Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak a mi gyerekünk nem issza...

Csak a mi gyerekünk nem issza meg az ajánlott folyadékmennyiséget? Mandulaműtét után hogyan itassam?

Figyelt kérdés

Semmilyen fórumon nem olvastam olyat, hogy nem itta meg a gyerek a muszájlitert, de nem akarom elhinni, hogy csak mi vagyunk ezzel a problémával.

Tegnap előtt 1,4 liter, tegnap 1,5 liter ma viszont épphogy 8 dl-nél tartunk. Ha meglátja a folyékony bármit, már sír.


Tudtam, hogy nem lesz egyszerű, de erre a kínra nem számítottam?



2017. jún. 11. 20:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Szóval mi a minimum mennyiség, amiből még nincs baj, ha annyi megvan?
2017. jún. 11. 20:43
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Mandula műtét után nem gond, lányom 22 éves a héten műtötték. Első két napon talán 2-3 decit ha ivott.

Ne itasf ennyire hogy fél sír. Jégkrém formában add neki, jobb lesz :)

2017. jún. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom mennyi a minimum, de én 1,5 liternek is örülnék, ha meginna ennyit a lányom.

Mi fél éves kora óta szenvedünk az ivással. Most 2,5 éves, de már feladva az elveimet kap a nagy melegben szívószálas 100%-os gyümileveket (pedig tudom, hogy sűrítményből van :()

Régebben a csapos rendes almalevet megitta, de most ritkán kéri. Ő vizet iszik, ha iszik.

Pluszban annyit csalunk, hogy a tejitalát több vízzel csinálom, így megy be folyadék.

Gyümölcsöket eszik meg levest.


Várom én is az ötleteket. :)

2017. jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1,5 liter?

Mekkora az a gyerek?

Összetenném a kezem a 8 dl-ért is és már a tápszert sem issza (pedig azt hígítottuk mi is).

Amikor legutóbb kórházban voltunk (16 hónapos korában) nekünk is 1,2 lett volna az ajánlott.

Most mindjárt 2, de csak egyre romlik. Ma 7 dl volt csak, s ebből csak 1 dl víz. A többi gyümölcspüré, gyümölcslé, krémleves (csak a krémleves csúszik, a "vizesebb" nem).

2017. jún. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

[link]


2-3 évesen csak 7 dl az ajánlás

2017. jún. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

*a linken legalul van a táblázat

1,5 l 15 évesnek javasolt..

2017. jún. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Nekem 14 evesen vettek ki a mandulam.

Elso par nap,csak jo hideg vizet ittam.

Nem tudom hany eves,esetleg szivoszallal?

Vagy csinalj limonadet,fagyaszd le muanyag poharban egy palcikaval.azt nyalogathatja.a semminel az is tobb.

En ezt fosos,hanyosnal szoktam a gyerekeimnek.

De szerintem sem keves az a 8dl.annyira nem,hogy ebbol baja legyen abban a par napban mig nehezen nyel.

Durva torokgyuszinal mi felnottek sem szivesen iszunk,eszunk.es a mandulamutet az 10x durvabb....

2017. jún. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

5-ös, családinet nem hiteles forrás. Eleve testsúly és nem korfüggő.

folyadékszükséglet


1-10kg 100ml/kg


11-20kg +50ml/kg minden 10.kg utáni kg-ra


20kg felett 1500ml+20ml/kg minden 20.kg utáni kg-ra

2017. jún. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagymama ilyenkor félresöpri az elveinket, és hozza a málnaszörpöt... Egészségtelen, cukros, de a gyerekek imádják, szép mennyiség fogy belőle.
2017. jún. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Sóskekszet adj neki. Azt szokták javasolni mandula műtét után,ha nem nagyon akarnak inni.
2017. jún. 12. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!