Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermeket szeretnék, itt az...

Gyermeket szeretnék, itt az ideje?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párommal(27) 1 éve vagyunk együtt és a gyermekvállalás is megfordult a fejünkben. A gond csak az, hogy én csak 20 éves vagyok így még jelenleg tanulok és munkát is kellene vállalnom mielőtt terhes lehetnék.

Illetve nem lakunk együtt. Én anyámmal élek, a házunk 2 részre van osztva külön bejárattal. Az egyik hátartást én vezetem és a kamasz húgom lakik velem. A másikban a testvéreim és anyum. A párom pedig kétlaki életet él nálam és szüleinél.

Tehát így több szempont os akadályozza a gyermekvállalást.


Tapasztalatom van a gyerekek terén csecsemőkoruktól pelenkátam, etettem stb őket illetve azóta már kiskamaszok, tinédzserek.


Nagyon szeretnék gyereket, szinte már a máiám lett, de sokan lebeszélnek róla a fenti tényezők végett, meg hogy túl fiatal vagyok.

Mit tudnék tenni, hogy kicsit lehiggadjak? Vagy mit lehetne ilyen esetben tenni?

Anyagilag úgy ahogy megtudnánk teremteni a feltételeket, a párom pedig hozzám tudna költözni.

Előre is köszönöm 😊



2017. febr. 22. 20:15
 1/9 A kérdező kommentje:
A helyesírás miatt elnézést, szemüveg nékül írtam és nem néztem át 😊
2017. febr. 22. 20:18
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

21 vagyok, párom 30.

Érettségim van, továbbtanulni nem biztos, hogy megyek, most levelezőin tanulok, itthon a baba mellett. Párommal már együtt lakunk 2 éve, és lassan fél éve született meg a kislányunk.

Úgy nem vállaltuk volna a gyereket, ha csak "úgy ahogy megtudtuk volna oldani". Tehát minden feltétel megvolt ami egy babának kell.


Előszöris szerintem költözzetek össze, tudjátok meg milyen is valóban együtt élni. Menj el te is dolgozni, hogy valamennyi pénzt te is tudj félretenni, és kicsit több lesz a gyesed is pl. Nem sokkal, de több mint a semmi.

2017. febr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs ideje.
2017. febr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az "úgy ahogy"ot úgy értettem, hogy a párom egész jól keres de mivel nincs munkaviszony mögöttem így az én részemről nem nagyon lenne kereset.

Mi is valahogy így gondolkodtunk, csak a józan ész és a baba utáni vágyakozás nem igazán kompatibilis egymással...

2017. febr. 22. 20:38
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
1 év túl rövid idő, hogy kiismerd a párodat. 20 éves nő meg túl fiatal. Nincs kedved inkább tanulni, képezni magad, utazgatni? Miért akarod máris lekötni magad egy csecsemővel? Karriered sincs egyenlőre.
2017. febr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy karrierre sem vágyom igazán. Persze szeretnék rendes munkát találni, de nem célom komolyabb karriert építeni. Szeretnék fiatal szülő lenni, persze ez relatív mert 5 év múlva os foatalnak fogok számítani. Illetve azt sem igazán tudom, hogy mivel is szeretnék igazán foglalkozni, de azt igen hogy gyermeket szeretnék.

Szóval ja úgy tetszik "régimódi" lány vagyok, azaz követném inkább anyáink példáját és fiatalon szülnék. Bár tudom hogy ez ma már nem olyan egyszerű és a gyermekvállalás is kitolódik az anyagiak, karrier, tanulmányom végett.

2017. febr. 22. 21:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nincs még itt az ideje. Tanulj, dolgozz, ráersz utána. Plusz lakva ismerszik meg az ember és ez nagyon igaz, amig nem élsz együtt valakivel pár évet szerintem nem kellene....
2017. febr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Hidd el, tényleg ne!!! Nem lebeszélés miatt, hanem mert megbánnád! Várj vele!!! Egyrészt tényleg nagyon fiatal vagy másrészt ez most csak a hormon...Amikor én voltam 20, fel sem fogtam, hogy mivel járna egy gyerek. Most 34 évesen is azt mondom, hogy imádom a gyerekemet, fantasztikus apja van, segít mindenben, de álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz. Ha 20 vagy, akkor most valósítsd meg az álmaidat, most tanulj, most dolgozz ott, ahol szeretnél. Hidd el, meg fogja érni a várakozás. Egy gyerek nagyon aranyos, de a vele járó hihetetlen energia, idő és áldozat nem egy mostani 20 évesnek való. Már több, mint 1 éve itthon vagyok vele 34 évesen, de a mai napig néha zombiként élek mellette... Nem mondom, hogy 34 éves korodig, de inkább 26-27 amíg valaki beérik rá+ ha ambícióid is vannak...
2017. febr. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy addig várj, amíg lesz 1-2 év munkaviszonyod. Egyrészt azért, mert csak 365 napos biztosított idő után kaphatsz támogatást (csed, gyed), másrészt azért, hogy legyen valahova visszamenned dolgozni a baba 2-3 éves kora körül. Hidd el, ha most bevállalsz egy gyermeket, és 24 évesen mondjuk elmennél dolgozni mi állna az önéletrajzodban? 1 gyerek 0 munkatapasztalat, nem túl jó arány. Nem sok esélyed lenne így normális munkát kapni.

Próbáljátok ki ezt az összeköltözősdit. Ez is sok izgalommal jár, még jobban össze tudnátok csiszolódni, és még jobban kiismerhetitek egymást.

Próbálj most a sulira koncentrálni, ha meg elhelyezkedsz a munka világában is légy türelemmel, amíg meg nem lesznek az alapok, addig meg gondolj arra, hogy minden, amit teszel azért van, hogy megfelelő körülményeket tudjatok teremteni :)

2017. febr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!