alsóban-,hogy válogatás nélkül minden fiút meghívtak,de nem akart elmenni a Fiam(nem is vittem),mert mondta,hogy igazából semmilyen kapcsolatban nem állnak,tök semleges Neki a gyerek.
2017. febr. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
Keves gyerek szulei tartanak, igy kb. 3-4.000 Ft. Nem veszes.
2017. febr. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Lányomat is hívták már párszor, sosem mentünk.

Mivel az osztálytársai szüleit nem igazán ismerem, így nem viszem soha. Főleg, hogy általában gazdagék rendezik a bulikat, oda amúgy sem mennék szívesen.

A hozzánk hasonló helyzetben lévők meg nem rendeznek zsúrt.

De ha mennénk, akkor minimum 3-4 000 Ft-ot kéne rászánni. Abból inkább veszek a sajátomnak valamit, vagy elviszem moziba.

2017. febr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!