Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valaki teherbe esik, majd...

Ha valaki teherbe esik, majd megszül, milyen hivatalos dolgokat kell elintéznie?

Figyelt kérdés

Van erről valami felvilágosítás?

Valaki elmondaná nekem?


Sajnos nincs tapasztalatom. Gondolom el kell menni a nőgyógyászhoz, aki megállapítja a várandóságot, majd a védőnőhöz is le kell menni, aztán a főnöknek elmondani kb a 3. hó után, majd megbeszélni a továbbiakat.


De hová kell még bejelenteni? Mettől meddig lehet / érdemes táppénzen lenni? Olyankor a bruttóm hány százalékát kapom? Milyen támogatások vannak?


Köszönöm

20L


2017. júl. 16. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Engem is érdekel!

7+4hkm

2017. júl. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Először allapitsak meg a terhesseged. (orvos) ad igazolast. Elmész a védőnőhöz. Ő ez alapján ad neked kiskonyvet. Ő amugy minden kérdésedre ad majd neked választ.

Van par kötelező vizsgálat.


A táppénz ugy van hogy ha a doki (nodoki) javaslatot ad tappenzre mert veszélyeztetett vagy.


60% a a fizetésnek. A neten találsz kalkulatort. Jar továbbá + 10e ft adókedvezmény talan 105. naptol (de ebben nem vagyok teljesen biztos hogy pont 105) ha egy baba. Védőnő ezt is elmondja tuti ha kérdezed.


Azt hogy hogy kell meg mikor bejelenteni a munkahelyen, vagy mi a szokas, nemtom.. En veszélyeztetett vagyok az elejétől. Nekem nem volt idom várni ezzel addig.


A szülés utani reszt nem tudom. (meg nem szültem) amúgy ha nincs férjed kell apasági nyilatkozat. Ahhoz is orvos ad igazolast es a vedono elmondja hogy meg hol csináltasd meg.


A kórházban ahol szulsz általában van ilyen lista mit kell vinni (irat stb) a baba irataihoz. Nézd meg a kórház honlapjat hathanott is fenn van. (születési anyakönyvi kivonat, lakcím kártya kb ilyesmiket állítanak ki a babának tudtommal)

2017. júl. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17%
A fizu 70%-a jár,nem 60.
2017. júl. 17. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

60%a a fizunak a táppénz, de van olyan szitu is, amikor 50.


Ha bírod a munkát, akkor ne menj táppénzre.

Ha a magzati adókedvezményt nem kéred, ami a 91.naptól jár, akkor azt a jövő évi adóbevalláskor vissza tudod igenyelni.

Szülés után meg mindent el fognak mondani a kórházban.

2017. júl. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%
A családi adókedvezmény a terhesség 90. napjától jár!
2017. júl. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!