Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hasonló nevek tesóknak?

Hasonló nevek tesóknak?

Figyelt kérdés
Öcsém lesz. Apu Zente nevet szeretné adni neki. Beleszeretett. Amúgy ő külföldi. Nem ékezetes nevet keresett. Fontos jelentés is. Engem Kendének hívnak. 14 év korkülönbség lesz. Nem egyszerre járunk suliba nyílván. Sok ember mondta túl hasonló nevek ezek. Anyunak van Lilla és Csilla nevű húga is. Sokkal kevesebb korkülönbséggel. Ők nem panaszkodnak. Mégis beszóltak annó nagymamámnak az emberek. Ugyanígy egy Dóra-Flóra párosra is.
2017. febr. 24. 12:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Ennyire zavaró ez ?
2017. febr. 24. 12:47
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok híve a hasonló hangzású neveknek, de a felsorolt példák nem vészesek.
2017. febr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

Nem értem ezt a "legyen a testvérek neve összecsengő, hasonló" agyatlanságot.


Miért nem jó a Kende mellé pl. a Tamás. Mégis mi a franc történik, ha teljesen különböző hangzású neveket kapnak a tesók?


Ez kb. ugyanolyan h#lyeség, amikor az ikreket úton-útfélen mindig ugyanolyan ruhába öltöztetik, hogy még véletlenül se alakuljon ki idővel a gyereknek saját stílusa. De mindenki azt csinál, amit akar.


Ha aggódik valaki, hogy csúfolni fogják, akkor ne adjon hasonló neveket. Ennyi.

2017. febr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

Egyik fiam Zente, a másik Keve.

Semmi zavart nem okoz.

2017. febr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2-es :

Nem direkt kapunk összecsengő nevet. Jelentésben, hangzásban ezek tetszenek apunak. Valamint ezek jók külföldön és az ő nem magyar anyanyelvén is le lehet írni. A Tamás pont nem ilyen. És nem is magyar név. Mi magyar nevet kapunk vagy apu népének neveit. Szüleimnek fontosak a gyökerek.


Utolsó :

Jó ezt hallani.

2017. febr. 24. 14:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Nalam anno ez is szempont volt az uninev vagyis h kulfoldon is gond nelkul lehessen hasznalni.
2017. febr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
A párom Tamás, és tökéletesen boldogul a nevével külföldön (a vezetéknevével inkább adódnak problémák). Annyi, hogy az aposztrófot leveszik az á-ról, nekem meg az é-ről.
2017. febr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Félreérthető voltam. Külföldön jó a Tamás, hiszen nemzetközi név. Nem pedig magyar. Hiába hiszik sokan. Szüleimnek külföldön is jó magyar nevek kellenek szép jelentéssel. + apu nyelvén is le lehessen írni normálisan. Kende, Zente, Kada felel meg ennek.
2017. febr. 24. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!