Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyes szülőknek miért kell...

Egyes szülőknek miért kell teljesen lekontrollálniuk a gyereküket?

Figyelt kérdés

A "világ legszigorúbb szülői" című műsorban is volt ilyen, nem is egy, de már élőben is hallottam ilyenről.

A szülők szentül meg vannak róla győződve, hogy a gyereknek semmilyen saját gondolata nincs, se személyisége, se semmi. Állandóan szó szerint a gyerek seggében lógnak, megszabják, hogy milyen zenét hallgathat a gyerek, miket olvashat interneten, milyen videókat nézhet.

A szülők mindennap akár többször is ellenőrzik a gyerek internetes és telefonos előzményeit. És így tovább.


Én ezt nem értem. Minek vállaltak akkor gyereket, ha szó szerint ilyen betegesen bizalmatlanok vele úgy, hogy semmi rosszat nem csinált? Effektíve olyan az egész, mintha a gyerek valami kiskorúak szigorú börtönében lenne, és a szülők a börtönőrök.

Ha a szülőket nem így nevelték, akkor miért kattan be néhány anyuka/apuka? Miért félnek mániákusan attól, hogy valamit nem tudnak meg a saját gyerekükről?



2017. máj. 16. 12:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Ezt hívják úgy, hogy nevelésnek álcázott kontrollmánia. A szülők a gyereken élik ki az uralkodási és birtoklási vágyukat.

Nekem volt ilyen ismerősöm. A lányt csak úgy engedték el valahova, ha az apja 10 méterrel ment utána. Amint betöltötte a 18-at lelépett otthonról, és hátrahagyott egy levelet a szüleinek, amiben megköszönte, hogy mennyire tönkretették az életét, és hogy reméli, soha többet nem látja őket. Azóta boldog családban él a férjével, meg már van 1 gyerekük is. A szülők felé pedig már 10 éve nem is köpött.

2017. máj. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Hasonló a helyzet nagynéném és a nevelt lánya, valamint annak édesapja között. Ráeröltették a saját akaratukat. Most ott tartanak, hogy megy a harc a gyerek és a két felnőtt között. A lány 21 éves és konkrétan megmondta nekik, hogy tönkretették az életét, aztán a csaj elköltözött. Én majomszeretetnek hívom ezt a jelenséget. Minden a szájába volt adva szerencsétlennek, harmadikos korában még az édesapja adta rá a cipőt. Nem volt önnálló cselekedete soha, igaz kitűnő tanuló volt, és egy pesti jólmenő egyetemre járt. Kimaradt az életéből az, ami egy átlag gyerek életében megvolt.
2017. máj. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%
Nincs olyan, hogy "LEkontorllálni" Kontrollálni van.
2017. máj. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
A helyzet az, hogy senki sem alkalmatlan gyereknek, viszont vannak akik alkalmatlanok szulonek.
2017. máj. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
26%
Féltik a gyereküket.
2017. máj. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"Féltik a gyereküket."


És mitől?

Mert én inkább az ilyen szülőktől félteném a gyereket.


Lekontrollálni helyett lekorlátozni-t akartam írni.

2017. máj. 16. 14:45
 7/20 anonim ***** válasza:
34%

"És mitől?"

Szerinted? Mondjuk attól, hogy rossz társaságba keveredik, ahol belerángatják valamibe, amivel az egész életét elrontja.

2017. máj. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
63%
Mert felkontrollálni nem tudják....
2017. máj. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%

Én is láttam ezt a sorozatot, többek között azt a részt is, ahol pont ilyen szülők voltak, a gyerekük meg kb egy élettelen bábu volt, annyira le volt korlátozva.

Véleményem szerint ezek a szülők azt hiszik, hogy a gyerek nagyon szigorú és szűk korlátok nélkül majd iszik, cigizik meg bűnözik, valamint a szülők nem bírják elviselni, hogy a gyereknek külön élete van, és nem az ő elképzelésük szerint táncol. Szerintem ez kimeríti a gyermekbántalmazás fogalmát, mert hogy egy ilyen gyerekből egészséges felnőtt nem lesz (vagy csak nagyon ritkán), az is biztos. Én ezt a műsort már csak azért sem szerettem, mert egy-két kivétellel mindig olyan családhoz küldték a neveletlen tiniket, ahol szintén rosszul nevelnek.


Ez a viselkedés semmiképp sem normális, a szülő betegesen birtokolni akarja a gyerek teljes életét, uralkodni akar felette. Félnek, hogy a gyerek elfordul tőlük, barátai lesznek, akikkel majd a szabadidejét akarja tölteni, és nem a szüleivel akar lenni otthon. Sok ilyen idióta szülő ezzel az embertelen viselkedéssel valamit pótolni akar saját magában, az tölti ki a hiányzó rést bennük, hogy a gyerek minden mozdulatát, cselekedetét, gondolatát ellenőrzik, és ez ad nekik valamilyen mértékű megnyugvást. Ezért félnek betegesen attól, hogy a gyerekről nem tudnak meg valamit. Ezzel persze nem védem őket, mert az ilyenektől azonnal elvenném a gyereket.

2017. máj. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

"Szerinted? Mondjuk attól, hogy rossz társaságba keveredik, ahol belerángatják valamibe, amivel az egész életét elrontja."


Hát bocs, de ez azért marha nagy túlzás. Én tized ennyire sem voltam lekorlátozva (hála az égnek, hogy nekem normális anyum van), és mégsem iszok, cigizek, drogozok, bűnözök, pedig már nem vagyok tizenéves, hanem 23 éves vagyok. Minél erősebben és szigorúbban ketrecbe zársz valakit, annál jobban akar az illető szabadulni. Pont, hogy az ilyenekből lesznek nagyobb eséllyel alkoholisták, láncdohányosok, mert a szülői tiltás miatt ezek lesznek a tiltott gyümölcsök, és a gyerek csak azért is csinálja, hogy a szülei elmebetegségeinek visszavágjon.

Hogy is van a mondás?

"Ha tiltva nevelsz, hazudni tanítasz."

Ez az ilyen esetekre 100%-ig igaz. Nem lehet a gyereket burokban nevelni, mert pont attól lesz életképtelen, akit majd az életben mindenki kihasznál, meg mindenki beletörli a lábát, mert megszokja, hogy az a normális, hogy neki mindenki parancsol, ő meg egy alávetett, élettelen szolga.

Az ilyen "szülőket" a Dunába kéne lőni.

2017. máj. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!