Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen mondjuk meg a...

Hány évesen mondjuk meg a gyereknek, hogy nem létezik a Mikulás, nem a nyuszi hozza az ajándékot. Stb?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 23. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Én születésétől kezdve nem hazudok a gyereknek.
2017. ápr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
8 éves múlt. A nyulat tudja, hogy mi vagyunk, de a Jézuskában meg a Mikulásban töretlenül hisz. Magam sem értem, ez hogy történhetett... :D De amíg magától nem kérdez rá, én biztos nem fogok direkt elbeszélgetni a fejével. :)
2017. ápr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Soha nem mondtuk meg. Meg iden is volt nyuszifeszek, tavaly is Mikulas. Ez nem hazugsag. Tudjak regota, hogy mi a helyzet, de a csodakban hinni jo:)

8, 14 es 17 evesek.

2017. ápr. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Ez nem hazugság. A gyerekpszichológusok szerint is szüksége van a gyereknek erre a mesevilágra az egészséges lelkivilágához. A csodák kellenek gyerekkorban.

Nem kell elmondani, amíg magától nem kételkedik. Akkor is csak annyira válaszolni, amennyit épp kérdez és hozzátenni az ajándékozás szeretet- kifejező mivoltát. Valamint ezután is meg lehet beszélni a gyerekkel, hogy "azt játszuk" és belevonva őt is a játékba, tovább játszani.

10 éves a fiam. Mindent tud, de ő maga akarja tovább játszani. Néha annyira beleéli magát, hogy elgondolkozom, hogy "elfelejtette?" , aztán egy-egy pillantásból, általa elrejtett akándékból kiderül, hogy nem, csak élvezi a játékot, így kicsit tovább élheti át a csodát. Ami pedig létezik, én felnőtt fejjel is megtalálom. Mert meg akarom találni.

2017. ápr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Kb. 8-10 éves kor körül maguktól rájönnek. Nem hirtelen, hanem lassan összerakják a logikai bukfenceket, vagy esetleg kortárs felvilágosítja őket.


ÉN emlékszem, hogy milyen jó volt kisgyerekként a misztikus, meseszerű élménye a húsvétnak, karácsonynak, télapónak, stb. A szülők partnerek voltak, mondhatni egyszerűbb "bűvésztrükkökkel" elhitették, hogy éppen most suhant el az adott figura, egy pillanattal maradtam le. No meg a várakozás öröme, a rácsodálkozás.


Ugyanezt látom a 3 éves lányomnál, aki idén kezdte el valóban felfogni pl. a húsvéti nyuszit. Annyira jól sikerült, hogy neki 5 napig jött a nyuszi. Reggel úgy kelt, hogy hatalmas vigyorral mondta, hogy "Szeretem a nyuszit, a nyuszi is szeret engem!" - és látszott, hogy most nagyon kerek neki a világ. Azt a csillogást a szemében, ahogy a fűben vadászott az apró ajándékokra és sikítozott örömében, amikor rábukkant egyre. A "szajré" őrzését, rendezgetését, az elégedett gyönyörködést a gyűjteményben...


Ezeket a figurákat pszichológiai szempontból egy polcra tenném a mesehősökkel. Csak ez interaktívabb, hiszen "találkozik velük". Kiszámítható koreográfia szerint zajlik minden, ezért egyfajta pozitív visszacsatolást kap arról, hogy a világban van örömforrás és kiszámíthatóan működik.


A kicsiknél hasonló élményt jelent, mint a felnőtteknek egy kezdődő kapcsolatban a randira készülés, a randi megélése, vágy az ismétlődésre. Vagy munkakeresésnél egy jó állás kilátásba kerülése, az interjú utáni izgatott várakozás, majd az öröm, hogy sikerült. Ilyenkor természetes úton beömlik a dopamin az agyba, ami a boldogság és a jóleső izgatottság érzéséért felel.

2017. ápr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Jómagam nem vagyok vallásos, de több olyan közeli barátom van, akik valamelyik vallás gyakorló követői. (Keresztény, zsidó, stb.)

Egyikük sem mozdult el szélsőséges irányba, vitázni és kényeset kérdezni is lehet a vallásukkal kapcsolatban. Mindegyiküknél azt látom, hogy egy nagyon jó keretet, belső nyugalmat ad nekik, egyben rettentő toleránsak a más vallású vagy ateista emberekkel is.


A nyuszi-mikulás-jézuska, stb hasonlóan működik a gyerekeknél. Az ő szemszögükből ezek hasonlóak, mint a hívőknek isten. Hisznek benne, és gondoskodó barátként tekintenek rájuk. Egyfajta érzelmi kapaszkodók.

Ez utóbbit inkább a nem vallásos környezetben nevelkedett gyerekekre értem. Gyerekszemmel a vallásról nem tudok nyilatkozni, arra nincs rálátásom.

2017. ápr. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
10 éves koruk körül maguktol jötek rá fiaim,lányom még hisz benne ő még kicsi .
2017. ápr. 24. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Az én kisgyermekeim hisznek még minden csodában, hál' istennek! És nagyon szeretném, hogy még sokáig így legyen. És mérhetetlen korlátoltságnak tartom, hogy egyes szülők az őszinteségre fogva összerombolják a kisgyermekeik varázslatos mesevilágát. Mert hinni a Jézuskában, Mikulásban és a Nyusziban valójában hinni egy-egy csodálatos mesében és mesebeli alakban, akiket most még a gyermekek valóságosnak hisznek. Ahogy idővel rá fognak jönni arra, hogy nincs félelmetes alak a sötétben vagy nem kell boszorkányoktól félni és tündérek sincsenek, ugyanúgy majd rá fognak jönni arra is, hogy Jézuska, Mikulás és a Nyuszi is egy-egy képzeletbeli alak, akik segítségével a felnőttek is csodaországban találják magukat az év egy-egy napján. Számomra csodálatos a mai napig karácsonyra készülődni vagy a Mikulásnak kitisztítani és kitenni az ablakba a csizmákat, hihetetlen gyermeki izgalommal készülök én is ezekre az ünnepekre, és maga a varázslat, amikor a gyermekeim arcán látom ugyanezt az izgalmat. Számomra hinni ezekben a csodákban annyit jelent, hogy a hit csodákra képes. Az én gyermekeim remélem azt fogják megtanulni ebből, hogy higgyenek, mert a hittel szebb, boldogabb az élet. És hangsúlyozom, nem vagyunk,vallásosak, nem járunk templomba, tehát nem vallásos hitről beszélek.

A hit számomra a jóba vetett hit, a szeretet ereje, és egy nagy adag kellemes borzongás, ami hozzákapcsolódik. Én ugyanúgy hinni akarok abban, hogy a pár éve hirtelen elhunyt édesapám vigyáz ránk, látja a gyermekeimet, akit Ő már nem ismerhetett meg, és hogy még valamikor megölelhetem (vagy csak a lelkünk találkozik, de valaminek akkor is lennie kell). Hiszek a lélekvándorlásban, az öngyógyításban, az agykontrollban, a gyermeki lélek tisztaságában, a természet (gyógyító) erejében, a metakommunikációban és még sorolhatnám. Lehet, hogy mind mese, de gyönyörű mese, és boldogabban élem az életem a hitem segítségével.

Te, kérdező, aki kíméletlenül őszintén össze akarod törni ezeket a csodákat a gyermeked számára, pusztán csak az őszinte, gyermeki hitre való képességét szándékozol megnyirbálni egy kicsit a gyermekednek. Szerintem nagyon nagy kár érte!

2017. ápr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy valóban a legjobb hagyni, hogy magától jöjjön rá. Anyám épp karácsony koradélutánt választotta a nagy felvilágosításra, olyan 5-6 éves korom körül, gondolván, hogy hamarosan úgyis megtudom az oviban/suliban. Hát elég nagy trauma volt. Abból a karácsonyból nem emlékszem semmire, csak hogy karácsony délután a délutáni alvásból felébredve ülök az ágyon, magam elé bámulok és hirtelen minden olyan üres lett. Nagyon széppé tették nekem a gyerekkori karácsonyokat, de ez egy iszonyatosan rossz időzítés volt a felvilágosításomra.
2017. nov. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!