Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Okos dolog az "Amit nem...

Okos dolog az "Amit nem akarsz, azt nem kell megcsinálnod" elv alapján gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Sajnos anyósom szerint rosszul nevelem a fiúnkat.

Én az a fajta vagyok,akinél nem kell addig az asztalnál ülni,amíg nem eszi meg az ebédet,ha nem akar óvodába menni(és én is ráérek aznap),akkor nem kell mennie.

Egyszóval rábízom a döntést a gyerekre. Ettől még nem egy nyámnyila gyerek.

Igen is amit tudok elintézek neki,ha drága óvónő kiabál vele,és az én gyerekem ugyanezt teszi vele(jogosan),akkor igen is bemegyek és elpofázom az óvónőnek,hogy első a gyerek,neki az a feladata hogy az én gyerekem(és a többi gyerek) érdekeit nézze,nem az hogy leteremtse.

Egyszóval igen is szokja meg,hogy ki kell állnia magáért,és nem szabad engednie,hogy elnyomják.

Anyósom az ellentéte. Szerinte a gyereknek mindenné alárendeltnek kell lennie,a felnőttnek soha nem szabad nemet mondani,mindent meg kell csinálni amit kérnek tőle.

Hát szerintem meg nem.

Arra vagyok kiváncsi,hogy ti milyen szellemben nevelitek gyerekeiteket? Melyik a rátok jellemzőbb?

(Bocsánat egyébként a kissé nyers stílusért feljebb,de ez az óvónős dolog megtörtént eset,és még mindig nagyon bosszant.)

Köszi a válaszokat!


2017. ápr. 26. 15:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%

Londonban elek, itt mindenki szinte ugy neveli a gyereket, ahogy te. Sot az ovodaban iskolaban is ezt tamogatjak.

Egyszer ulj fel legy szives egy buszra reggel 8-9 kozott, majd utana delutan 3-4 kozott, es meglatod, hogy milyen az, ha igy nevelik a gyereket.

2017. ápr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
17%

Igazad van.

Anyossal nem kell foglalkozni,lenyeg hogy jo messze lakjon,mint az enyem is. Fel evente egyszer latogatjuk meg,akkoris hallgathatom a 3-4ora hosszas mondokajat. Szerencsere ferjem is beismerte hogy borzalmas az anyja.

2017. ápr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom nem ok nélkül kiabált a gyerekedre..csak úgy, hobbi szinten nem szokták ezt tenni az óvónők..de majd meglátod ha neked is ugyan úgy "visszapofázik" majd a gyerek, a te szavaiddal élve.


Amúgy nem tudom milyen munkahelyed van, ahol a gyerek döntheti el mikor menj dolgozni, de én is szeretnék ilyet.

2017. ápr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

1. Az, hogy az ennivalóból annyit eszik, amennyi jól esik neki, teljesen rendben van.


2. Az, hogy nem tanul meg normálisan viselkedni és kötelességit megcsinálni, az nagyon nem.


A gyerek "munkája" az oviba/iskolába járás - uyganis ha megtanulja, hoyg oviba akkor megy, amikor akar, akkor utána ugyanezt akarja majd az iskolával is - csak akkor már nem ilyen egyszerü a dolog.


Az óvónönek NEM az a feladata, hogy a gyerek igényeit kielégítse, hanem hogy közösséghez szoktassam és a csoportot közös foglalkozásokon nevelje.


A gyereknek meg kell tanulnia beilleszkedni egy közösségbe, meg kell tanulnia alkalmazkodni a többiekhez, és meg kell tanulnia engedelmeskedni is a vezetöknek.


Ha te ennyire mindent ráhagysz a gyerekedre, akkor egy kiállhatatlan, antiszociális valaki lesz, aki soha nem fog semmit elérni, mert képtelen a megszokott emberi normák szerint viselkedni.

2017. ápr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

Bizonyos keretek között támogatom ezt a nevelést.

Olyan esetben pl. a kék vagy piros sapkát kéred vagy ma joghurtot vagy pudingot kérsz uzsira. Ilyekben. Felkínálok neki választási lehetőséget és dönthet, h melyik válassza.

DE: én még abban a világban nőttem fel, h a gyerek szégyellte, ha kapott egy pofont a tanártól az iskolába. Mert ha otthon ezt megtudták, az apja adta neki a másikat.

A mai vilgágba, meg ha már "csak" felemeli egy kicsit jobban a hangját a tanár, megy haza a gyerek és elpanaszolja, erre a szülő fogja magát bemegy és még le is ordítja a tanár fejét.

Szélsőséges példák, kérlek a lényegét értsétek.

Szerinetm tévutom jársz, neki mármit lehet elvet neveled bele.

És ha suliba sem akar majd menni?

2017. ápr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

Te nem onallo akaratra meg kiallasra neveled, hanem konkretan elkenyezteted. Anyosod lehet hogy tul szigoru, de hogy a Te modszered meg a leheto legrosszabb, az biztos.


Ahogy elottem is irtak, joghurtbol valaszthat melyiket keri, de a visszaordibalast az ovononek ultragaznak erzem. A gyereked ez alapjan konkretan neveletlen, amit oszinte megmondom, nem is csodalok.

Az ovono nem a gyerek igenye kielegitesere van, az a fizetett baby sitter, aki a gyereked szorakoztatja meg korbenyalja a popojat. Az ovono felkeszit az iskolara es kozossegtudatra nevel. Mi lesz veletek suliban?!?

2017. ápr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%

Egyik rokonom ebben a "nevelesben" hisz, mint Te. A gyerek most 4 eves, de siman leoltja az osszes rokont a fenebe. Ha nagyon nem akar valamit (pl. osszepakolni), fulunk hallatara orditja az anyjanak: menj a pitsaba nem pakolok!!

Szuper nevelesi el, valoban. Kis diktator, az a gyerektipus, akit bezarnek egy padlasra legszivesebben :)

2017. ápr. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%
Latom valaki lefele pontozgat, biztos valami hasonlo elvu szulo, aki szerint tok jo ha a gyerek szemtelen es elviselhetetlen.
2017. ápr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%
Túltoltad a biciklit.
2017. ápr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

középút. Nekem Te és az Anyósod is szélsőség. ha nem akar oviba menni akkor is mennie kell mert sem az iskolaban nem donthet majd sem a munkahelyén!

ha nem akarja megenni a kaját, nem kell, de ha elmegy az asztaltol a kovetkezo etkezesig nincs evés!

sok mindenben donthet. de hatarokat akkor is ki kell jelolni. Szerintem Anyósod is túloz meg Te is!

2017. ápr. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!