Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiderült, hogy csak állandó...

Kiderült, hogy csak állandó fekvéssel van esélyem egy terhesség kiviselésére. Más is volt/van (sajnos) így? Hogy lehet 7-8 hónapot így bírni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnénk babát. Már nagyon rég óta várjuk...

Nem rég volt egy középidős vetélésem. Kiderült, hogy olyan gyenge a méhnyakam, hogy nem mehet rá a növekvő méh és a baba súlya, mert kinyílik, ráadásul észrevétlenül, görcsök, vérzés nélkül. A következő terhességnél szinte az elejétől a végéig feküdnöm kell majd. Ahogy nő a súly, úgy majd az ágyat is meg kell dönteni majd, hogy a gyomrom felé menjen.

Nyilván, mindent kibírok azért, hogy gyerekünk lehessen, de azért ez nem egy egyszerű helyzet... Olyanok tapasztalatára vagyok kíváncsi, akik voltak hasonló helyzetben. Előre is köszönöm, ha valaki ír!


2017. ápr. 22. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Ugye a méhnyakat megtudják mütteni ahogy növekszik, és ezzel is idöt nyerni. Mit mondott erröl az orvosod?


DE egy következö terhességgel megint vállanod kell egy vetélést és egy koraszülés kockázatát. Nálad mindenképpen nagyobb még fekvéssel is, hogy elvetélsz megint vagy 24 hetesen pár grammos bébit hozol a világra...

Kérdés, hogy megéri-e ezt kockáztatni?

A pároddal kell döntenetek arról, hogy esetleges 24 hetes baba születését is kibirjátok-e, hogy esetleges vissza maradások, komplikációkkal terhelt gyermeket is tudtok akartok-e vállani?

2017. ápr. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, lesz méhszáj záró műtét is, de csak akkor lehet megcsinálni, ha túl vagyok már az első trimeszteren. S mivel a műtét sem ad 100%-os biztonságot ilyen esetekben; kell mellé az állandó fekvés is.

Tisztában vagyunk a koraszülés lehetőségével. Mivel lehet rá számítani, ezért a babánknak is jobb esélyei lehetnek majd, mert valamennyire fel lehet rá készíteni (tüdőérlelés... stb.).

De bízom benne, ha szigorúan betartom, akkor azért legalább a harmincvalahányadik hétig húzhatjuk, és akkor nem lesz extrém koraszülött. Rajtam egész biztosan nem fog múlni; mindent meg fogok tenni azért, hogy így legyen...

2017. ápr. 22. 10:16
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
35 éve anyukám kibírta. 12 héttől kórházban. Mesélte, hogy akkoriban nem volt ilyen laza a látogatás a kórházban, apukám mindig jattolt a portásnak, hogy bemehessen :). Az anyám rengeteget olvasott, kötött, horgolt, varrt, szinte csak zöldségeket ehetett, hogy a mozdulatlanságtól ne hízzon meg túlzottan, mert ugye az is plusz kockázat. Engem így sikerült egy kicsit túlhordani is, ami szintén nem bizonyult előnyösnek a szülésnél. Neked otthoni fekvés vagy kórház lenne?
2017. ápr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Előbb itthon, aztán középidőtől befektetnek.
2017. ápr. 22. 10:31
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal sajnos a trombózisnak és a csontritkulásnak is jóval nagyobb esélye lesz így. Az ember már pár hét kórház alatt is nagyon sokat veszít az izmaiból. Érdemes ezekre is rákérdezni, hogy ha belevágtok, mit javasolnak (pl. fekve végezhető gyógytornát) ezek megelőzésére.
2017. ápr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A baratnom ugyanigy volt, de neki volt mellette egy 2 eves, aki a nagyszuloknel volt szinte vegig 8 honapig, meg is sinylette, azota is problemas. Ugyhogy te meg jo helyzetben vagy!
2017. ápr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én 1 hónapja fekszem, 22 hetes terhes vagyok. A 12. héten és a 19. héten is enyhe vérzéseim voltak ezért az orvos a biztonság kedvéért szigorú itthoni fekvést írt elő. Ami azt jelenti, hogy úgy kell itthon feküdnöm mintha a kórházban lennék. Nagyon unalmas hiszen a férjem dolgozik, én pedig egyedül vagyok egész nap de kibírható. Könyveket olvasok, netezek, tvzek..


Szerencsére a baba szépen fejlődik, a méhszáj is zárt. Én mindig arra gondolok, hogy minden egyes nappal kevesebb van hátra és a baba fejlődése szempontjából minden egyes fekvéssel töltött nap rengeteget számít! :)

2017. ápr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem voltam szerencsére ebben a helyzetben, de van ötletem, mit kezdj magaddal, ezért gondoltam, írok, ha nem baj :) netről tök jól meg lehet tanulni kötni, horgolni, kiválóan végezhetők fekve, és sok szép dolgot csinálhatsz a kisbabádnak :) nagyon jól elmegy vele az idő. Lehet kicsit öregasszonyosnak hangzik, de én 29 évesen imádom csinálni, csak nincs rá sok időm. Neked viszont az lesz bőven, ezért jutott eszembe. Kitartást kívánok, és egy egészséges, gyönyörű babát!
2017. ápr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 4 hónapig feküdtem, ki lehetett bírni. Sokat olvastam, meg vidám sorozatokat néztem.
2017. ápr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
12%
Ilye kockázattal nem vállalnék gyereket és pont.
2017. ápr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!