Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire lehet veszelyes...

Anna-Lara kérdése:

Mennyire lehet veszelyes szerintetek eles kest tobbszorosen asztal szelen hagyni 20 honapos kisfiu elott?

Figyelt kérdés
Szamtalanszor megkellett szolitanom a paromat hogy a keseket ne hagyja pult-asztal szelen de o konnyelmuen kezeli es elmondja hogy legkozelebb figyelmesebb lesz de meg mindig megtortenik.Bosszant a dolog mert nem veszi tudomasul hogy milyen kovetkezmenyekkel jarhat.A kisfiam erti hogy mi az hogy nemszabad de leginkabb a gyerekek a bajt keresik.Odajutottam hogy eldugom a keseket de ez abszurdnak tunik nekem...Szerintetek 1-tol 10 ig mennyire veszelyes es mi a velemenyetek??

2017. ápr. 23. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Veszélyessége 10-es.


Az oké, hogy ha leesik a kisszékről a kis villával, azzal is tud kárt okozni magában, de azért egy kés, ami hegyes, éles... ne kísértsétek a sorsot.

Mond meg a párodnak, hogy neki kell odafigyelnie, hisz ő a felnőtt, nem a 20 hónapos.

2017. ápr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
nezd 3 eves eseteben is eletveszelyes lehet meg 20 honapos eseteben is....de egy 3 eves mar kinyitja a keses fiokot megis mit kene tennem azon tul hogy figyelek ha a konyhaba van? en is mindig a pulton tarolom, 2 eves kora ota tudja mire valo a samli, sose volt baj belole..persze nem szabad ott hagyni figyelni kell ra, es persze ha nem felejted el nyilvan rakd el a kest, de szerintem egy nkrmal haztartasban ahol az ember foz, minimum egy eles targy mindig elol van...oda kell figyelni a gyerekre ha a komyha kornyeken jar, mert a kes mellett mas joval veszelyesebb dolgok vannak pl ego tuzhely, wcbe hipo stb
2017. ápr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Nyilvan az. Ettol hogy itt kibeszeled a parod azonban nem fog leszokni rola. Ot kene meggyoznod, nem magadat meg jobban felduhittetni a valaszokkal...ennek igy nincs ertelme, ettol a helyzet nem fog valtozni nalatok.
2017. ápr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

#2 itt nem arrol van szo, hogy egy 20 honaposra oda kell figyelni (nyilvanvalo), hanem arra, hogy egy felnott ferfi az asztal szelen hagyja a kest, amit eler a 20 honapos kisfia elott. Ezzel van itt a problema, nem a gyerekkel es nem a kerdezo odafigyelesevel.

Amennyire lehet annyira be kell bababiztositani a hazat, es ez alapveto dolog, hogy a kest nem hagyom folyamatosan az asztal szelen. Hiszen egy 20 honapos gyerek mar fel ala rohangal a hazban, az anyuka elfordul inni vagy wczni egy percig, az apuka meg epp evett es otthagyta a kest, a kisgyerek lerantja es elszalad vele, aztan mar megtortent a baj.


Kerdezo, 10-es lehet a veszelyessege ennek a dolognak. Mindenkepp oda kell figyelni erre, de tudom milyenek tudnak lenni a ferfiak (a nok is, de a ferfiakra tapasztalatom szerint jobban jellemzo). En magam is nap mint nap "szenvedek" a gyerekem apjaval, mert o is ilyen felvallrol veszi a dolgokat. Tudom, hogy nem konnyu, es en lehet, hogy el is dugnam a keseket.

2017. ápr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én ezt ertem utolso, csak arra probaltam kilukadni hogy nem lehet mindig 100%ra elpakolni mindent. nalam alap pl h elzarom a tuzhelyet ha teregetni megyek, inkabb alljon fel keszen a zsirban a hus mint higy magara boritsa, s elrakom a kest valahanyszor arra jarok es latom hogy elol van. de adodnak helyzetek mikor pl wcre kell eohannom es a kesrol elfelejtkezem, vagy csorog a telefon, a dedi fel orat beszel a gaz meg eg addig a leves alatt stb. emberek vagyunk, nyilvan a kerdezo ferje se direkt hagyja ott hanem veletlenul mert sok fele van az esze..ez ilyen. ettol fuggetlen a veszelyessege persze 10es de mindentol megovni foleg onnantol hogy sajat maga is eler dolgokat lehetetlen
2017. ápr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Egyetertenek veled 5-os, ha a kerdezo egyetlen egy eset utan irta volna ki a kerdest. De az elso mondat elso feleben leirja, hogy szamtalanszor meg kellett szolitania a parjat errol. Ez azert nem mindegy. Nem mindegy, ha valaki veletlen tenyleg otthagyja a kest, mert igen, emberek vagyunk, es hibazunk. De ha tenyleg sokszor elofordul akkor az mar nem csak kis tevedes vagy hiba, hanem figyelmetlenseg es nemtorodomseg, pedig ez eleg veszelyes dolog.
2017. ápr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az éles eszközök mindig veszélyesek. 24 évesen elvágtam az ujjam mosogatásnál egy csorba pohárral, de egyik ismerősöm is 27 éves korában úgy elvágta magát, hogy az obsiban kötött ki. Kisgyereknek meg még veszélyesebb mert nincs kialakulva a veszély érzetük.
2017. ápr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én már gyerektervezésnél átrendeztem a száritot, hogy ezentul a pult végében, gyerek számára jo darabig elérhető helyen lesznek az evőeszközök. Férjemnek fel se tűnt hanem automatikusan kezelte az uj helyükön.kb ilyesmit eszelnék ki, hogy rákényszerüljön szokást változtatni.
2017. ápr. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*elérhetetlen helyen
2017. ápr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!