Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális ha én érzem magam...

Normális ha én érzem magam kellemetlenül?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm akik kisbabat szerenének. Napi szinten kapcsolatban állunk.

Lényeg, hogy mi is és ők is jó ideje próbálkozunk/próbálkoztunk a babával mire nekünk végre összejött. Nem szeretnék belemenni de nekünk (mindkettőnknek) volt problémánk a párommal és idősebb is vagyok közel 10 évvel a lánynál. (én 30 közepe ő 20 közepe) Tettünk érte rengeteg dolgot anyagi sé más értelemben is.


Most, mióta mi nálunk összejött a baba én vagyok lenézve és kb. tényleg nem tudom más szóval mondani de bűntudatot kelt bennem, hogy nekik nem jön.


Minden hónap arról szól, hogy neki megjön akkor én vagyok a köcsög, mert ő nem akar ezzel foglalkozni (holott ő írja-mondja h megjött neki, én nem kérdezem) aztán eltelik 2 hét és kérdezget. Mondam menjen orvoshoz (2 év alatt egyszer elment)


Én adtam már neki címet, nevet, endokrinológushoz ajánlottam be, a nődokimhoz, a gasztróra.. semmi, nem is megy el. Mondtam fogyjon, ne cigizzen, semmi ő nem fog lemondani ezekről, más se teszi.


Én a könyveimet, a maradék tesztjeim odaadtam, legalább azt tudja mit tehet magáért ha már az orvost nem akarja de arra nem képes hogy az ovuteszt használati útmutatóját elovassa csak puffogni h de bezzeg nekik nem jön össze.


Ha nem válaszolok a hülyeségeire hívogat, leszólít ha meg segítenék az úgy nemjó. Ő azt nem mert ő 26 és semmi baja.


Mégis, mit lehet tenni? Párommal arra jutottunk, mivel már neki is kellemetlen hogy próbáljuk kikerülni/leterelni de mivel egy házban lakunk és ők cigiznek sokat kinn, mi meg ha jövünk-megyünk ott megyünk ki-be, összefutunk velük.

Szeretnék segíteni, sosem voltam vele paraszt de szerintem nem lehet. Én a babával sem dicsekedtem el neki, amikor már biztos volt elmondtuk, mert a barátaink és azt hittük osztoznak az örömünkben. Hát nem...


Az bunkóság ha mindenre azt mondom, "neharagudj nem tudom"???



2017. júl. 28. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Ne érezd magad kellemetlenül,de gondolkozz el azon komolyan és őszintén,hogy ha nekik jönne a baba ti meg még mindíg csak próbálkoznátok,a te mosolyod mennyire lenne őszinte?

Próbáld beleélni magad a helyzetébe,biztos irígy és féltékeny,és az is természetes. Van,aki felül tud ezen emelkedni,ezek szerint ő nem. Hidd el,nem könnyű. Próbálj nem haragudni rá,mert az nem tesz jót a barátságotoknak. Az se bunkóság,ha azt mondod,"nem tudom",de ha barátok vagytok,szerintem üljetek le megbeszélni ezt a helyzetet,mert ha így megy tovább,nem lesztek sokáig barátok.

2017. júl. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem bunkóság, én se mondanék ezek után semmit. Mi az hogy gyereket akarnak és kint cigizgetnek? Ne haragudj hogy ezt mondom, de az ilyeneknél nem is sajnálom ha nem jön nekik össze. Ha most nem képes letenni a cigit, mi a garancia rá hogy ha összejön, le fogja?


Ne foglalkozz vele, ne válaszolgass neki. Majd egy idő után megunja és békén hagy.

2017. júl. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1# Ezt is átgondoltam, köszönöm a kritikád. Elég sok idő alatt en is voltam sajnos azon az oldalon. Kettő-harom bnom-kolleganom varandossagat neztem végig ugy, hogy műtétek, kezelések, diéták vártak rank, rájuk meg a szules. Irigy voltam. Az ember ilyen.. Az elsőt annyira nehezen kezeltem, hogy eleinte kerültem, hogy ne legyen nekem rosszabb. Aztán a másodiknal, de főképp a harmadk lanynal megtanultam elfogadni, örültem nekik.

De sose keltettem buntudatot senkiben. Azt mondtam nem erek most ra, veluk napi napi szinten talalkozni es inkabb kerdeztem oket a sajat allapotukrol, mint panaszkodhak meg bezzegeljek.


Soha nem kertem tanácsot, ha valami érdekelt elolvastam, elmentem orvoshoz. Ha a lányokkal találkoztam en mindig körülugraltam oket nem tettem tonkre az oromuket. akkor is ha otthon azért szívesebben sajnaltattam magam egyedül. Lehet ez meg nem őszinte de nem tartom korrektnek hogy o ezt az arcomba tolja.

2017. júl. 28. 11:33
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Csúnyadolog amit a bnőd csinál. nekünk is várni kellet a picire mire összejött, és ha a környezetünkbe össze jött egy baba őszintén örültem neki, tény és való, h olyankor nyomorúltúl éreztem magam, h nem jön össze nekünk, de így sose csináltam, h irigykedtem volna..


Ha a bnőd igazán akarná a babát akkor már rég lerakta volna a cigit. Mondom ezt úgy, h én is és a férjem is erős dohányosok voltunk.


Abszolút nem bunkóság. De ha így rinyál meg nem tesz érte semmit akkor ne csodálkozzon a bnőd, h nem jön össze a baba.

2017. júl. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2# sokat mondtam. Neki az ismeroseinek igy is osszejott. A párja spermakepe gyalázat, ahogy nalunk is az volt. Az en párom sosem cicizett, az ove napi kb. 2 dobozzal. A lany "csak" keveset, viszont o nagyon el van hízva. De szerinte ez toknormalis (en 17kg-ot fogytam a baba elott) o nem fog lemondani a kajáról.
2017. júl. 28. 11:38
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szepen. Első körben azt fogom mondani "nem tudom". Vegulis nem vagyok orvos. Es hatha ezzel rakenyszerul a valtozasra. Aztán ha nem változik a helyzet leulunk es ha kellemetlen, ha nem elmondom, hogy gondolom. Nagyon szeretnem ha a kisbabanknak lenne egy kis jatszotarsa a házban es tudom, hogy a hibai ellenére nagyon jo anya lesz. Talan meg nem érett ra, vagy dacol, de asszem nekünk ebből a mokuskerekbol szepen ki kell lepnunk, mert 6heten belül mi szulok leszünk es nem akarok mindig sajnálattal nezni rájuk, mert ezzel csak taplalom benne azt a negatív korgorgast aminek nem kisbaba hanem haritas lesz a vege mindig.
2017. júl. 28. 11:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális h emiatt te érzed magad kellemetlenül.


Hasonló cipőben voltam mint a bnőd. Nálunk nem jött a baba, a barátnőmnek sikerült.

Szar érzés volt, de őszintén örültem a boldogságuknak.

Úgy gondolom, h ti nem barátnők vagytok, egyszerűen csak egy házban laktok, és így összejártok dumálni. Ez nem barátság!


Sajnos ha a lány ilyen gyepes-agyú, nem tudsz neki segíteni. Hisz a leírásod alapján minden tanáccsal ellátad őt. Ő meg tojik rá

2017. júl. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Talán. De nekem hiányzik. Előtte tökjól elpörögtünk együtt. Hát ez van. Csak belátja.. ma kicsit kiosztottam reggel boltba menet. :S írt az előbb egy sms-t, hogy 11én pé elmegy a dokimhoz, bejelentkezett. (vééégre!!!!!)
2017. júl. 28. 12:43
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, ha kellemetlenül érzed magad. De tudatosítsd magadban, hogy a ti babátoknak nincs köze az övékhez. Ha nem jött volna össze, nekik akkor sem lenne babájuk, és igazából ő nem is a te babádat akarja, hanem a sajátját, de ezt nem befolyásolja a terhességed.

Nem bunkóság,ha ezt mondod, mert úgy néz ki, bármit csinálsz, te vagy a rossz. A barátnőd még nem teljesen nőtt fel szerintem. Vagyis avval nincs tisztában, hogy a gyerekért bizony áldozatot kell hozni.

Én 23 évesen lettem terhes, sokat nyüglődtünk érte, kicsi volt az esély, és így is nagyon örülünk, hogy viszonylag korán jött. Nem értem a hozzáállását. A fiatalság kevés, sokszor nem elég, és ha kell a gyerek, meg kell tenni mindent érte.

2017. júl. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tényleg való igaz, hogy az emberek nagy részének összejön a baba siman. Van akinek úgy is, hogy nem akarja. Van aki semmit se tesz ezért a szexen kívül, de mi nem ezt kaptuk az élettől. Hiába dacoltam vna még 3-4 évet, attól biztos nem lettem vna terhes, csak ő ezt nem látja be. Ő kicsit úgy van vele, h én öreg vagyok, nekem ezt KELLETT megtenni, neki azt elég. Az meg tök könnyű, hogy semminek nem kell utánajárni, meg nem megy el a dokihoz pénzért mert itt ez a hülye (én) aki már megtette és majd elmondja úgyis mit tud és mire jutott. (és igen, vagyok ilyen hülye hogy segítettem, de most ez az arrogáns hozzáállás teljesen kiborított)

2017. júl. 28. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!