Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek nagyobb baj, ha véletlen...

Kinek nagyobb baj, ha véletlenül teherbe esik a lány? A fiúnak vagy a lánynak?

Figyelt kérdés

Szándékosan provokatív a kérdés, vitaindítónak szánom.


Tehát a lány nem tervezett módon teherbe esik. Ki van nagyobb bajban? A fiú vagy a lány? Kinek inkább érdeke a védekezés?

Gondolkozz, mielőtt válaszolnál!



2017. aug. 8. 20:57
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:

Direkt nem a kérdésben fejtettem ki a véleményem. Sokan a hozzászólásokat nem olvassák el, így ott nézőpontommal nem akatam senkit sem befolyásolni.


Véleményem szerint egy nem vár terhesség sokkal inkább rizikó egy fiúnak, mint a lánynak.


Ugyanis a lány dönthet, hogy meg akarja-e tartani, vagy el akarja-e vetetni. Ezen akaratát a fiú minden ellenkezése ellenére meg is tudja valósítani. Legyen bármi is a választása.

Forditva ez nem igaz, a fiú bármennyire tiltakozhat, hogy ő bizony nem akarja a gyereket (vagy éppen fordítva), nincs beleszólása a dologba. Ez azért meglehetősen igazságtalan, és a fiúkat teljesen kiszolgáltatottá teszi. Ok, hogy a lány rendelkezik a teste felett, de nem rendelkezik a fiú jövője felett. Nyilván nem arra akarok kilyukadni, hogy a fiú megmondhassa a lánynak, hogy akkor ő most bizony megy a műtőbe, hanem arra akarok célozni, hogy mondhassa azt, hogy rendben, tartsd meg, de én ezt bizony nem kérem. Ezzel magyarországon senki sem foglalkozik.

Svédországban már lehetséges a "férfi abortusz". Ennek az a lényege pont az, amit leírtam: ha a nő valamilyen ok folytán meg akarja tartani a gyereket, a férfi ettől függetlenül lemondhat róla, ezzel megszabadulva minden apai jogától (szülőség, láthatás, stb.) és kötelességétől (eltartás, stb.).

Nyilván ez a hozzáállás feltételezi, hogy érett, felelős emberek szexelnek, akik tisztában vannak a veszélyekkel. Pl.: mindkettő tisztában van vele, hogy pl. a megszakításos közösülés nem védekezés, ha bármelyik is belemegy, annak lehetnek következményei. Miért ne mondhatna bármelyik nemet egy kétes védekezésre? Vagy másik pálda, hogy mindenki tudja, hogy a gumiszakadás lehetséges. (Offtopic: ~20 év alatt egyet sem sikerült kiszaggatnom, valaki mondja már el, még is hogy a csudába lehetséges!? Ontopic) A fiú és a lány is kell hogy vállalja érte a felelősséget, még is baj esetén csak a lány dönthet a gyerek felett...

2017. aug. 8. 20:58
 2/45 anonim ***** válasza:
48%
Attól függ. Ha végül úgy döntenek hogy megtartják és együtt lesznek akkor nyilván senkinek. Sejtem mit akartál kérdezni, de a kérdés nem elég pontos így a válaszom helytálló :)
2017. aug. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
37%
helyzet függő
2017. aug. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Ha agyonpontosítom a kérdést, akkor egy a kérdésben rejlő nézet/válasz felé terelem a válaszolókat.
2017. aug. 8. 21:02
 5/45 A kérdező kommentje:
#3: Kifejtenéd? Én nem látok benne semmi helyzetfüggőséget. A fiúnak nincs beleszólása és kész. Ez a helyzet.
2017. aug. 8. 21:04
 6/45 anonim ***** válasza:
20%
Teljesen mértékben egyet értek a kérdező kifejtett álláspontjával. Erről a svéd rendszerről még nem hallottam, de van, lehetne létjogosultsága.
2017. aug. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
89%
Ha a lány megtartja a fiú akarata ellenére, a fiút max. gyerektartás fizetésére kötelezik, de az igazi felelősség egy életre a lányt "terheli" a gyermeke felnevelése kapcsán.
2017. aug. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
92%

Nő vagyok. Azért lettem terhes, mert a férjem nem szállt ki időben (mi sokszor csináltunk megszakítással, sosem lett belőle baj, de egyszer csak meggondolta magát és befejezte majd közölte hogy végül is lehetne már gyerekünk, nem vagyunk fiatalok.)

Mondanom sem kell, a szülés után már csak anyaként tekintett rám, nem volt szex többé, pedig visszafogytam, csinos anyuka voltam. Elváltunk, egyedül nevelem a gyerekemet akit szeretek, de akkor is nekem a nehezebb. Ő kiment külföldre, gyerektartást vagy küldi vagy nem, attól függ, mennyi munkája van. Ha nincs, felhív, hogy sorry, majd pár hét múlva. Én pedig közben fizetem a hitelemet, rettegek, hogy ki ne rúgjanak a munkahelyemről mert a kicsi sokat betegeskedik és ilyenkor otthon maradok vele.

Hiába imádom a lányomat, iszonyú nehéz egyedül, normális partnert találni szinte lehetetlen, mert azt hiszik eltartót keresek a gyerekemnek, holott magam teremtek meg mindent és bár nem állunk szuperül, de megvagyunk. Szex kapcsolatot bármikor találnék, de a szerelem, az összetartozás érzése nélkül. Az exem újra kezdheti az életét bármikor, én nem. Ráadásul ő volt felelőtlen, nem gondolta meg, mivel jár ez. Álmomban sem gondoltam volna, hogy ő, a gyerekellenes így dönt a megkérdezésem nélkül.

2017. aug. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
84%

A nő hordja ki,ő neveli! A férfi max. gyerektartást fizet,ha fizet.

Szerinted?

2017. aug. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
95%
Mindkettejük érdeke a védekezés. Ha baj van, igy is és úgy is a nő szívja meg, bárhogy döntsön. Még szép hogy ő dönt arról mi lesz a testével és az életével. A pasik könnyen mondják hogy akarják a gyereket- az esetek kilencven százalékában minden gondozási feladatot a nőre hárítanak. Könnyen mondják azt is hogy ne tartsa meg a nő a gyereket, mert sajnálják a pénzt a gyerektartásra- ebben az esetben a nőnek kell együtt élni az abortusz vagy örökbe adás tényével is.
2017. aug. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!