Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek nem lehetett lehet...

Akinek nem lehetett lehet gyereke az hogyan fogadta el vagy mivel pòtolta a baba hiányát?

Figyelt kérdés
Hogy lehet elviselni ha te vagy a szüleidnek csak ès mèg rokonod sincs, aki "helyetted" megajàndékozná a csalàdot egy babàval.Hogyan lehet elviselni hogy mindenki sorra szül ès te nem tudsz?
2017. ápr. 26. 06:44
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Egy kisbaba nem ajándék a családnak! Nem nekik szülsz. Egy kisbaba kötelesség, akit fel kell nevelnetek a férjeddel.

Ha nem lehet baba, akkor is találhatsz értelmes célt az életednek. Nagyon sok házaspárnak nincs gyereke, mégis leélnek egymás mellett hosszú éveket.

2017. ápr. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Normális családnak ajándék a gyerek, nemcsak kötelesség. Le lehet élni valóban gyerek nélkül is az életet, de nem mindenki karrierista vagy gyerek gyűlölő. Nekik könnyebb.
2017. ápr. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem se a környezeteddel akarj versenyezni vagy a szüleid vélt vagy valós elvárása miatt akarj gyereket - előbbi (érthető) irigység miatti önszívatás, utóbbi lehet egy "plusz" érzelmi gesztus - hanem a női ösztön, és az egymás iránti szerelemből fakadt, remélhetőleg közös vágy kéne, hogy vezéreljen. Sokan, ha semmiképp nem megy, és nem tudnák elfogadni a gyermektelenséget, mert úgy érzik, még nagyon lenne hely a szívükben, az örökbe fogadást választják (akár szülők ellenére is). Ha ez mégsem opció, egy egyéni hosszúságú "gyászidőszak" után muszáj tudatosan az energiákat, gondolatokat más felé - egymásra, munkára, háziállatra, hobbira, barátokra fordítani és értelmesen élni.
2017. ápr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogadtam el. Lombikra mentunk. Keteves mindjart.
2017. ápr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyik rokonomék már vagy 5 kutyát szedtek össze a lakásukba. Azóta mi sem visszük hozzájuk a gyerekeinket.
2017. ápr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne utasíts el másokat azért, mert van gyermekük, ne utáld a gyerekeket, mert neked nincs. Mindenképpen legyen egy társad, akivel leéled az életedet, aki ott van karácsonykor, vagy a szülinapodon. Szüleidet látogasd, viseld gondjukat egész életükben. Nagyon sok embernek hiába van gyereke, azok felnőttként rájuk sem néznek, pl. két egyedülálló kollégámnak is. Egyiket nekünk kellett hazahozni a kórházból, mert egyik gyereke sem ért rá, a másiknak külföldön lakik a gyereke, és nem is fog visszaköltözni. Nagyon sok " ismert" embernek sincs gyermeke, ők a munkájukban teljesedtek ki.
2017. ápr. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vszeg nekem sem lehet, igy eleve bele sem élem magam.

Van ezer más elfoglaltságom, ha jön s gyerek, örülök, ha nem, akkor ez van.

2017. ápr. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A családot nem ajándékozzuk babával. Ez hülyeség.


Nem pótoljuk a baba hiányát, hanem élünk, mint addig: teljesen, boldogan.


Egyébként pedig van lombik és örökbefogadás is.

2017. ápr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as vagyok: nem érdekel, más mit csinál és mit nem. Nyilván ezer dolog van, amit én tudok, és mások nem. De nem mások szerint élünk, és nem is másokhoz képest.
2017. ápr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!