Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszinten, szerintetek nagyon...

Őszinten, szerintetek nagyon rossz, ha 1,5 évesem reggelente mesét néz?

Figyelt kérdés
Az én kis csemetém nem igazán alszik 7-nél tovabb, ilyenkor még olyan komás vagyok (terhes is vagyok és azota nehezebben kelek fel reggel), hogy mostanaban raszoktunk, hogy teszek neki Bogyó és Babócát, néz pár részt míg én magamhozterek, elmegyek wc-re, iszom egy kávét, eszek, ez kb félóra összesen. Utana délig csak vele foglalkozom, lemegyünk a játszótérre aztan itthon jatszunk, olvasok neki, tanulunk könyvekből, formabedobozunk, gyurupiramisozunk, enekelek, mondokazok neki. Delutan meg megyunk egyutt ki, sétalunk, motorozik, jatszoterezik, szóval foglalkozom vele eleget, kint is van (amennyit a kánikula engedi), de mégis bűntudatom van a reggeli mesézés miatt. Vagy ne legyen? Nem igazan vannak anyukak a környezetemben, hogy lássam más hogy csinalja, de a csapbol is az folyik, hogy artalmas a tv a gyereknek...Szerintetek?
2017. júl. 20. 07:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem gáz, én is kb. így szoktam. Az enyém még korábban kel, 5-6 között, a nevemet se tudom még akkor (2 éves amúgy).
2017. júl. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
20%
A 2 évest se nyomom a tv elé, hiába kell reggel 6-kor (magától és nem bölcsis). Amíg kávézom és bambulok ki a fejemből, addig körülöttem játszik, pakol, "tombol", időnként bevon (most az orvosi váróban ülök egyedül).
2017. júl. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
14%
Nem csak az a gáz, hogy TV-zik. Az is, hogy egész nap csak vele foglalkozol! Mikor főzöl, mosol, takarítasz? Ha ennyire magadhoz szoktatod, mi lesz veletek, ha meglesz a kistesó? Hagyd, hogy egyedül játsszon, mesét olvasni, énekelni, játszóterezni elég délután.
2017. júl. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
72%

Az a napi félóra egyáltalán nem ártalmas, ha mellette minőségi időt is eltöltötök minőségi programokkal. És ahogy írod, nagyon szépen, lelkiismeretesen foglalkozol Vele. Amikor a kisfiam ennyi idős volt, a mi napirendünkbe is beépült a reggeli félórás babócázás, Ő is imádta, és nekem is szükségem volt arra a reggeli magamhoz térésre. És ráadásul Ő nem az a szépen eljátszós fajta, úgyhogy kora reggel kaptam Tőle a feladatokat, és bevallom, erre nekem rá kellett hangolódnom. Egyébként pedig mi egy nagyon menős-programozós család vagyunk, otthon rengeteget játszottunk, amíg otthon voltam, úgyhogy én nagyon komolyan odafigyeltem arra, hogy minőségi időt tölthessünk el együtt.

Most 4,5 éves nagyfiú, most lesz középső csoportos ovis, az óvó nénije csak szuperlativuszokban nyilatkozik Róla, hogy kimagasló a szókincse, nagyon nyitott, kommunikatív, hihetetlen udvarias (mindezeket a tegnapi baráti összejövetelen is elmondták a fiamról), szval semmi hátrányát nem érzem annak a félórás mesenézésnek 2 évvel ezelőtt. És még valami: egyáltalán nem igényli a tévét, ha a kis barátjánál vagyunk, ahol gyakran megy a tévé a háttérben, egy idő után kéri, hogy kapcsoljuk ki.

2017. júl. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Hagyom egyedül is jatszani, nyilván, de foglalkozom is vele sokat. Házimunkat a déli alvasidőben csinalom nagyrészt, de mellette is, pl elmosok pár tényért, elinditok egy mosast, kiporsziívózok. Alvásidőben meg főzök, kitakarítom a fürdőt, letörlom a port, általanos rend és tisztaság van, nem kell naponta orákat takaritani.
2017. júl. 20. 07:49
 6/27 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem jól csinálod kérdező! Azzal még sosem okozott egy anya károkat, ha lelkiismeretesen foglalkozott a gyermekével. Az ellenkezőjével inkább!
2017. júl. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
64%

A bogyó és babóca kb. Neki is való. Más lenne, ha pl egy Dragonball menne. A tv ilyen mennyiségben nem árt.

Ne haragudj, de a gyerkőc amíg ébren van, addig is tudsz házi munkát csinálni. Had szokja, hogy "anya nem csak az enyém" ,ebből is tanul, egy egy dolgot még segíthet is a maga kis módján, amit élvez és nem "kell szórakoztatnod" sem. Mert ha meglesz a kicsi, akkor ő kirekesztve érzi magát (persze szoptatás alatt lehet rajzolni a nagyobbal és labdát gurigatni is) ,hisz eddig csak vele foglalkoztál, csak ő volt. Ezzel a napirenddel sajnos csak a testvér féltékenységre gyúrsz rá.

2017. júl. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem egy picit fiatal még a tv-hez, de azért ennyi nem baj, max. 15 perc legyen, azaz három bogyó és b. mindent jól csinálsz, nyugi.
2017. júl. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
36%

Pogány Judit hangjával mesét hallgatni? Én nem látom károsnak :)


Manapság amúgy is mindenhol képernyők vannak, kikerülhetetlen, hogy rövid időn belül ne legyen valami képernyő mániája sajnos..

De ez, hogy nem a cartoon network idióta műsorait, hanem egy lassan mozgó, kedvesen, választékosan beszélő mesét mutatsz neki reggelente, az szerintem teljesen rendben van. Nem villog a képernyő, nem ugrál a kép - nem csihi puhi van benne, gondolom nem is közvetlen előtte ül, semmi baja nem lesz.


A tv ártalmas, de akkor, ha híradót meg akció filmeket mutogatsz, elé ülteted 2 centire és folyamatosan előtte hagyod, hogy függő legyen. Ez messze nincs ahhoz.


Az az igazság, hogy a 7 hónaposom is van, hogy nézi Bogyóékat, de csak akkor ha nagyon nyűgös, nekem meg még vissza van fél adag a mosogatásból vagy valamiből és nem tudom lefoglalni.. De szerencsére max 10 percig nézi, addig lehiggad és megy tovább játszani :)

2017. júl. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
23%

Vekerdy, Ranschburg? Senkinek nem mond semmit?

Mondjuk tipikus hogy az van a földig pontozva, akinek a gyereke nem néz tévét ennyi idősen. :)

2017. júl. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!