Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kell tudnia egy 3 éves...

Mit kell tudnia egy 3 éves gyereknek önállóan megcsinálni?

Figyelt kérdés
2017. máj. 27. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy van-e olyan, hogy mit kell tudnia, de leírom, hogy az enyém mit tud.


Értelmesen, egybefüggően beszél, elmagyarázza, hogy mit akar, még akkor is, ha a konkrét szót nem találja. Mesél a bölcsiről, van hogy olyat mond, ami nem is igaz, tehát megkezdődött nála az, hogy használja a képzelőerejét. Gyermekdalokat szépen elénekel, mondókat viszonylag hamar megtanul és imádja előadni akár az embereknek a piacon is. Ennek ellenére gyakran megesik, hogy nem értem pontosan, hogy mit akar mondani, és új szavakat kreál. Ilyenkor megpróbálom kinyomozni, ha fontos.


Akár üvegpoharat is magabiztosan használ. Ha kézzel kell valamit ennie, azzal nincsen gond, viszont a leves van, hogy nehézséget jelent, főleg ha nem olyan kanalat kap, ami egyszerűbbé tenné a számára. Villára is ügyesen felszúrja az ételt, és babakéssel gyakran ő keni meg magának margarinnal a kenyeret, persze úgy, hogy végig figyelem. Imádja ezt csinálni.


Kifújni már kitudja rendesen az orrát. Kezet úgy mos, hogy fellép a fellépőre, ebben általában nem kell neki segíteni, én várom a törölközővel.


Ügyesen öltözik, bár meg kell még mutatni neki, hogyan fogja, hogy az eleje elől legyen, a nadrág már megy. Cipőt általában úgy húzza fel, hogy jó lábára kerül. Le teljesen egyedül vetkőzik.


Biciklizni pótkerekessel tud.


Szobatiszta már több, mint egy éve, gondolom ez alap, bár ismerek olyat, ahol a gyerek 3 éves és nem az, éppen el akarják venni az anyától, bár gondolom, hogy nem ez az egyetlen probléma, szerintem viszont ez normális dolog, hogy szobatiszta. Szűkítővel a felnőtt wc-t használja, már nem bigyózunk.


El nem igazán tud még egyedül játszani, kell hogy legyen vele valaki, aki szórakoztatja is.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2017. máj. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 3 éves, de középsős az oviban, mivel évvesztes. Nálunk ami az oviban elvárás:

-Köszön

-Orrát kifújja

-A szemetet a szemetesbe dobja

-Önállóan kezet, fogat, arcot mos

-Önállóan öltözik

-A holmijait a helyükre teszi

-Önállóan, tisztán eszik, szalvétát használ


Ennyi jutott az eszembe ovi részről.


Még vannak orvosi elvárások is, de azokat nem nagyon tudom.

-Egy lábon megáll, egy lábon szökdel

-Felismerhető formákat rajzol

2017. máj. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Moon_Walker ***** válasza:
Az enyém kétismeretlenes egyenletet kis segítséggel megold, hárfán egyedül játszik.
2017. jún. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!