Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekek egyszerre jönnek...

A gyerekek egyszerre jönnek rá, hogy sem a nyuszi, sem a Jézuska és a Télapó sem létezik? Vagy először csak az egyikben nem hisznek?

Figyelt kérdés
2017. júl. 22. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Mindhárom létezik, csak kicsit másképp, más kontextusban, a télapó kevésbé, az csak metaforikusan ;)

A nyuszinak semmi köze a húsvéthoz, de Jézusnak annál több a karácsonyhoz és a húsvéthoz is :)

A gyerekek sok mindenben tudnak egyszerre hinni, olyasmikben us sokszor, amik számunkra ellentmondásnak tűnnek. Ismerek olyat, aki egyszerre jött rá, volt aki külön-külön, volt, akinek el kellett mondani, mert már túl nagy volt a Mikuláshoz, de mégis hitt benne (9 éves kb.)

Azért az is érdekes lehet egy gyereknek, ha megérti, hogyan kapcsolódnak ezek a "szereplők" az egyes ünnepekhez, így a lényeg megmaradhat a gyermekkori csodákból.

2017. júl. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Attól függ, milyen ajándékot találnak meg először. Amúgy szerintem Nyuszi, Mikulás, Jézuska a sorrend.
2017. júl. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

A Télapó az speciel pont hogy létezik :) Rovaniemi városában lakik, és eredetileg Joulopukki néven ismerik :)


A húsvéti nyúlban sose hittem, a Jézuska meg lebukott párszor :)))

2017. júl. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Már nem emlékszem, hogy nálam hogy volt.
2017. júl. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémben egyszerre tudatosult. Olyan cuki volt. Nagyáruház, húsvét, nyuszival kidekorálva, és hangosan rákérdezett a húsvéti nyuszira, hogy ugye nincs is. Mások is hallották, mindenki jót mosolygott. Fél perc múlva a Jézuskára és a Télapóra is rákérdezett. Biztos vagyok benne, hogy már régebben tudta, csak nem tudatosult benne, hiszen másodikos volt már ekkor, de a gyerekek hinni akarnak a csodákban. Egyáltalán nem viselte meg.
2017. júl. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem végig tudtam, hogy nincs, nem volt soha felismerő pillanatom, de egy gyerek számára ez a "hab"az ünnepeken, kár lenne elvenni tole es sivár reálisan ünnepelni, boltbol vett tojassal meg ajándékkal.ugy nincs az a fíling.
2017. júl. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálam nyuszi, jézuska, télapó volt a sorrend.

A nyuszi valahogy gyorsan egyértelművé vált, hogy kint el van rejtve a sok csoki. Ennek ellenére élveztem a játékot, nagyon sokáig nem rontottam el a nagyszülőknek. :) A jézuskás dologról olyan emlékem van (6-7 éves lehettem), hogy valahol már tudtam, hogy igazából nincs, de hinni akartam, és ugyanúgy mondtam hangosan, hogy jön a jézuska. Egyszer hallottam, hogy a nagyim összeszidta anyámat, hogy nagy vagyok már, miért nem mondja el, de nem érdekelt, csakazértis mondtam. :) Aztán valahogy utána ezek elmaradtak.

A télapóban hittem a legtovább, azt leginkább gyerekkori "csoda" miatt: egyszer anyukámnak olyan ügyesen sikerült eldugnia a csomagokat, hogy meg voltam róla győződve, hogy végig ott volt mellettem a télapót lesve, és akkor tényleg valami csoda kellett történjen. :) Meg ott valahogy könnyebb megmagyarázni, hogy van az igazi télapó, meg vannak a segítők, mert nem tud mindenhol ott lenni... :)

2017. júl. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

Mi nem kamuztunk nekik, kicsike koruk óta tudják, hogy kacsa az összes. Mi azt gondoljuk, hogy jobb így, mintha később maguk jönnek rá, hogy a szüleik gyakorlatilag hazudtak nekik. És ez mindennel így van nálunk.

4, 6, 8 és 10 évesek a gyerekek.

2017. júl. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
én sose hittem egyikben sem
2017. júl. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyjából a golyával együtt mentek meseországba.

A Jézuska ment először:nálunk a fát is ő hozta...csak mi azt nem láthattuk. Aztán egyszer megcsörrent a vekker várakozás alatt amit hugommal együtt csengőnek véltünk,na akkor láttam,hogy szüleim diszitik a fát,onnatól már nyilván való volt,hogy a fát nem ő hozza. Valahogy ősszekapcsoltam a karácsonyi vásárlással is. Minek az,ha hoz ajándékot? Meg én is készitettem ajándékot,amit nyilván nem a Jézuska hozott.

Nyuszi az eleve elėghihetetlen.

Mikulás:túl sok volt belőlle.

2017. dec. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!