Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ez a rengeteg "idióta...

Mi ez a rengeteg "idióta nevet akarok a gyerekemnek" kérdés?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy különleges nevet akar egy szülő. Mind azt szeretnénk a gyerekünknek, de ezek közt is van vállalható különleges, szokatlan nèv ès van az, amitől minimum idiótának nèznek. Mièrt?

Nyilván nem a különleges nevètől lesz különleges, hanem a szemèlyisègètől.

De ha már eleve meg kell küzdenie a neve miatt, nem fog inkább atra tõrekednie az a gyerek, hogy minèl szürkèbb, èszrevètlenebb legyen??


2017. júl. 27. 06:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Semmi baj a szép és különleges nevekkel.

De van ami kiveri a biztosítékot. Fonetikusan leírt nevek, Brájen.. mit gondolnak ezek a szülők? Meg az Eperke virágocska, napsugár egyszer a kis cuki babából felnőtt nő lesz, hogy néznek majd rá ha pl kormányhivatalnál akar dolgozni.

Senki nem gondol bele hogy egyszer a babából felnőtt lesz???

2017. júl. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Na és abba senki nem gondol bele, hogy a szépség reletiv? Neki az a név tetszik, mást meg a hideg ráz tőle. Magánügy. Mondjuk kérdést kiirni ilyenről valóban teljesen ertelmetlen
2017. júl. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
ezek egy része persze kamu, csak szórakozás...
2017. júl. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Elsö: a "becézett" nevek annyira nem problémásak, ezelött 30 évvel még a Boglárka, Virág, Kata is ilyen volt, ma meg már konzervatívnak számít és senki nincs megakadva, ha a kormányhivatalban Akármilyen Bogárka/Virág/Kata az ügyintézö neve. Az Eperke, Virág, stb is addigra, mire a ma így elnevezett gyerekek felnönek, megszokott lesz.


A fonetikusan átírt külföldi nevek viszont igencsak furcsán néznek ki.

2017. júl. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

2: válaszolnod is fölõsleges volt


Nem azt írtam, hogy szèp nevet igyekszik választani a szülő, hanem különlegeset, mèg akkor is, ha meg kell erőszakolni az MTA-t.

2017. júl. 27. 08:31
 6/13 p.szabina1223 ***** válasza:
78%
Mi felénk is van Brájen, Rikárdó, meg Brendon is. Mintha attól lenne különleges a gyerek, ha idióta neve van, amin majd egész életében röhögnek rajta. Sajnos sok szülő átesik a ló túloldalára és minél egyedibb, ritkább nevet akar adni a babájának, nem nézve azt, hogy ezzel a gyereke életét nehezíti meg sajnos.
2017. júl. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Elég sokat elárul a származásáról sajnos 1-2 névválasztás, nem vagy rasszista, de a romákra jellemző az ilyen-olyan sorozatokból vett nevek, amerikai divatnevek fonetikusan.


A Ronaldócska, Kevinke, Dzsennifer, Dzsesszika, most már jönnek a török nevek is a török sorozatok miatt.


Szerintem a romáknál, vagy akik pl. olyan faluban élnek, ahol sokan vannak romák, és kb ez a tendencia, nem feltűnő, nem kirívó egy ilyen mások számára idióta név.


Nekem a másik véglet sem tetszik, az ősmagyar konzervatívok, akik olyan neveket adnak 2017-ben a gyermeküknek, hogy majd csak a dénnagymama-nagymama korúaknál lesz hasonló, kortársak közt egy sem, és ez szerintem szintén káros egy gyerek lelkivilágára.

Pl. én ilyen régi neveket én nem adnék a gyerekemnek, mert ugyanúgy véglet, ugyanúgy kirívó. Pl. Dezső, Béla, Terike, Margit...stb.

Szép nevek, de ezekről csak öregek jutnak eszembe. A néni, bácsi nélkül nem is megy kimondani.


A különleges nevekkel nekem amúgy nincs bajom, nekem tetszik pl. a Szilas, vagy a Bella, Leila, ilyesmik, de azért ezekből akad még 1-2, és nem néznek a gyerekre úgy, hogy "micsoda, ismételd már el a nevedet?!"

2017. júl. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*nem vagyOK rasszista -javítás :)
2017. júl. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%
Drága kérdező, nyilván különleges nevet akar, ami neki tetszik, ergo szerinte szep
2017. júl. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

A gyereknek lesz rossz egyedül, ha 10x kell elmondania, hogy hívják.

Abban nem hiszek, hogy önmagában azért gúnyolni fognak vkit, mert Ifigénia a keresztneve. Egy 6 éves nem tart ott pszichésen, hogy ezen megrökönyödjön. De pl ismertem egy Vulkán keresztnevű kisfiút, 3x kérdeztem meg a gondozónőtől a nevét, mert nem értettem jól, meg azt hittem ez a vezetékneve. Jogosan jön a kérdés, hogy a húga Gleccser lesz?

2017. júl. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!