Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van sok elhízott gyerek?

Miért van sok elhízott gyerek?

Figyelt kérdés

Itt most nem azokról van szó, akik betegség miatt kövérek.

Amikor én voltam fiatal, akkoriban kevés kövér gyerek volt. Most meg. Minden 3-dik gyerek kövér vagy van rajta + 10kg fölösleg. Főleg a lányok vannak elhízva. Ma is láttam utcán kövér szülőt 3 kövér gyerekével sétáltak. Gyerekek itták a kólát. Miért jó szülőknek, a egészségtelen hizlalós étellel, itallal által, gyereke kövér beteg felnőtt lesz?



2017. júl. 11. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Pszichológust hallottam a témában beszélni. A szülőknek nincs elég ideje a gyerekre, mert dolgoznak. Emiatt lelkiismeret furdalásuk alakul ki. Ezt próbálják kompenzálni túletetéssel vagy minden játék megvásárlásával, amit a gyerek kiejt a száján. A sok élelmiszer, nasi pedig elhízáshoz vezet.


A másik típusa szülőknek, aki igénytelen és nem érdekli, hogy egészségesen táplálkozzon ő maga sem és a gyerek sem.

2017. júl. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Sztem ez eleg összetett kérdés.nekem majdnem szakmaba vag. Nagyon sok ido lenne kifejteni, de néhányat emlitek.

Masok az ételek, mas a felfogas, mas a családok anyagi helyezete (de ne fogjuk a pénzre)

A gyerekek nem vezetnek elegendo fizikai "munkát". A számítógép a teve stb. elott nem fogja lemozogni a palacsintát a gyerek.

Regen potom pénzért elvittek a szüleim sportolni, ma brutális pénteket elkernek ezert.

Az élelmiszerek minősége nem mindig jobb. Tele van a hus hormonnal, hizlaló táplál etetik az állatot.


Az a baj h ezt sorolhatnám neked naphosszat. Egy eleg komoly egeszsegtudatos nevelés kell ahhoz, hogy a gyerekednek ne a meki meg a kola legyen a jo.. Volt h kérdeztem meg szulőt, hogy miért viszi a negyeves kisfiat a mekibe. A válasz az volt, hogy mert a gyerek hisztizik, mert a többi ovistol hallja, hogy van a meki es neki is kell. (nyilván egyszerűbb elvinni, mint mas alternativat mutatni az élmény kedvéért)

2017. júl. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Miért van sok anorexiás gyerek?

Itt most nem azokról van szó, akik betegség miatt csontsoványak.

Amikor én voltam fiatal, akkoriban kevés csontsovány gyerek volt. Most meg. Minden 3-dik gyerek csontsovány vagy legalábbis -10 kg-val kevesebb a kelleténél. Főleg a lányok között van sok anorexiás. Ma is láttam utcán anorexiás szülőt 3 anorexiás gyerekével sétáltak. Gyerekek láthatóan alig esznek valamit. Miért jó szülőknek, hogy a gyereknek már kiskorában egészségtelen testképe van, gyerekként már koplal, mert a 35 kilós modellekre akar hasonlítani és azt hiszi, hogy ettől lesz boldog, holott hamarosan éhen fog pusztulni?

2017. júl. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Rengeteg ok van... en azt irom le amit tapasztalok.

20 éve, az utca végébe az akkori gyerekekkel, barátokkal, szüleikkel összefogva focipályát építettünk, ahol suli után sötétedésig fociztunk, bandáztunk mindennap....

Most hogy hazalátogattam, az a pálya az enyészetté vált... kapukat, padokat ellopták (mert hát mindig van olyan család, akinek tüzelóre nincs pénz, de mindennap betud rúgni, mert arra meg van), akkora gaz borítja.mint jó magam.... pedig gyerekek vannak most is....

Csak még most a szünetben is alszik, utána meg ps, számíitógép, telefon stb stb...

És a szülő nem tesz semmit, mert há addig is otthon van nem lesz baja stb stb..... mert a széltől is óvni kell....

Nekem ez a meglátásom, és ez nem a "bezzeg régen........"

2017. júl. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
30%

Hat en nem vettem eszre h hu de sok elhizott gyerek lenne osztalyomban is csak 1 van (en xDD)

es igazabol engem nem zavar a sulyom xdd

2017. júl. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
Én nem tudom hol lát a kérdező sok elhízott gyereket. Valószínűleg tényleg anorexiás lehet és az egész világot kövérnek látja. Hiszen pont hogy a mai világban már a kis szarosok is kövérnek látják magukat, fogyókúráznak. Beteg egy világban élünk.
2017. júl. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Tegnap voltam strandon ( ez csak azert lenyeges, mert rengeteg gyerek volt ) , ebbol egy kover kislanyt lattam csak.
2017. júl. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az én gyerekkoromban átlag 2 duci gyerek volt egy osztályban, most legalább 5.


Vannak, akiknél genetkei okok állnak a háttérben, de gondolom, ők nem lettek többen az elmúlt évtizedekben.


Szerintem egyrészt sokkal-sokkal több édességet és egyéb szénhidrátot meg szemetet eszünk/esznek. Annak idején az édesség a palacsinta vagy a túrós tészta volt, ami azonosítható összetevőkből készült, most meg Isten tudja, miket eszünk össze. Anno a főzelék mindennapos (konrétan mindennapos) eledel volt, ma meg lepkehálóval kell fogni olyan gyereket, aki megeszi kelkáposztát. Vagy olyan szülőt, aki elkészíti. Inni vizet ittunk, zászlós ünnepeken vagy a nagyinál szörpöt. Feleannyi kalóriát ha bevittünk egy nap, mint egy mai gyerek.


Másrészt a bezártság: nem menehtnek csavarogni, ami nálunk egész napos program volt, szervezett edzésre meg naponta nem tudod elvinni. Helyette ott az a rohadt tablet. Ugye a gyerek otthon van, mert csavarogni nem lehet, mert veszélyes (valóban az!), így a szülő örül, ha kicsit nyugi van, ritkán egy könyv miatt, jobb esetben a tévé miatt, rosszabb esetben a tablet miatt, amit mindenki annyira véd mindenféle mondvacsinált okkal, pedig annyi tabletfüggő kisiskolás van, hogy az a ritkább, aki nem az.


Mi kell még? Tökéletesen adottak a kövérség feltételei.

2017. júl. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Rengeteget esznek.
2017. júl. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mert túl etetik őket,ennyi.


Anyósom is ilyen,a lányom ha egy fél délutánt ott van,kb 4-5 fajta édességet eszik.Ha meg akar enni 6 palacsintát simán ad neki...ha ő nevelné kövér lenne az biztos.Azzal dicsekszi,hogy az ő fia mennyi édességet zabált össze gyerekkorában,dugdosni kellett előle,és hányszor hányt tőle.És szerinte ez vicces.Eszébe nem jut hogy ez egy elelőtlen szülői magatartás volt.

2017. júl. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!