Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ennyire zavaró ez másoknak?

Miért ennyire zavaró ez másoknak?

Figyelt kérdés

Nem biztos,hogy jó kategóriába tettem a kérdést,de..: Szóval 30éves 2 gyerekes anyuka vagyok.Szerencsés vagyok mert 20-25- nél nem látszom többnek,és senki meg nem mondaná,hogy valaha is szültem.Amikir megyünk a játszóra a fiaimmal,a többi anyuka folyton úgy néz rám mint a véres rongyra.Volt,hogy konkrétan hallottam h kibeszélnek,hogy kis " tinipi..nak gyerek",biztos folyton konditerembe jár/megműttette magát/ nem törődik a gyerekekkel..stb.Hát a hajam égnek állt.Pedig nem öltözöm kihívóan.Farmert,pólóval,vagy most h jó idő van rövidebb farmert papuccsal,tornacipővel.

Nem értem,hogy egyes szülőtársaknak ez miért fáj? Illetve miért kell hangot adni neki? Tudom,hogy nem kellene azzal foglalkoznom mit gondolnak mások,de azért csak rosszul esik.Konkrétan már emiatt utálok játszóra menni( pedig nem is eggyet kipróbáltunk),mindenhol a szemmel verés megy.



2017. máj. 30. 20:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek sajnos szeretnek belekötni másokba. Legyen az bármi; magánélet, értékrend, stílus, öltözék. Tényleg ne foglalkozz velük!
2017. máj. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Mégis hol laksz, mert ilyet én még sehol nem tapasztaltam? Én se vagyok lelakott, de nálunk az oviban van egy bombázó anyuka, megláttam és a szavam elállt. A legtöbb anyuka is dicséri, még rosszat nem hallottam róla, pedig magassarkú, kiskosztüm stb.
2017. máj. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

Hasonlóan érzek, bár én a koromból nem igazán tudnék letagadni, én annyinak nézek ki amennyi vagyok, 28.

Viszont azt én is látom, hogy kinéznek. Alakra rajtam sem látszik a két gyerek, de nem is ez az ami szerintem annyira zavarja őket, hanem az, hogy figyelek arra hogy én és a gyerekeim is hogy öltöznek. Én fel nem vennék melegítőt játszótérre például. Kifestem magam a játszótérre is, sőt még arra is, ha csak oviba/bölcsibe megyünk. Ez van akinek nagyon zavaró. Az, hogy nem lettem slampos. Gondolom veled is ez a bajuk. Hogy elékezteted őket arra, hogy ők mik nem és talán mik nem lesz soha. Hagyd rá, bármennyire is rosszul esik, ilyen irigy emberekkel jobb nem foglalkozni.

2017. máj. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%

Én 23 évesen szültem, mos lassan 30 leszek, rosszabb napjaimon kinézek 20-nak, a jobbakon annyinak sem.

Én nem tapasztaltam azt, amiről irsz, de lehet, hogy csak én vagyok figyelmetlen. Én mindig a gyerek után rohangálok, nem barátkozni megyek a játszóra, nem tudom miket beszélnek a hátam mögött.

2017. máj. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
2-es: Pest egyik perem kerületében lakom.Itt eléggé sűrűn előfordul ez( velem).Utolsó: Én sem barátkozni megyek.Ezt a kibeszélést is pont úgy hallottam meg miközben fociztam a fiúkkal ,hallottam mit cseverésznek a padon.Nyílván próbálom magasról letojni,mert így érzem jól magam,örülök,hogy nő tudtam maradni.Minden esetre rossz amikor más meg rajtad tölti le a keserűségét amiért ez neki nem sikerül,még ha csak egy csúnya nézéssel is.
2017. máj. 30. 20:50
 6/18 anonim ***** válasza:
22%

Miért van ennyi érzékenyke, de komolyan?

Minap a tetkós "mindenki megbámul", most te...

Nem vagytok ti egy kicsit paranoiások?

2017. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

hát, valamiről muszáj pletykálni...

én kicsit elengedtem magam mióta szültem, túlzottan is, inkább adok a kényelemre mint hogy csinos legyek. tehát ha játszóra megyünk melegítőbe, összefogom a hajam (fenék alá érő) és ennyi. tehát igen kicsit elhanyagolom magam. én ha egy csinos anyukát látok én "irigykedve" nézem, elismeréssel, eszembe sem jut hogy rosszat mondjak róla.

2017. máj. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

utolsó vagyok.

amúgy ha én lennék a helyedbe, kicsit sem éreznzém emiatt rosszul magam. légy büszke magadra, és kész. lehet hogy belőlük is csak az irigykedés jön. tehát emiatt ne "menekülj" a játszókról.

2017. máj. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Biztos irígyek. Én nem vagyok szerencsés alkat mert könnyen hízok + szülés után nem nagyon akartak menni a kilók de odatettem magam és végre kb úgy nézek ki mint terhesség előtt! Jó azért van 1-2 olyan változás ami sajna már így marad de mindent összevetve nem kell szégyenkeznem, nem hagytam el magam. Gondolom írigylik tőled h csinos vagy, ők meg nem. Ezen ne akadj fenn, rám is csak lesnek én meg kihúzom magam és megyek tovább. Te jól érzed magad a bőrödben? Csak ez számít.
2017. máj. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%

A minap volt egy ugyanilyen kerdes. A lenyege ugyanaz volt, "fiatal vagyok vaganyka es csinike bruhuhuhu kineznek a jatszoteren".....erdekes volt, jott kb. 40 valasz es mindenki (!!) azt irta hogy ot is kinezik de ok nem neznek ki senkit.......

Erdekes :) A levont konzekvencia: mindenki csini es / vagy fiatalos, es mindenkit kineznek, de senki nem nezi ki a tobbieket. Hmm..

2017. máj. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!