Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket szóltak már meg...

Titeket szóltak már meg azért, mert albérletbe vállaltatok gyereket?

Figyelt kérdés

Tényleg akkora tragédia? Szerintem ugyanúgy fel lehet nevelni így is, de néha pl a védőnő olyan lenézően kezelt mi két ez miatt. Pedig rendezett anyagi helyzetben élünk és tervezett baba.

Ti tapasztaltatok bármi negatívat?



2017. máj. 8. 14:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Ez tipikus magyar hülyeség, az albérlet nem gond, ha a lakás normális.


Több elönye is van, ha máshol lenne munka, akkor egyszerübb odaköltözni, ha a család létszáma, a gyerekek kora változik, akkor egyszerüen lehet megfelelö lakásba menni és nem kell vagy nyomorogni kevés helyen vagy késöbb egy fölöslegesen nagy lakást fizetni, amikor semmi szükség sincs olyan nagyra.


Ha az albérlet egy koszos kis szoba-konyha, ami nem igazán alkalmas emberi lakásnak, akkor jogos lehet az eleítélö magatartás, egyébként nem.


A helyetekben nem foglalkoznék ezzel, nem érdemes.


Kellelmes babavárást!

2017. máj. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Ha megszóltak volna sem érdekelne, de egyébként is igaza van az elsőnek. Sok előnye van, pl. Likvid. Általában addig nyújtõzkodik az ember, ameddig ér a takarója stb. Sokkal szimpatkusabb, mint aki a svájci frankot hibáztatja kizárólag...
2017. máj. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Ez olyan vicces, aki olyan, az bármiért megszól.


Barátnőméket is lefikázta a védőnő, aztán fejenként kb. 4x annyit kerestek mint az okos védőnő, vidéken volt saját lakás, a Balatonnál nyaraló, csak a munka miatt Pestre költöztek, a saját lakást kiadták, Pesten meg béreltek, mert úgy voltak vele, hogy átmeneti, úgyis vissza akarnak jönni vidékre. Aztán őket is lekezelte a nagy dáma védőnő, hogy huh albérletesek.


Normális körülmények közé várjátok ti is a babát, ugye ezek mindenhova kimennek, kíváncsi vagyok, hogy merik-e húzni a pofájukat a kártyás villanyórás, egy szobában nyolcan lakunk és lyukas kályhával fűtünk cigányoknál is, mert érdekes, oda is viszik haza az újszülötteket, szóval az védőnő alkalmasnak találta a körülményeket. Aztán egy teljesen normális életet élő párt meg lekezel, hogy albérlet. Kíváncsi lennék ő mibe lakik.

2017. máj. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
Igen. Azért a mai ingatlanpiaci helyzetben gyerekkel albérletet találni nem egyszerű. Most nekünk jobban megérte hitelt felvenni egy saját házra, mint másik bérbeadó lakást keresni. Persze albérlet és albérlet kőzött óriási különbségek vannak. Ebből következtetést levonni nem érdemes.
2017. máj. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

Pici albérletben lakunk,most jön majd a harmadik október végén elvileg.

Mivel a nagy az előző kapcsolatomból van,ő adott volt,az albérletet eredetileg én béreltem ki,utána költözött ide a most már férjem és ide született a pici. És igen,nagyon szűkös lesz hárommal,de mivel mostanra lett annyival több keresetünk,gyed páromnak munka mellé,adókedvezmény,fizetésemelés,úgy az önerő mire összegyűlik,azért az nem két hónap. Azt gondolom senkinek nincs joga ítélkezni,hogy egy pici másfél szobás lakásba elleszünk még inkább 2évet majd,de kevesebb hitelt veszünk fel. Mellesleg senkinek nemnem kötjük az orrára,hogy mennyi bevételünk van. És igen,jóval több nekünk is,mint a védőnőnek. Kb 4x annyi lehwt,bár nem tudom mennyit kapnak ők.

De nekünk rendes a védőnő. Szüleink is azt mondják,el lehet lenni itt még,a putrisok egy szobávan élnek 8-an,szóval a nagy szobában a két nagyobb,a baba meg velünk elfér.

2017. máj. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Ellenkezőleg, engem azért szóltak meg, mert a párom saját lakásába költöztem, és még ide is babázok neki.

Aki meg akar szólni, mindenképp talál rá okot. Némelyik védőnő hajlamos erre, de ne vedd a szívedre,

2017. máj. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Annak nehéz gyerekkel albérletet találni, aki nem tudja kitenni egyben mondjuk a 3 havi díjat meg ilyen-olyan gondjai vannak. Ha kicsapod, amit a tulaj kér, akkor nem lesznek ilyen gondok, hogy fúú gyereked van. Kutyával macskával albérletet találni, na az tényleg nehéz, az akkor is az, ha van elég pénz, de a gyerek nem akadály, csak tudd kirakni előre, amennyit kérnek.
2017. máj. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Érdekes, nekünk nem tudta a védőnő, hogy bérlünk vagy saját, míg egyszer el nem szóltam magam, hogy bérelt. Azóta saját lett a bérelt és ezt se tudja.


Miért is kéne beavatni ebbe?

Egyébként nem, nem szólt le senki érte. Mellette ugyanis bőven tudtunk félretenni, nem egyik napról a másikra éltünk.

2017. máj. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%
Kit érdekel a védőnő. Ez is csak egy kamu diplomás nő. A legtöbb országban ilyen nincs is ! Nem lenne baj, hogy Magyarban van, de legalább ne lennének maguktól ennyire elszállva, hogy mindenbe belemagyaráznak. Pl. egyik rokonomnál ki akarta pateroltatni a fajtatiszta szoba macskát a lakásból, hogy gyerek mellé nem való állat. De szólt már bele védőnő a gyerek szobájának színébe, hány virág van az ablakban, sőt abba is, hogy hol alszik a baba.
2017. máj. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
Nyugaton valóban nem gond az albi sem. Egy saját ház nagy kötöttség.
2017. máj. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!