Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyermekünk apja minimálisan...

Bubuka89 kérdése:

A gyermekünk apja minimálisan veszi ki a részét a baba körüli teendőkből. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés
Fizikai munkát végez, hajnal 4re jár dolgozni, heti 6napot. Kb. 8órát jelent naponta hétfőtől-szombatig. A nyári szezonban heti 2napot túlórázik a plusz pénz miatt. Mikor hazajön sokszor csak alszik, látom hogy nagyon szereti a babát, de mégis sokszor zavarja. Egyedül pelenkázom, fürdetem, etetem... mikor végre picit a kezébe veszi én akkor sem pihenek, a lakásban felmerülő tennivalókkal kell foglalkozzak. Értem én, hogy ő dolgozik, de az anyaság is egy kőkemény meló, azt szeretném ha ezt jobban megértené, megbecsülné...
2017. aug. 9. 10:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%
Alszik, mert gondolom kimerül a munkában amit értetek csinál. Ez neked nem elég bizonyíték arra hogy megbecsül? Az én párom is rengeteget dolgozik, nem fizikai munka, mégsem vártam el soha tőle hogy etesse, fürdesse, pelenkázza a gyerekeket. Most a harmadikkal vagyok várandós és a 3 évest is egyedül gondozom, plusz mellette ott van nekem is a háztartás. Hetente 3-4 nap megyünk együtt a városba sétálni egyet, szökőkúthoz, fagyizni és ennyi. Inkább ebből csinálnék problémát a helyedben hogy együtt nem csináltok semmit, nem abból hogy nem kapcsolódik be a gyerek gondozásába.
2017. aug. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%
Mennyi idős? Amíg nem tud vele kommunikálni, értsd rajta, hogy játszani, addig lehet nem is tud nagyon mit kezdeni vele. Amúgy 2 kisgyerekkel vagyok itthon, nagyszülői segítségem nincs, apa külföldön. Főzök, mert a nagyobbik nem eszi meg a menüt sehonnan - próbáltuk. Házimunka - tűzoltó módszer :D És élvezem a velük töltött időt, ugyanis gyorsvágtában rohan az idő..!!
2017. aug. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%
Mit szeretnel, hogy vegkimerulesben osszeessen?! De onzo egy no vagy...
2017. aug. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én ezt értem, kedves kérdező, de a ti esetetekben kissé speciális a helyzet. Ha 4-re jár dolgozni, akkor minimum 3-kor kell, vagy még korábban. Ez azért nagyon durva..!

Emellett fizikai munkát végez, csak 1 szabadnappal a héten, többször túlórázik. Inkább az egészségéért aggódnék...!


Én azt tenném, hogy délután, amikor hazajön (Gondolom 1-2 körül), rögtön ágyba dugnám, hogy aludjon 2-3 órát, majd utána kicsit átveszi a babát, addig PIHENSZ és nem melózol. Utána közösen sétáltok egyet, vacsiztok, beszélgettek. Ő megfürdeti a bébit, addig házimunkázol. Vasárnap meg lehet közös program, amibe neked is belefér 1-1 szabad óra, amikor ő vigyáz rá.

2017. aug. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
26%
Ja igen. Az anyaság valóban kőkemény meló, de az övé is az! Mind a ketten melóztok kőkeményen. Majd, ha picit nagyobb lesz, többet fog vele foglalkozni. Az első pár hónap inkább az anyáé
2017. aug. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Melyik az az álszent fellegekben járó anyuka, aki lepontozott? Ne pontozgassál, írd meg a véleményed!
2017. aug. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!