Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy vagy két keresztnevet...

Egy vagy két keresztnevet adtok (adtatok) a babátoknak? Miért?

Figyelt kérdés
:)
2010. máj. 21. 15:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
1 keresztnevet, mert 2 vezetékneve lesz. ( Mind a kettőnkét megkapja kötőjellel összekötve)
2010. máj. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
1et,nekem 2 van,de minek?!Sose használom a másodikat.
2010. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
A lányom fél éves, csak egy keresztneve van. Én kettőt akartam neki adni, de az apja csak egyet akart, mondván úgyse fogja sose használni a gyerek, tök fölösleges. Végül beadtam a derekam, és csak egy keresztneve lett.
2010. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

1 keresztnév bőven elég, 1 van a gyerekemnek és a következőnek is csak 1 lesz.

Nekem 2 van, teljesen feleslegesen. Inkább mindig csak útban volt.

2010. máj. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
A lányomnak 2 van, mert rövid a vezetékeve(3betűs) és mert az egyik neve karakteresebb, erősebb, a másik meg olyan lányos:)
2010. máj. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Kettőt, mert a vezetéknevünk a leggyakoribbak közé tartozik. A fiam megkapta az apja keresztnevét is, lányom az enyémet. Majd eldöntik, hogy használják-e...
2010. máj. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Szerintem butaság 2-őt adni. 29 hetes vagyok a 2. babámmal, de neki is csak 1 keresztneve lesz. Ha 2 van neki, azt mindig mindenhová fel kell vezetni, mindig használni.Ha nem használja és egyszer elfelejtené leírni a 2. nevét is, akkor okirathamisítást jelentene,mert nem a saját nevét írta alá. Érdekes dolog, és biztos nem örültem volna,ha 2 nevem lett volna.
2010. máj. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én 2 nevet adtam a lányomnak és én is azért mert elég gyakori a vezetékneve. Nekem is 2 van. Mondjuk én nem használom, de azért nem mert avezetéknevem is elég ritka és hosszú. Viszont ebből sosem volt problémám, hogy mid a kettőt kéne használni hivatalos papírokon. Nekem CSAK a személyimben van benn a 2. vevem, semmi más iratban nincs és még soha nem szólt senki. Sőt alig egy hónapja csináltattam új személyit, a kérőlapon véletlenül elfelejtettem aláírásnál a 2. nevemet odaírni és így sem szóltak. Szóval szerintem ez nem akkora gond mint sokan mondják. Ha ritka, hosszú vagy különleges vezetékneve van, akkor szerintem is elég egy, de ha rövid, gyakori akkor szerintem jobb a 2. Aztán majd ő eldönti, hogy mit akar.Például az ovis csoportban is van egy kislány akinek gyakori a keresztneve, több is van ilyen a csoportban, ezért neki mindkét nevét használják, úgy szólítják az oviban is, otthon is. Eleinte furcsa volt, de már tök természetes.
2010. máj. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Utsó vagyok! Azt még elfelejtettem, hogy szerintem az is számít, hogy a keresztveve mennyire ritka. Mert ha igen, akkor tényleg elég egy is. Nálunk nem ritka egyik keresztneve sem.
2010. máj. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Igen, mind akettőnek két keresztneve van.

Nem tudom miért, de én ragaszkodtam hozzá:-)))

2010. máj. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!