Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha a védőnő nem...

Mi van akkor, ha a védőnő nem keres státusz miatt?

Figyelt kérdés

Én nem akarom felhívni. És ha ő elfelejt minket? AKkor mi van? Ha a "kötelező" státusz azért marad ki, mert ő elfelejti?

(arra ne térjünk ki, hogy én miért nem akarom keresni)



2017. máj. 2. 11:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Minket sosem keres, első egy két hónapban jött többször aztán semmi. Státusz miatt sem keresne ha én nem vinném. De amúgy nem is jön. Nem tudom, hogy amúgy kötelező e jönnie bizonyos időnként, vagy nekünk kötelező menni?!
2017. máj. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon feledékeny, rendetlen és összeszedetlen védőnő jutott. Annyira, hogy a terhesség alatt az orvosok megjegyezték, hogy ki töltötte ki a kiskönyvem, mert annyira hiányos és rendezetlen. Gondolhatod, ha ezt megjegyzi egy doki, akkor mennyire nem átlagos lehet. Mondjuk legalább nem goromba és semmiért nem szól be senkinek, de nem is valami hasznos a találkozás vele.

Szóval első gyerekes létemre én azt hittem óvodás kortól az oviban csinálják a státuszt, főleg, hogy még be is mutatkozott az óvodai védőnő a csoportnak, meg kérte az összes adatot.

A saját védőnőm nem szólt egy szót se, pedig találkoztunk még az utcán is vele, és csak valami játszótéri beszélgetésből jöttem rá, hogy nekem kellett volna vinni a gyereket.

Lényeg, hogy vittem késve, semmi se történt, kicsit pironkodtam, hogy ezt benéztem. Viszont az óvoda következő évben kérte a státusz papír fénymásolatát, szóval legkésőbb akkor rájöttem volna, hogy elrontottam.

Szóval az oviban majd keresni fogják a papírt. Kötelező oltást viszont ne mulasszatok el, mert anélkül nem ereszthetik közösségbe a gyereket.

Ha nem bírod a védőnődet kereshetsz mást, ha csak nem látod hasznosnak, akkor azt a néhány alkalmat ki lehet bírni.

2017. máj. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

4 éves a gyerek, ovis.

Eddig is én hívtam mindig, de idén nem akarom. Ezért kérdezem, hogy mi van akkor, ha én nem keresem őt, és ő sem engem.

A 4 éves státusz nincs megcsinálva.

Lesz belőle bármi problémám? Kéri ezt valaki egyáltalán?

2017. máj. 2. 11:27
 4/32 anonim ***** válasza:
87%
Engem érdekelne annyira a gyerekem fejlődése, hogy felhivjam. Bár hogy őszinte legyek,nem is kell hívni, simán be kell sétálni a tanácsadásra és közölni, hogy a 4 éves statuszra hoztad a gyereket. Ez miért olyan bonyolult?
2017. máj. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
81%
Én vinném, mert érdekel. Engem sem keres, idén a 6.éve viszem magamtól
2017. máj. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Mert nem vagyok kíváncsi arra a nőre. Semmi haszna nincs, semmit nem tudok meg tőle.

Ovis, az óvónők többet tudnak mondani, a gyerekorvos is egy tünemény, ő is sűrűn látja.

Nem hiszem, hogy egy olyan ember, aki 1 évben 1x látja 15 percre, bármit tud a gyerek fejlődéséről.

2017. máj. 2. 11:35
 7/32 anonim ***** válasza:
Az oviban kérni fogják jövőre is az ideit. Ha nincs, kérik mégegyszer és mégegyszer, aztán csak kinövi a gyerek az óvodát. Nem tudom, hogy kell e az iskolaérettségi papírhoz, ott még kibukhat a hiánya.
2017. máj. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
76%
És megcsináltathatod az orvossal is, ha kedves simán megteszi nektek.
2017. máj. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Két éves koráig nekünk sem jelentkezett a védőnő.

A második születésnapja környékén felbukkant.



Átnézte a papírokat, ámuldozott, hogy milyen alapos a dokink (addig ő töltögette a papírokat), körbenézett, hogy tök jó helye van a gyereknek, aztán elbúcsúzott, hogy ilyen alapos gyerekorvos mellett jó kezekben van a gyerek. :)

2017. máj. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
17%
Amire kíváncsi, leszűrli 15 perc alatt.
2017. máj. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!