Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha azt hiszem...

Mit csináljak ha azt hiszem megőrült a férjem. Ti elhagynátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Mindig is hevesebb természet volt, könnyen felkapja a vizet, de ugyan ilyen könnyen meg is békél, ezt leszámítva jó ember (volt), ismerem több mint 10 éve, normálisan éltünk, szerettük egymást, persze vitáink voltak.

Most kb. 2 héten belül másodszor beszél velem olyan minősíthetetlen stílusban a semmiért, hogy nem tudom hová tenni, és komolyan a váláson kezdtem gondolkodni. 38 hetes terhes vagyok, van egy 2 és fél éves fiunk. Nem érdekli, hogy ott van, őelőtte ordít magából kikelve, elmond minden bunkó r**bancnak, ma például azt üvöltötte a gyerek előtt, hogy egy semmirekellő vagyok, és legszívesebben leköpne, a kisfiunk zavarta el, hogy menj innen apa, de ez sem érdekelte, csak folytatta.. Én sírtam, ő ezt elkezdte ocsmányul parodizálni, ilyen hisztizős sírást imitálva.

Tényleg a semmin vesztünk össze, el akartam valamiért küldeni a boltba, de mielőtt elmondhattam volna hogy mi kell, közölte, hogy ő nem megy, én meg ezen valóban kissé megsértődtem és utána azt mondtam, hogy nem is kell, hiába kérdezte, hogy mi kellett volna. Azért azt hiszem, ez nem ok az artikulálatlan üvöltésre amit rendezett. Nem tudom, hogy kihez forduljak, mert ha mondjuk elmondnám valamelyik családtagomnak, akkor akkor onnan nincs visszaút. Én nem gondoltam, hogy bárki képes a szülés előtt álló feleségével így viselkedni, pláne róla nem. Hiába kérdezem hogy miért csinálja, erre az a válasz, hogy én hozom ki belőle, mert egy bunkó vagyok, stb... nem lehet vele beszélni. El vagyok keseredve, ebben az időszakban nekem pont nem erre lenne szükségem. Azon gondolkodom, hogy el kellene őt hagynom, mert én nem akarom, hogy ebben nőjenek fel a gyerekeink. De most a szülés előtt 2 héttel (vagy kevesebbel) hogy tudnék belekezdeni egy válásba? Vagy utána egy újszülöttel? HA vissza is alakul, én nem tudok rá ugyanúgy nézni, hogy láttam ezt az oldalát is, és egyfolytában arra gondolok, hogy mi lesz ha ez rosszabbodni fog? Nem tudom hogy mit csináljak, azért gondoltam, hogy leírom névtelenül, idegeneknek... Köszönöm előre is, ha leírjátok a véleményeteket.


2017. márc. 11. 15:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%
Én elhagynám. Idegbeteg vadállat. Nincs keresnivalója a két pici közelében.
2017. márc. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
25%
Ugyan nem, támogatom ezt a fajta viselkedést, de nyilván oka van, pláne hogy most lett ilyen.
2017. márc. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%

Ennyiért nem kell feltétlenül elválni, viszont most kell meghúzni a határokat, mert ha rájön, hogy büntetlenül alázhat, akkor ez még sokkal rosszabb is lehet.

Bizonyára tisztában van vele, hogy kiszolgáltatott helyzetben vagy (amitől ez még nagyobb taplóság tőle).

A helyedben én higgadtan megmondanám neki, hogy intelligens ember így nem viselkedhet és hogy ezt nekem nem kell senkitől eltűrnöm, mert ennél többre becsülöm magam és nem ezt érdemlem. Persze ezt neked is el kell hinned, mert így van.

2017. márc. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
79%
Közölném vele, hogy beadtam a válás papírokat és nem engedném, h visszaédesgesse magát. Mondjuk akkor szoktak igy kikelni ok nélkül magukból, amikor nö van a dologban, és tudja, h a gyerekek miatt nem tud csak ugy lelépni, és probál téged rossznak beállítani és okolni.
2017. márc. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is megcsal... Van valakije, csak nem mer szint vallani.
2017. márc. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
46%

'Nem tudom, hogy kihez forduljak, mert ha mondjuk elmondnám valamelyik családtagomnak, akkor akkor onnan nincs visszaút.'


Akkor maradj vele. Lehetoleg akkor is, amikor valami aprosagon felduhodve hasba rug terhesen, vagy a gyereket dobja be a kutba mert sirni mereszelt, amikor ourasaga mondjuk epp a delutani szundit akarta volna bevagni. Sot, akkor se kerj senkitol segitseget, amikor a kest a te nyakadhoz szoritja, inkabb engedd neki hadd vagja el.


Ha tenyleg ennyire keptelen vagy a rokonoktol, csaladtagoktol segitseget kerni, megerdemled a sorsodat. Tok mindegy hogy 2 het van a szulesig vagy 1, AZONNAL szolsz a csaladodnak, megkered oket hogy segitsenek osszecsomagolni, es eltunsz onnan. Ez az ember elmebeteg, kozveszelyes, kozvetlen eletveszelyt jelent rad es a gyerekekre.

2017. márc. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%

Hát nem akarlak elkeseríteni, de a környezetemben ilyet tapasztaltam abban mindig egy másik nő volt.

Kitartást!

2017. márc. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
55%
én úgy gondolom a házasság lényege hogy jóban rosszban, a férjed idegileg tropa, és mielőtt elhagynád emiatt, jár neki egy esély hogy próbálj rajta segíteni. Megkérném hogy keressetek fel egy párkapcsolati szakértőt, vagy ő maga egy pszichiátert, aki beszélget vele a problémáiról, mert ha egyik pillanatról a másikra lett ilyen, akkor valószínű valami mentális problémája van, ami lehet hogy átmeneti gyógyszeres kezeléssel teljesen jól koordinálható. A gyerekek okozta stressz nagyon erős, nagy nyomás, a férfiak nehezen kezelik - itt persze sok a minta apa - de bizony az én férjem is érdekes stílust vett fel mióta nem nagyon alszunk az újszülött és a 2,5 éves dackorszakos mellett. Ő mondjuk simán depressziós de szerencsére nem arrogáns, nem beszél velem így, de a stresszt ő sem tudja kezelni..ők erre nincsenek berendezkedve. Szóval az elsődleges tanácsom hogy most nyiss te, bocsáss meg neki és kérj Te is bocsánatot a hiszti rohamért, mondd el, hogy Te szeretnéd az életed a továbbiakban vele élni (ha ez így van) és szeretnéd ha együtt megoldanátok a problémátokat szakemberrel. Az én férjem ezen a pontot nyitott felém. Ha a tiéd nem teszi, az arra utal, hogy ő nem igazán szeretne sem téged sem a gyerekeket. Na ebben az esetben viszont ÉN elhagynám, ha tényleg menthetetlen, szülés utáni hetekben.
2017. márc. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
66%
Nő van a dologban, szinte biztos.
2017. márc. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem az a normális, ha az emberben van egy gát, ami akkor sem szakad fel, ha épp ideges.


Így beszélni egy terhes nővel egy kisgyerek előtt..


Én is elhagynám, később csak kiszolgáltattabb leszel. Ha el nem is hagyod, legalább komolyan beszélj vele, ha hülyének tart költözz rokonokhoz egy kicsit. Ha változik visszamentek a gyerekekkel, ha nem akkor nem.


Ezt ne engedd meg mégegyszer.



Amúgy szerintem onnantól felesleges próbálkozni és helyrehozni a kapcsolatot, ha az egyik felet megfélemlíti a másik, és nekem úgy tűnik, hogy bizony te fenyegetve érezted magad.

2017. márc. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!