Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet gyereket nevelni...

Hogyan lehet gyereket nevelni kevés pénzből?

Figyelt kérdés
Akik kevés pénzből minimálbér vagy az alatt keresnek leírhatnák.
2017. febr. 26. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Vegetálva.
2017. febr. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Én így csinálom évek óta sajnos.

Ahogy ez első válaszoló is mondta.

Ruha turiból, étel csak akciósan, szórakozás eszembe se jut, de az ovis csoportpénzzel is el vagyok maradva, mert most pl. a januárban kifizetetlen számlákra gyűjtök, hogy ne tegyenek ki az albérletből.

2017. febr. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Őszintén? Sehogy.

Legjobb esetben életben tartani sikerül.

De nem tudsz megadni ezen kívül szinte semmit. Se egy tábor, úszás tanfolyam, se egészséges életmód és étkezés, se semmi.

Ha beteg lesz, és ott hagysz a patikában 10 ezret, akkor már sakkozhatsz, hogy melyik számla nem lesz befizetve. Ha hó végén lesz beteg, mikor összesen csak ennyi pénzed van: te már biztos nem eszel, csak a gyereknek jusson.


Tudom, hogy nem minden a pénz, a törődés és a szeretet is kell a gyereknek.

De amikor a leghidegebb januári időben leesik róla a kínai cipő, vagy szemüveget kell csináltatni, akkor nem elég, ha helyette adsz két puszit és mondasz egy mesét.

2017. febr. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%
Levelezős továbbképzés? Új munka? Költözés?
2017. febr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Mikor mi voltunk ebben a helyzetben, akkor azt hittük, hogy nekünk ennyi jár és így kell felnevelni a gyerekeket. Aztán férjemnek lett egy jobban fizető munkája, aztán nekem is és így kilábaltunk belőle.

Segítséget nem szégyelltünk kérni.


Ha újra kéne kezdeni, akkor már nem hinném el, hogy nekünk ennyi jár és sokkal jobban odatenném magam munkakeresés terén. Mert az is benne volt, hogy a lustaság miatt nem is kerestem olyan intenzíven jobb melót.

Most már nem tudnék se úgy élni, se úgy gondolodni. A kilábaláshoz nekem kőkeményen kellett változni. A férjem mindig is dolgos és szorgalmas ember volt.

2017. febr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Albérletben Budapesten esélytelen, ha a ház adott, esetleg kert is van, akkor lehet.


Mi nem állunk rosszul anyagilag, de karácsony tájékán összeszámoltam, borzasztó keveset költünk, pedig nem spórolok.


A kajánk 25ezer, de én 48 kg vagyok, a lányom meg csak 2 éves. 2naponta főzök/sütök.


A számláink a kislakásban(40nm 1+2 félszoba): 7 közösktsg, 2ezer a víz, 3 a villany, 6 a upc nettel, most télen 7 a gáz, nyáron 4 ezer.


Kád van, minden nap fürdünk.


Pelenka popsitörlővel 10 egy hónapban.


Ezen felül kb 5 a fogyóholmi, wcpapír, mosópor, alufólia, tampon stb.


Lakásbiztosítás, telefon, szórakozás, ruhák ezen felül.


Igazából tippet nem tudok adni, főzzél sokat, nézz recepteket a neten, akár tarthatsz is egy diétát, ne a gyereken spórolj, hanem magadon.


A gyereknek lehet turis ruhája, de egyen normális ételt is, többször süssetek sütit, de néha legyen bolti is. Játékot lehet a piacról vásárolni, de vehessen egy egy játékdínót a boltban is. Ne érezze, hogy hiánytszenved akármiben. Kiránduljatok, buszozzatok, vidd állatkertbe, szervezz olcsó programokat, gyűjtsetek levelet, termést, préseljetek. Szedjetek gyümölcsöt szeddmagad helyeken, menjetek majálisra, rendezvényekre. Múzeumba cseppkőbarlangba, vonatozzatok várostnézni.


A legtöbb program nem drága, ha visztek enni és innivalót, a gyerek meg valami apróságot választhat minden helyen.


A 200 forintos dmes tusfürdő samponnak is jó, balzsam hanyagolható. Ruhából nem mindig a turis az olcsó, kiárusításon hmben van caban 2000ért kapsz nadrágot, 1500ért meg akárhol felsőt.


Soha ne mondd a gyereknek, hogy azért nem kap valamit, mert nem telik rá. Ez nem az ő gondja.


Ha ajándékozás lesz, mondd el mindenkinek előre, mi kell, vagy mire gyűjtötök.


Még egy dolog. A felesleges cuccokat add el, ne őrizgess mindenfélét.

2017. febr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
Azt nem értem, hogy a helyzetet javító ötlet pl. továbbképzés miért lett lepontozva. Jobb életed végéig a semmin tengődni?
2017. febr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!