Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős kortól lehet...

Mennyi idős kortól lehet bébiszitter valaki?

Figyelt kérdés
Sziasztok!16 éves lány vagyok.Egy nevelőszülő szeretné ha vigyáznék két "gyermekére" órabérben,tehát bébiszitterkedjek.Csak annyi a probléma hogy szokták ellenőrizni és nem tudjuk hogy bajt jelent e hogy kis korú vigyáz kiskorúra..

2017. máj. 27. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kik és hogyan szokták ellenőrizni?


Vigyázhatsz rá, de a jogi felelősség a szülőké, míg ha 18 felett vagy, akkor a tiéd baleset esetén.

2017. máj. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki ellenőrzi? Én is vigyáztam már ismerős gyerekére pénzért tini koromban, kutya se tud róla
2017. máj. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nevelőszülőnél lévő gyerekekről van szó és biza a nevelőszülőket szokták ellenőrizni.
2017. máj. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Vigyázhatsz rájuk, bár én nagyon kicsiket nem bíznék 16 évesre, inkább csak ovis korúakat vagy idősebbeket.

Mi az a szokták ellenőrizni? NAV? Hogyan bizonyítja valaki, hogy pénzért vigyázol vagy ingyen?

2017. máj. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Neveloaszuloket ellenorzi a gyámhivatal.Havonta egxszer ketzrr jon ki az akihez tartoznak.

De! Semmi baj nincs ha azokat a gyerekeket rabizza valakire. Neki is lehet dolga elmehet barhova. A lenyeg h nem egyedul hagya oket. Szuleim 14 eve neveloszulok.Es mikor kisebb voltam es meg otthon laktam en is vigyaztam a az ott levo gyerekekre ameg anxumek elmentek vasarolni vagy ugyeket intezni. Es amugy is kicsi az eselye h pont akkor jonnek ellenorizni mikor csak te vagy ott. Ha meg akkor jon akkor elmondod h most nincsenek otthon elmentek elintezni valamit addig te vigyauol rajuk. Ennyi.

2017. máj. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat..de hívott a nevelőszülő hogy nagyon örülne ha vigyáznék a gyerekekre(1.-2.osztályosok),de utánanézett és jogilag nem engedett
2017. máj. 29. 17:21
 7/7 A kérdező kommentje:
Pedig szerintem se jönnének rá hogy pénzért dolgozok..
2017. máj. 29. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!