Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a feleségem...

Hogyan mondjam meg a feleségemnek hogy egyre inkább túlzásba esik?

Figyelt kérdés
Van egy lányom és mindjárt megszületik az unokám, feleségem szezon munkán dolgozik tavasztól őszig. Na és még nem szóltam bár látta már hogy nem tetszik de sok mindent vásárol a babának. Ő vette a kiságyat, a kókusz matracot ( 70.0000) sok ruhát turizott de ez is rengeteg pénzbe kerül, játékokat, játszó szőnyeget, zenélő forgó altató akármit és már a fülbevalót ami arany azt is megvásárolta. Nekem ez nem tetszik, nem tudom pontosan miért de nem! Félek hogy kihasználják, bár a lányom mindig anyás volt és nagyon szeretik egymást.
2017. aug. 4. 09:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Milyen apa az ilyen? Az én apám amióta megszületett a fiam 2 hetente megkérdezi, hogy nincs-e szükségünk valamire. Nem nem használjuk ki, jó körülmények között élünk, de őt az teszi boldoggá, ha adhat valamit. Nem értem igy mi értelme van az életnek, ha nem ad az ember másnak. Szerintem nem a mamával van gond itt... amúgy is ő keresi meg a pénzt, hagy csinálja vele azt amit akar. A kedves nagypapa meg költse magára.
2017. aug. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Bírom az ilyet, nem tetszik, de nem szólsz.

Szólj neki és kész, beszéljétek meg, kinek mi nem tetszik, biztos ő is talál olyat. Felneveltél egy gyereket, nem hiszem el, hogy nem megy.

2017. aug. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A keresethez képest nagy értékű ajándékokat adományoz.
2017. aug. 4. 09:47
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Úgy, hogy a feleséged már évek óta és tudnotok kellene beszélni egymással.


Ha van rá pénzetek akkor miért ne? Ha meg nincs akkor mond neki, hogy okosabban kellene beosztani a pénzt. Elvégre (gondolom) közös kasszán vagytok.

2017. aug. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Ne haragudj, de elég smucig, irigy embernek tűnsz. Sajnálod a lányodtól és a saját unokádtól... hacsak ez nem azzal jár, hogy nektek nincs mit enni, undorító ez a zsugoriság. Nálunk is sok mindent vettek a szüleim, a férjem szülei is, még most is, pedig már 2 éves a gyerek. Nem kértük soha, egyszerűen szeretik az unokájukat, és szívesen vesznek neki dolgokat. Számomra is természetes, hogy ha egyszer a lányomnak lesz gyereke, én is veszek majd neki dolgokat. A környezetemben kb. mindenhol így van, te vagy elég fura, hogy sajnálod tőlük. Úgy beszélsz, mintha a mostohalányod lenne inkább...
2017. aug. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Jelen esetben a másik két nagyszülő semmit sem vett.....
2017. aug. 4. 09:59
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Értem, de ezt akkor is meg kell tudni beszélni.
2017. aug. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Mi köze ehhez a másik nagyszülőknek? Csak akkor adsz a SAJÁT unokádnak és lányodnak, ha ők is? Lehet, hogy ők nem engedhetik meg, vagy nem jó a viszony, akármi. Szerinted ez verseny? Egyre gázabbnak tűnik a hozzáállásod.
2017. aug. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

Mi kifejezetten jó anyagi körülmények között élünk, nem jelent gondot, hogy bármit megvegyünk a születendő kisfiúnknak.


Férjem szülei tőlünk ezerszer nehezebb helyzetben vannak, minden forintnak nagyon megvan a helye. A kiságyat mégis ők vették az unokájuknak. Lassan ették rá össze a pénzt. Tudom, hogy nehéz nekik megvenni, de azt is, hogy nekik ez örömöt okoz, hogy ezt ők adhatják.


Van amikor nagyon jól esik adni és jól esik elfogadni.

2017. aug. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
11%

Gyanítom, hogy a feleséged már nagyon szeretett volna unokázni vagy elkapta a nosztalgia, hogy hátha ez az utolsó lehetősége ilyen élményeket átélni. Csakhogy az unoka nem az ő gyereke lesz, az ő gyereke már felnőtt - bár erre nem tudom, miképp lehet bántás nélkül rávilágítani (gyanítom, sehogy). Ha erőtökön felül ajándékoz, beszéld meg vele, hogy ne ezzel mutassa ki a szeretét.

Kérdés, hogy a lányod (és a leendő apuka?) hogy áll anyagilag és örül vagy se az ajándékoknak, mert pl.:

- van, aki egyenesen elvárja és "megrendeli";

- van, aki csak örül neki, hálásan köszöni és úgy gondolja, miért ne hagyja, ha már ilyen jó fej a nagyi;

- mást kicsit zavar a túlzott fontoskodás és gondoskodás, de nem akarja a másikat megbántani vagy csak bizonytalan saját új szerepében;

- és van, aki nem szereti, mert ő már elképzelte, megtervezte másképp a másmilyent.. stb. - és aztán ezt vagy magában tartja vagy veszekedés a vége.

2017. aug. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!