Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert nem érzek mély szeretete...

Miert nem érzek mély szeretetet az újszülött babám iránt?

Figyelt kérdés
1 hete szültem, de en valahogy másképp képzeltem el a gyereknevelést, nem gondoltam hogy ilyen nehéz lesz. Van egy gyönyörű szép babám, de nem érzem azt h ő tényleg az enyém, és hogy olyan nagyon szeretem. Kedvetlen is vagyok. Fog ez változni magátol?

2017. márc. 7. 10:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggodj szerintem,csak 1 hete szültél.

Nekem nagyon problémás terhességem volt,majd a szülés (sürgösségi császár) sem ugy alakult ahogy elképzeltem.

Csunya leirni,de én alig vártam hogy kiszedjék belölem a gyereket.Én utána nem szeretetet,hanem megkönnyebbülést éreztem.

Pedig tervezett baba volt.

Tejem nem volt,nem szoptattam,viszont igyekeztem az étkezések során a lehetö legbensöségesebb viszonyt kialakitani a kisfiammal.

Nekem ugy 3 honap után jött maga a felismerés hogy ö az én kisfiam és ezzel együtt az érzés is szép lassan,hogy szeretem.

Azota 6 éves nagyfiu és mostanra érzem ugy,hogy az életemet is odaadnám érte.

Naprol napra jobban szeretem.

Nem mindenkinél alakulnak ki azonnal az anyai érzések ahogy meglátja a teszten a két csikot.

Nekem is több év kellett hozzá.De ettöl szerintem még senki sem lesz rossz anya.

2017. márc. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Olvasgass a témában: baby blues. Pl. ezt: [link]

De tele van a net vele.

Nyugi, nem vagy egyedi eset, majd kialakul, csak vigyázni kell, hogy ne súlyosbodjon. Ebben a család tudna segíteni.

2017. márc. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
72%
Ez korantsem termeszetes, DE nem is egyedi! Sok not erint, valaki idegennek tekinti az ellatando, uvolto kis idegent, arra kell figyelni, hogy valtozik-e az erzes. Azert hetek utan kialakul a szeretet azoknal is akiknel nincs meg az elejen, de fontos, hogy felismerd ha nem javul.
2017. márc. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez egy teljesen új élet, új rendszer, amiben vagy és soha nem kapod vissza a régi életed, ne is akard vissza, nézz előre és könnyebb lesz neked.

Nekem is abból állt az egész napom, hogy ciciztettem, de nem volt elég neki, így fejtem is, plusz tápszerrel kellett pótolni. Amikor nem fejtem, és nem rajtam aludt, akkor fertőtlenítettem. A lakás romokban, egyszerűen a napi 24 óra semmire nem volt elég és baromi fáradt voltam. Hát, nem mindenki kap mintagyereket! Mivel minden más teendőn is kattogott az agyam és rástresszeltem a dolgokra, nem tudtam a babámra ráhangolódni. Szerettem, de egyszerűen nem tudtam ráhangolódni, pedig egyszerűbb lett volna az életünk.

Szóval nyugodj meg, ne érdekeljen semmi, csak a baba és te saját magad. Idővel kialakul a napi rutin, egy rendszer, napról napra mélyebb lesz a kötődés, a szeretet, mert nem csak a tennivalókat fogod észrevenni, hanem a jó oldalát is.

2017. márc. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok biztatást. Sikerült egy kis lelket öntsetek belém :)
2017. márc. 7. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!