Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az Agnéta...

Mi a véleményetek az Agnéta névről?

Figyelt kérdés

Egyik héten olvastam és nagyon megtetszett.

Adnátok a gyereketeknek?

Nem fog mindenki az ABBA-ra asszociálni?



2017. febr. 21. 07:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ronda. És olyan, mintha egy bolygó vagy egy galaxys neve lenne.
2017. febr. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egyaltalan nem tetszik.
2017. febr. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Keress ra a keresoben, 2 hete megkerdeztek ugyanezt, 2 oldalnyi velemeny jott. Olvasd el oket (teloval nem tudok linkelni)
2017. febr. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Személy szerint nekem nem tetszik.
2017. febr. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
ez nem név.
2017. febr. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Csak a hangzását nézve nem rossz, az Abba meg csak akkor jutott eszembe, amikor elolvastam, hogy jé tényleg, innen ismerős. Jómagam, ha tetszik is egy ritkább név, nem adnám, mert félnék, hogy kiszúrok a gyerekkel. Szóval inkább Ágnest vagy Ágotát, Agátát választanék.
2017. febr. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem tetszik. Nagyon kemény hangzása van. Semmi kedvesség vagy nőiesség sem árad belőle.
2017. febr. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Dehogy adnán. Azt sem tudtam, hogy ilyeb van. Nagyon ronda.
2017. febr. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Nekem tetszik. Jómagam Ágnes vagyok és az se lágyabb név.

A lányomnak teljesen más, de mégis keményebb hangzású nevet választottunk és szerencsénk volt, a természetéhez is illik.


Egyébként úgyis Ági lesz a mindennapokban, onnantól meg kikerülhetetlen a "melyik név rövidítése, Ágnes, Ágota, más?".

A gyerekkel kiszúrás nem igaz. Ha valaki olyan személyiség, akkor találnak rajta bármit, amiért csúfolhatják. Sovány, szemüveges, kövér, szeplős, vezetéknév, hajszín, akármi.

Felnőttként viszont multinál dolgozom, rengeteg ritka, elsőre furcsának tűnő nevű emberrel találkozom. Nem egy vezető beosztásban és az első visszakérdezést leszámítva SENKI nem akad fenn rajta.

A külföldi neveknél (külföldi állampolgár) inkább az szokott csak gond lenni, hogy vissza kell néha kérdeznünk írásban, hogy férfi vagy női név, de ha egyszer elmondja, mindenki megjegyzi és nem szoktak fennakadni rajta. Csak néhány név, ami hirtelen beugrott munkakörnyezetből: Tadeusz, Atanáz, Cserne, Eper, Fehér, Asztrid (ez utóbbi pl. annyira megtetszett, hogy a névválasztásnál szóba is került) meg számos szláv név, aminél én se tudtam elsőre eldönteni, hogy női vagy férfi. Viszont náluk nincs is a "Dani...basszus, melyik Daniról beszélsz?".

Szóval én nem rettennék meg attól, hogy ritka a név.

2017. febr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

"A gyerekkel kiszúrás nem igaz."


Dehogynem. Amikor harmadjara kell elmondania mi is a neve, mert nem erti senki, akkor utalni fog teged erte, hogy nem birtal adni neki egy rendes, tisztesseges nevet, hanem a szanalmas eletedbol azzal akartal kitorni hogy "kulonleges" nevet adtal a gyereknek, mintha attol a gyerek es persze te is kulonlegesse valtatok volna.


Szanalmas.

2017. febr. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!