Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a barna színek dominálnak...

Ha a barna színek dominálnak (haj, szem) akkor hogy lehet, hogy mindkét gyerekünk szőke kékszemű lett? Akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Párom sötétbarna, göndör hajú. Barna szemű. A bőre színe átlagos, könnyen barnul, de van hogy leég, de inkább barna.

Én sötétszőke ,egyenes, de dús haj, kék szem. Fehér bőr. Nyáron barnulok, nem égek, viszont télen hullasápadt vagyok.

A gyerekek, a nagyobb szőke hullamos haj, kék szem, nap jól fogja, de télen sápadt. A kicsi szőke vastag egyenes dróthaj, kék szem. Ő is nyáron szép barna.

A párom szulei mindketten barna hajuak barna szeműek. Apósom szinte fekete, párom húga is fekete , sokszor nézik cigánynak. A bőrük is szinte fekete. Nekem a szüleim mindketten kék szeműek, anyu barna hajú, apum szőke, én mindenben rá ütöttem.

De ha elvileg a barna gének a dominánsak akkor hogyhogy egyik gyerekünk se hasonlít a párom családjára? Mielőtt bárki megjegyezné nem, nem a postás járt itt...

Mikor megszülettek korom fekete hajuk volt, én abban reménykedtem olyan is marad de fokozatosan lett világos nekik.

Csak kíváncsi vagyok másoknál mennyire gyakori ez, hogy a gyerek nem a dominánsabb szülőre hasonlít?



2017. jún. 12. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű, te apukád miatt heterozigóta, rezisztens barna vagy, azaz hordozod a szőke, kék szem géneket. Mi mindketten barnák vagyunk a férjemmel, az én szemem barna, az övé szürkés zöld, szőke, kék szemű kisfiunk van, mert a nagyszülök között van szőke és barna kék szemű is. Mivel rezisztens formában volt jelen szőke, kék szem gén is, a gyereken így jött ki.
2017. jún. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
biológia egyes.
2017. jún. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

* Bocs látom, te nem barna vagy, de a lényeg ugyan az, bármi kijöhet a gyereken, ami előfordul a felmenőknél, akár domináns tulajdonság, akár nem.

1# voltam

2017. jún. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Neked kék a szemed és szőke a hajad, fehér a bőröd, akkor mit nem értesz? :D
2017. jún. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 klopusz ***** válasza:
100%

Színtiszta genetika :)


Nekem barna hajam és szemem van, párom barna hajú, zöldes-szürke szemű.

Gyerekeink közül az egyik barna szemű-barna hajú, mint én, de a haja hullámos, a másik szürkés-zöld szemű (mint az apja és nagyapja), de barna egyenes hajú, a harmadik szőkének született (most már bebarnult), hullámos hajú és kék szemű, mint nagymamám volt. Ráadásul a hajuk minősége is teljesen más, mint az enyém vagy az apjuké. Az övék dús, erős szálú.


Unokahúgom apja fekete haját és kreol bőrét örökölte az anyja keskeny vágású szemével. Sokszor nézték kínainak :)

2017. jún. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 babyboom567 ***** válasza:

Tesóm vörös hajú hófehér bőrű,sógorom fekete hajú normál bőrű,gyerekük világosbarna hajú.

A férjem sötétbarna göndör hajú,kreol bőrű,én barna göndör hajú és normál bőrű,gyerekünk hófehér bőrű,hullámos vöröses-szőke hajú.

2017. jún. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
73%
A postás is szőke kék szemű
2017. jún. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A szemszínek öröklődése annyira bonyolult, hogy kb annyit lehet róla kijelenteni, hogy bárkinek lehet bármilyen szemszínű gyereke (nem egy gén dönti el a szemszínt).
2017. jún. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Eléggé. Amúgy a genetika ennél kicsit bonyolultabb dolog. Azonban ha megfigyeled, főleg baba korban sok gyerek inkább a nagyszülőre a hasonlít, nagynéni, nagybácsira. Lehet egy távolabbi rokonra hasonlít valaki, de tök lényegtelen nem?
2017. jún. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!