Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy gyermek szándékosan...

Ha egy gyermek szándékosan ledobja egy másik gyermek tolltartóját, mire az szintén le akarja dobni a kezdeményező tolltartóját, amit a másik gyermek fog és elszakad, ki a felelős és hibás a kárért? Kinek kell állnia az új tolltartót?

Figyelt kérdés

2017. máj. 23. 22:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Sajnos az,aki elszakította. Magyarul hiába nem ő kezdte,de ő szakította el pechjére.

Tanítsd meg neki,hogy egyébként sem illik visszaadni ezeket a hülyeségeket,mert látod,még ő kerül bajba. Hagyja figyelmen kívül. Okos enged,szamár szenved.

2017. máj. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg - mivel gyerekekről van szó - mindenki a saját gyerekének veszi a cuccokat, és ha más elszakítja, max. szólni lehet a tanárnak. Ezek "balesetek".

Tanulság: a legolcsóbb tolltartó pont megfelel.

2017. máj. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha az én gyerekemé szakadt volna el, akkor biztos nem kérném el egy szaros tolltartó árát senkitől, a gyereket meg lecseszném, hogy miért ilyen hülye, nézze meg magát a végén az övé szakadt el.


Viszont, ha az enyém okozna kárt, akkor nem kezdenék el lovagolni azon, hogy kinek a hibája, meg nem ő kezdte, hanem ragaszkodnék hozzá, hogy kifizessem, amit tönkretett. Elvégre a francért akarta kirángatni a tolltartót annak a másiknak a kezéből, ha nem is az övé?

2017. máj. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Sajnos nem voltam ott, így a teljes történetet nem ismerem. Szerintem igaza volt a kisfiamnak, hogy "vissza akarta adni", hiszen vele kötözködtek. Ma tolltartó, holnap táska, stb. Szóval ügyes volt, hogy nem hagyta magát. Nem a tanárhoz ment árulkodni, hanem megoldotta. A tolltartó szakadása amúgy véletlen baleset.


Általában hagyni szokta a bántást, piszkalást, de most nem.


A kár megtérítését természetesnek tartom, igazságosnak meg, ha fele-fele arányban álljuk a másik szülővel.


Lefekvéskor mondta a kisfiam: Anya! Majd, ne olyan papír tolltartót vegyünk az osztálytársamnak, ami volt neki, mert az könnyen elszakad, hanem olyant ami jobb. :-)

2017. máj. 24. 05:24
 5/12 anonim ***** válasza:

Nalunk meg nem szakadt tolltarto,de mar sokszor repult,es a ceruzak bantak.annyi szinest es grafitot veszek,hogy az egy egesz oszalynak eleg lenne ha vigyaznanak mas dolgara.

Meg sosem szoltam a masik szulonek,pedig volt mar,hogy nem olcso szines volt a tolltartoban es 2 het utan egy darab sem volt ep.sokszor el is tunnek,kitudja hova.pedig altalaban ra van irva a nevuk.ha hozzank kerul egy masik gyerek ceruzaja en visszajuttatom az eredeti gazdajanak.mas nem.

Ha ilyen helyzetbe kerulnek,nem kernem a tolltarto arat.nem a legopcsobbat veszem,de nem is a 10ezres fajtat.igy is evente csereljuk.

2017. máj. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

"Nem a tanarhoz ment arulkodni, hanem megoldotta".


Nagyon szepen megoldotta....tonkrement valami es azt ti vehetitek meg, magyarul vegul maganak (neked) okozott kart es tonkre is tett valamit. A megoldotta nem itt kezdodik.

Az arulkodas sem megoldas, de az sem hogy "vissza-huligankodik" es majd amikor viszi be a szep uj tolltartot a gyereknek, vegul az a gyerek kerul folenybe! Az a gyerek mit okult ebbol? O kezdte, de o jott ki jol mert lett uj cucca a te gyereked penzen......


Ezeket nem szabad visszaadni, mert vegulis a te gyereked szivta meg, az uj tolltarto vetele olyan lesz mint egy megalazkodas. Pedig a kart o okozta mert o nyult a masehoz eroszakkal. Igen, a masik is, de az a tolltarto egyben van....

2017. máj. 24. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Milyen tolltartó az, ami attól elszakad, hogy megfogják? Nem volt az már előtte is szakadt?
2017. máj. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is varrtam meg már osztálytárs elszakított köpenyét...

Kíváncsiságból kérdem: ha lányod lenne, akkor is azt tartanád helyesnek, hogy visszaadja a sérelmeket vagy akkor inkább azt, hogy szól? És gondolom, a dobálós is fiú? Csak mert a szülők többsége a fiait arra neveli, hogy a fiúkkal kakaskodjon csak bátran, az az igazi, pedig hát kakaskodnak azok maguktól is eleget :) Inkább járjon valami sportra, aztán ott mutassa meg, de az iskolában ilyen csip-csup ügyeknél igazából az lenne a helyes, ha ilyenkor nem veszi fel a kesztyűt, nem pedig tetőzi a hülyeséget. Persze helyzettől függ, miből mit lehet kihozni, de biztos nem dicsérném meg cinkosan, hogy csak így tovább. Amit mondjuk én nem értek, hogyan tud elszakadni egy tolltartó, gyanús, hogy ahhoz már elég nagy huza-vonának kellett lennie. Azt aranyosnak tartom, hogy jobb tolltartót szeretne venni az illetőnek - hátha ez lesz a békepipa :)

2017. máj. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok paramami, nem zavar, ha a gyerekem megvédi magát, ha bántják, de ennél még az is jobb, ha verekszik egy sort, mint rángassák meg elszakítsák egymás cuccait, mint a lányok...
2017. máj. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Èn nem megdicsérném hanem leszidnám hogy kárt okozott és nekem kell megfizetni,ne száljon be ilyen buta adok kapok dolgokba mert nem fog jol kijöni.
2017. máj. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!