Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Meg lehetett volna még menteni?

Meg lehetett volna még menteni?

Figyelt kérdés

Tavaly októberben volt egy vetélésem, missebab lett a vége. 5-6 hetesen elkezdtem vérezni. Embryó még nem volt kifejlődve illetve a szikhólyag sem nőtt normál módban. Ha akkor adnak valami gyógyszert akkor megmenthető lett volna illetve lehet elkezdett volna fejlődni az embryó.

Orvos nem mondott akkor semmit a kérdés is most jutott eszembe.


2017. ápr. 29. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
nem valószínű. ha nem fejlődik rendesen akkor általában nagy genetikai baj van. ha meg embrió se volt akkor lehet nem is lett volna.
2017. ápr. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Pontosan ugyanigy jartam oktoberben! Csak en kaptam utrogestant amikor verezni kezdtem, de elment ugyanugy. Az orvos azt mondta, ha nem fejlodik rendesen, akkor elmegy, es ez nagyon gyakori, erre nincs gyogyszer.


Most ismet babat varok, mar 22 hetes vagyok, eleve utrogestannal kezdtem ezt a terhesseget es 14. hetig szedtem. Persze csak "biztonsagi okokbol" (a dokim felirja azoknak rogton, akinek mar volt vetelese), de valoszinuleg nem ez volt a baj oktoberben.

2017. ápr. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

5-6 hetesen szinte biztos, hogy genetikai okból ment el a baba. Nagyon sajnálom, tudom milyen érzés.

De gondold végig, hogy jobb lett volna, ha kapsz valamit, tovább fejlődik és súlyos betegen éli le az életét? Esetleg szülés után vesztitek el?

Sajnos azt kell mondjam, hogy ilyen esetben ez a legjobb. :(


A progeszteron hiány miatt elhalt terhesség más, ott a 9. hét körül hal el.

Ez a két leggyakoribb oka a vetélésnek.

2017. ápr. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolso, ez hulyeseg bocs. Nem csak a 9. het korul okoz elhalasz a progihiany, hanem akar a legelejen is.
2017. ápr. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés bennem is felvetődik hónapról hónapra.. nekem a 8.héten volt missed abom,már 1 hete vérezgettem, a dokim nem adott semmilyen pirulát,azt mondta neki az az elve,hogy ne erőszakoljuk ki azt a babát,mert lehet ugyan úgy elvesztjük,csak pár héttel később,ami még jobban megviseli az anyukákat...nagyon igazságtalannak éreztem akkor,de így most 1 év távlatából azt mondom igaza volt.. főleg hogy sok olyan anyukáról olvasok,akik hiába szedik a sok cuccot,a beteg babát nem tudják megmenteni,meggyógyítani vele.. max.időt nyernek..ha lehet így mondani. :( nekünk azóta nem sikerült az újabb baba..
2017. ápr. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem. Ha nem fejlődik jól, azon nem lehet segíteni.

Nekem is ez volt, kértem a dokit, hogy adjon progit, de nem adott. A második baba progi nélkül is megmaradt, szóval a dokinak volt igaza.

2017. ápr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!