Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lágyéksérv műtéttel kapcsolatb...

Lágyéksérv műtéttel kapcsolatban lenne pár kérdésém?

Figyelt kérdés

Jövőhéten lesz a kisfiamnak(4,5hónapos)lágyéksérv műtétje.

Ha valaki járt már hasonló cipőben válaszolna nekem pár kérdésre.

Mennyire viseli meg a babát? Milyen a lábadozás? Sokáig fog neki fájni a műtéti heg? Hogy bírta,hogy nem ehetett a műtét előtt?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. jún. 6. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia!4 hónaposan volt -amikor elérte az 5 kilót- a kisfiamnak lágyéksérv műtéte.A műtét napján reggel be kellett mennünk (nyíregyházi kórház) megvizsgálták, kaptunk egy ágyat, kötöttek be infúziót neki addig végig vele voltam.Miután lecsepegett az infúzió jött a beteghordó és elvitte.Kétoldali lágyéksérve volt, illetve a nyelvfékét is fel kellett vágni így sokáig tartott a műtét majdnem 3 óra volt, na az egy borzalom, majdnem végig sírtunk párommal.Amikor kihozták még aludt, viszonylag sokára ébredt fel, csak keveset lehetett neki enni adni.Aznap rengeteget aludt, alig volt ébren.Estére belázasodott így a 3. napon mehettünk haza.Nagyon jól viselte a csöppség egyébként az egészet.Egy hétig nem füdethettük, csak áttörölgettem, illetve 1 hétig nem fektettem hasra.Amikor ébren volt egyáltalán nem sírt többet, viszont a műtét után legaláb 2 hónapig mindig ordítva/sírva ébredt.Azt mondta az orvos, hogy ez "normális" a kicsik is emlékeznek egy darabig a műtétre, ez okozza a sírva ébredést.
2017. jún. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nekünk is Nyíregyházán lesz a műtét. Nagyon aggódok a fürdetés és az altatás miatt is, így hogy mondod hogy mit lehet illetve inkább nem lehet. Mert a kisfiam csak úgy tud elaludni,ha megfürdetjük előtte úgyhogy emiatt biztos nehéz lesz elaltatni,valamint hasonalvó,soha nem aludt máshogy,próbáltuk háton is altatni,de 5 perc után felébredt. Nagyon félek és izgulok.
2017. jún. 6. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!