Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akarok gyereket szülni....

Nem akarok gyereket szülni. Változhat még ez?

Figyelt kérdés
Valahogy én magamat felnőttként mindigis gyerek(ek) nélkül képzeltem el. Az örökbefogadás szerintem nagyon-nagyon jó dolog, csak ahhoz meg ugye stabil párkapcsolat kéne, de manapság ilyen kevés van. :( Anyukámnak ezt sokszor mondtam, de mindig azt mondta, hogy ez még biztosan változni fog. Nemrég elmondta, hogy húszéves koráig ő sem akart gyereket(modjuk ő férjhez menni sem akart), aztán megismerte apukámat és 1 évvel később össze is házasodtak...Szóval lehet, hogy nekem is így lesz?

2017. máj. 12. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Lehetséges. De az is lehet, hogy nem. Nem mindenki szeretne gyermeket, másrészt akár felnőtt korban is változhat ez. Hány éves vagy?
2017. máj. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Hány éves vagy? Én 30 éves koromig nem hogy nem szerettem volna gyereket, de egyenesen utáltam őket. Aztán jött a férjem és a megvilágosodás, és 32 évesen gyereket szültem, és most már így kerek a világ. Szerintem mindenkinél eljön az idő, amikor úgy érzi, hogy anya akar lenni. A barátnőmnél ez az idő 41 évesen jött el, csak sajnos úgy néz ki, hogy talán már lekésett róla.
2017. máj. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de lehet, hogy nem. Én is hasonlóan vagyok, sőt 30 elmúltam, és már magam is félek attól, hogy ahogy telik az idő, egyre kevésbé akarok gyereket... Tény, hogy hosszú évekig megvolt hozzá a párom, de akkor is úgy voltam vele, hogy jó majd egyszer biztos akarok, mert hogy ő akar, és az a NORMÁLIS, hogy én nő létemre teljesítem a kötelességem... Na aztán elhagyott, fix kapcsolatom azóta sincs, és a gyerek témával is úgy vagyok, hogy max egy szerető párt szeretnék magam mellé, akivel ketten elvagyunk, gyereket nem feltétlenül szeretnék. Gyakran eszembe jut, hogy egyszer majd nálam is bekattan a pánik és elöntik a hormonok az agyamat, de őszintén szólva egyre inkább kifelé megyek a témából, szóval kétlem, hogy ez meg fog történni. Emiatt ne aggódj. Ha nem akarsz gyereket, az a te döntésed, ha szerencséd van, találsz egy párt, aki hasonlóan gondolkozik!
2017. máj. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok ismerősöm van,akik jócskán túl vannak a szülőképes koron, soha nem akartak gyereket, és most is azt mondják, hogy nem hiányzik.

Sajnos olyan ismerősöm tán még náluk is több van, akik a sok okoskodó ember hatására gyereket szült, és most már csak el se meri nyíltan mondani, hogy nagyon nem kellett volna... de ha kimondja, szétszedik és megvetik. Így csak szigorúan bizalmasan sóhajtozik (ezek közt van kisgyerekes anyuka, de olyan apuka is akinek már felnőtt fia van).

Kizárólag a SAJÁT érzéseidre hallgass!

2017. máj. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak szülni nem akarsz v alapból gyereket? Nem mindegy. Én sem akartam soha ( szüléstől való félelem, felelősségtől való félelem, szabadság elvesztése stb), aztán mégis lett a férjem miatt. A gyereket nem bántam meg, egy új világ nyílt meg mióta ő van, egy jobb világ. De egy férfi miatt soha nem szülnék még1x!!!! Féltem h elhagy annyira szerettem, ő meg csak gyereket akart de nem szeretett úgy ahogy én őt. Mostmár h ezt felfogtam elhagynám de a gyerek miatt nem lehet. Egyébként elvagyunk de már nem szeretem úgy. Lényeg ha te nem akarsz ne szülj! Csak magad miatt legyen majd babád ne azért mert a párod akarja.
2017. máj. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

14 éves vagyok. Igazából a szüléstől, terhességtől és a munkából való kieséstől félek. De a gyerekekért sem vagyok oda. Egyik rokonunknál még régebben voltunk, de ott sem vonzott igazán a kicsi :|

Meg sajnos az én korosztályomban NAGYON kevés a normális (főleg) fiú.

2017. máj. 19. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!