Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek illik ajándékot...

Szerintetek illik ajándékot vinni?

Figyelt kérdés

Bébiszitter vagyok külföldön, a családnál lakom. Nemsokára itthagyom őket, viszont van egy másik család a közelben, akikkel interjú miatt személyesen fogok találkozni az otthonukban. Illene-e valamit, mondjuk egy tábla csokit vinni? Mivel hozzájuk megyek, nekem úgy lenne evidens, ráadásul ebben a "munkában" inkább családtag a bébiszitter, mint melós. Viszont amikor megyek, tulajdonképpen még semmi közöm nem lesz hozzájuk, lehet, hogy később sem lesz, ha nem engem választanak.


Igen, nagyon szeretem az apró dolgokat túlspilázni, de nekem ez most fontos. Szerintetek kellene, nem kellene, illik, nem illik? Ti az én helyemben vinnétek, illetve a család helyében "elvárnátok"?


2017. jún. 22. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Családtag akkor leszel, ha felvesznek. Én nem várnám el, sőt zavarna, hogy ne hozzon nekem egy jelölt se ajándékokat, mit akar vele elérni? A csoki meg még negatív pont lenne egy bébiszittertől, mert arra pont ki is térnék, hogy nincsen csokika meg cukorka a gyereknek. Azt majd szabályozom én, az anyja, hogy mikor és mennyit kap, neked tabu.
2017. jún. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Hat el nem varnam. Vegulis ez kb olyan mintha mennek allasinterjura es vinnék vmi ajcsit magammal..


Valahogy cselezd ki a helyzetet. Pl legyen nálad vmi nasi v. gyümölcs es azzal kínáld meg a gyereket.

2017. jún. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Ha ez egy interjú, a helyükben bennem a nyalizás gyanúja is felmerülne ill. én nem igazán szeretem, ha valaki vendégként (bár tudom, akkor szinte "kötelező") csokoládét lóbál a gyerekek orra előtt (nem tiltom, de rosszkor jöhet ebéd előtt vagy ha felpörög tőle lefekvés helyett, de persze ha nem adom oda, nekem hisztizik... stb.) és gondolkodnék, ha felveszlek, akkor mindig adsz-e majd nekik. De minden család más, lehet, más másképp és kedves gesztusnak gondolná vagy akár el is várná... passz.
2017. jún. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Nekem is nyalizásnak tűnne!

A csoki meg főleg nem jó ötlet.

Az h van nálad valami nasi, aztán ha úgy adódik, odaadod ok.

De nem hiszem h erre sor kerülne...

2017. jún. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Engem inkább az interjún produkáltakkal kell inkább levenni a lábamról, nem ajándékkal. Engem még taszítana is.
2017. jún. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Nálam ez miatt egyből mínuszról indulnál
2017. jún. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem varnam el, nem is vinnek semmit.
2017. jún. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem, ne vigyél semmit.

És a nasi sem jó ötlet, mert nem tudhatod a gyerek esetleg mire allergiás, márpedig egy jó babyszitter ugye erre is gondol.

2017. jún. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!