Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire van...

Szerintetek mennyire van apámmnak igaza?

Figyelt kérdés

Nem anyagiakròl van szò hanem arròl,hogy apám nem szereti a romàkat.:(

A szüleim egyetlen gyereke vagyok ès 10 hetes terhes egy roma szàrmazásù embertől.Aki egyetemre jàr!!! Anyukám nem örül annak,hogy egy roma az apa de vàrja a babàt.Aki ugye szintèn roma lesz.Apàm viszont! Nem engedi azt sem hogy èdesanyàmat megnèzzem! Csak titokban beszèlhetünk telòn.Azt mondta,ha odamegyek a hàzra ki fogja rùgdosni belőlem a gyereket. :( Màr lassan 1 hete ez megy.Anyukàm nagyon hiànyzik.Szerintetek igaza van? De hogy lehet ilyen? Valaha megbèkèl? :(


24/N


2017. ápr. 22. 23:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Majd te is rájössz, hogy apádnak van igaza. Kutyából nem lesz szalonna, hiába jár egyetemre. Van elég tapasztalatom velük.
2017. ápr. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%

Az, hogy egyetemre jar, nem jelent semmit.

Remeljuk nem apadnak lesz igaza...

2017. ápr. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Ismerek roma egyetemista embert, aki nagyon rendes. Csodás apuka, és férj. De sajnos a tág családja nem az, és hiába akarja kizárni az életéből nem tudja. Így sok gond is van.

Ismerek sok egyetemista végzettségű embert aki borzalmas apa, férj. Szóval nem igazán jelent semmit, hogy diplomás lesz vagy sem. Ami számít, hogy milyen a családi háttere.

2017. ápr. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%
Ezt megetted.Nem volt jó a hazai?Most meg megy a hiszti hogy apa nem szereti a romokat,fel sem fogod mekkora hibát követtél el.Igaza van a faternak hogy kiakar maradni ebből.Gondolj bele neki milyen nem láthatja a lányát és az unokáját azért mert te egy dolgot nem tudtál szem elött tartani hogy ne rom legyen a párod.taps-taps
2017. ápr. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
55%
Abszolut szemelyvalogato a dolog. Emgem is rabolt mar ki roma fenyes nappal de beszelgettem mar rendes emberrel is aki ilyen szarmazaus volt. Apukad helyzete pedig ertheto hisz nem a legjobb nep uj tagja lesz a gyerek, nyilvan magyar unokat szeretett volna... De ha a fiu hattere nornalis akkor egyszer hatha megtorik apukadnal a jeg es ha latja h minden rendben van akkor boldog lesz :)
2017. ápr. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%

Jelentsd fel apadat, hogy eletveszelyesen megfenyegetett.

Anyaddal pedig tartsd a kapcsolatot ugy, hogy o latogat meg titeket. Ha apad ezert megveri anyadat, akkor jelentsetek fel es anyad valjon el tole. A veres - akar egy pofon is - valook.


A munkahelyemen 18 eve dolgozom, van 14 magyar alkalmazott, 2 erdelybol jott, es egy roma. A roma a fokonyvelo, en amikor idejottem dolgozni, akkor o mar itt volt. A tobbiek kesobb jottek valamivel. A ket erdelyi minden unnepkor kitalalja, hogy ok milyen betegek es mindig az unnepek utanra gyogyulnak meg. A 14 magyarbol 14 sumakol, es azt nezi, mikor mehet ki cigizni, hany belyeget, tollat es egyeb irodaszereket tudnak ellopni, es a roma az, aki bejon akkor is, ha az egesz varosban megallt az elet a ho miatt, bejon, ha lazas, bentmarad, ha a ket roman beteget jelent es megcsinalja az o munkajukat is (fillerekert), mikozben a magyarok hazarohannak. A roma kollegamnak a korme alatt a piszok tobbet er, mint az osszes tobbi egyutt. Ja, es az egyik gyereke a pecsi orvosegyetemre jar, a masik a Pesten a muszaki egyetemet fejezi be jovore. A harmadik meg gimnaziumba jar, de o is tovabbtanul majd. Voltam naluk, a hazuk szebb es tisztabb, mint sok nagyszaju magyare. A ferje akkor lat alkoholt, ha elmennek vasarolni es elmennek az italos polcok mellett, de soha nem iszik meg egy sort sem. Kocsijaik vannak, tisztak, egy kutyajuk es ket cicajuk van, es meg a cicak is evente jarnak allatorvoshoz, oltasokert - a legtobb magyar be sem oltatja a macskajat.

Hat ennyit az altalanositasokrol.

Az a roma fiu, aki eljutott az egyetemig, annak a szulei sem atlag romak. Bizz magatokban, ha szereted a fiut, o is teged, es nem csak egy mulo egyejszakas kaland volt.

2017. ápr. 23. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%

Persze, hogy nincs igaza. Nem a bőrszín határozza meg azt, hogy ki milyen ember. Fehérek közt is vannak ocsmány emberek, és romák közt is.

A magyar nép nagyon rasszista, de szerencsére vannak kivételek. Én fehér bőrű magyar lány vagyok, de mindig küzdöttem a rasszizmus ellen. Mikor kislány voltam egyszer megtámadott egy roma gyerek. Volt akiben kellemesen csalóldtam. Szval anyukáddal próbáld meg tartani a kapcsolatot, apukádra meg tojjál.

2017. ápr. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
Azt hogy hogy nem tudom ekkora szerelem mellett, hogy ők magukat cigánynak nevezik, nem szeretik, ha romázzák őket? Cigány. Írd le. Mondd ki. De amíg ezt nem mered, addig te sem fogadtad el.
2017. ápr. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem ha csak arra érted, hogy roma, hogy sötétebb a bőre, tehát genetikailag az, akkor nincs gond. A gyerek csak félig lesz az.


Ha viszont roma hagyományokat követ vagy vall, akkor kellemetlen a helyzet.


Szeretné, hogy változtass az életmódodon? Ismered a rokonait?


Apukád meg fog enyhülni később. Az én vaskalapos nagyszüleim is megbékéltek a házasságon kívül született unokával.


Ahogy közeledik a halál várható időpontja, úgy enyhülnek meg az idősek.


Szépen kezdj majd bedobni hozzájuk uh fotókat, ha nincsenek ott, vagy add fel postán. Utána ha megszületett a kicsi lesz nagy palfordulás, ha mégsem, hívd meg őket a keresztelőre, és adj nekik fotókat a kicsiről.

2017. ápr. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
41%

7-es valaszolo egy pondro aki azt sem erdemli meg, hogy eljen amiatt, ahogy fogalmaz es gondolkodik.


Mennyi intolerans ember van te jo eg. En sem vernem a fenekem a foldhoz, de orulnek ha a gyerekem boldog es meg akarnam ismerni a fiut, aztan lehet megkedvelnem. Egy esely mindenkinek jar.

2017. ápr. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!