Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Jóga van vinni a...

Mit tegyek? Jóga van vinni a lányunkat, de szerintem ez így veszélyes.

Figyelt kérdés

A volt férjem el szeretné vinni a szüleihez az egyik lányunkat.

A szülők az ország másik végében laknak.

Azontúl, hogy mennyire igazságtalan, hogy kicsit nem viszi, más is aggaszt:

az ex addigra teszi le a jogsit, rutinja nincs, és kitalálta, hogy ott megveszi após haverjanak az autóját, ami egy roncs, és azzal jönnek vissza.

Jelenleg azért drukkolok, hogy ne sikerüljön a jogsi.

(a lányaink 7 és 3 évesek)


2017. júl. 20. 12:11
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

*joga

Bocsánat, az autokorrektem kicserélte.

2017. júl. 20. 12:14
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Ez a friss jogsi engem is aggasztana, főleg ilyen hosszú útnál.

Mondjuk baleset bármikor történhet, tapasztalt, rutinos vezetővel is...

A lányodnak milyen a kapcsolata az apjával? Sok időt töltenek együtt?

2017. júl. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Gondolom, a válóper szabályozta a kapcsolattartást. Ha a végzés/ítélet szerint joga van elvinni a gyereket, akkor oda viszi, ahova akarja. Akár külföldre is. Kocsival, hajóval, repülővel, amivel akarja. Drukkolni drukkolhatsz, de előbb-utóbb úgyis meglesz az a jogsi.
2017. júl. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kifogtuk az ítélkezési szünetet, szóval papíron még a férjem.

A megegyezésünk szerint minden második hétvége az övé, szombat reggeltől vasárnap maximum hatig.

2017. júl. 20. 12:33
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
A kérdésben a volt férjed. Miért nem lehet normálisan kiírni a kérdést? Ha papíron házasok vagytok, akkor meg pláne oda viszi a saját gyerekét, ahova akarja, mint ahogy te is.
2017. júl. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kifogtuk az ítélkezési szünetet, szóval papíron még a férjem.

A megegyezésünk szerint minden második hétvége az övé, szombat reggeltől vasárnap maximum este hatig, illetve a szünetek fele. De ezt nem tartja.

Eddig vasárnap délelőtt vitte őket, este 5-6ra már hazaértek.

A lányok szeretik, de hosszabb távon képtelen velük lenni.

(ez a válásunk oka)

2017. júl. 20. 12:39
 7/13 A kérdező kommentje:
(idő előtt elküldtem, bocsánat)
2017. júl. 20. 12:43
 8/13 A kérdező kommentje:

Ágytól-asztaltól elváltunk, hónapok óta külön élünk, az aláírt közös megegyezéses nyilatkozat a bíróságon.

Szerintem már az exem.

2017. júl. 20. 12:48
 9/13 anonim ***** válasza:

Én nagyon aggódnék, de egyrészt en eleve aggódós vagyok, másrészt nem tudom mit lehet tenni ez esetben az aggódáson kívül.

Esetleg nem tudsz rá hatni? Mert én pl. kellő rutin hiányában magam sem akartam furikázni a gyerekekkel. Pont azért, hogy ne veszélyeztessem őket. Ő nem érzi úgy, hogy még várna ezzel kicsit?

Igaz ha amúgy megfontolt, és megbízható ember, akkor nem lehet gond (persze baj mindig lehet, de az későb is). Eleve akkor kaphat valaki josit ha úgy vezet, hogy azzal nem veszélyeztet senkit...

2017. júl. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Elmondhatod neki az aggodalmadat, sőt meg is kérheted hogy előbb szerezzen némi rutint, vagy ajánld fel, hogy elviszed te a lányokat a mamához. Ez mind lehetőség, de összességében meg nem akadályozhatod hogy elvigye a gyereket a mamájához.
2017. júl. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!